Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
    най-синтезирано ситуацията ми е следната. Имам желание да се запиша на шофьорски курсове, тъй като работата ми го налага, но никога не съм шофирал. Като казвам никога, имам предвид наистина никога. Един или два пъти съм се качвал на кола с автоматична скоростна кутия за по 10-15 минути, което по никакъв начин не ми дава дори основите.

Това, което ме интересува е на първо място, можете ли да ми препоръчате инструктор, от който самите вие сте останали с добро впечатление? Става въпрос за София.
    Второто е вероятно реторичен въпрос, но има ли някой друг, който при първото си качване в учебната кола, никога преди това не е бил зад волана? Успяха ли на самите курсове да ви научат или се налагаше допълнително да се обучавате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ами те затова са курсовете

ти можеше ли да четеш преди да идеш на училище

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, Без умствен капацитет написа:

ами те затова са курсовете

ти можеше ли да четеш преди да идеш на училище

Логично е да е така, но съм чувал всякакви истории, които не един път са ме отказвали от курсовете. Затова и отварям темата, за да чуя от хората, които шофират, как стоят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да аз лично през живота си не бях се качвал зад волан преди шофьорските курсове. Колкото и добър да е инструктура, след издържан курс и листовки ти ще придобиеш абсолютният минимум умения и знания, оттам нататък всичко е практика, примерно аз първите няколко месеца бях много зле, успоредно паркиране ми беше много трудно с по няколко десетки маневри, карането назад ми беше също странно и т.н. Но с времето всичко си дойде на мястото.

Пак казвам курсовете ти дават абсолютният минимум нужен, за да се качиш зад волана оттам нататък е усет, умения и практика, и пак практика.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, icekiller написа:

Да аз лично през живота си не бях се качвал зад волан преди шофьорските курсове. Колкото и добър да е инструктура, след издържан курс и листовки ти ще придобиеш абсолютният минимум умения и знания, оттам нататък всичко е практика, примерно аз първите няколко месеца бях много зле, успоредно паркиране ми беше много трудно с по няколко десетки маневри, карането назад ми беше също странно и т.н. Но с времето всичко си дойде на мястото.

Пак казвам курсовете ти дават абсолютният минимум нужен, за да се качиш зад волана оттам нататък е усет, умения и практика, и пак практика.

Да, разбира се, че е така. Аз не очаквам от курсовете да стана завършен шофьор. Завършен шофьор се става, оставяйки километри зад гърба. Просто искам да науча основите, за да мога да стигам от точка А до точка Б, без да съм опасен за себе си и за околните и без да създавам работа на КАТ. Това е, което очаквам. Като се има предвид, че не съм се качвал до сега, да ме научат на това, което ми е необходимо, за да стартирам. От там нататък разбира се, че от мен зависи да натрупам опит и с времето да стана по-уверен.

Редактирано от b3s7ch0 (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Опасен е всеки един зад волана, къде по-малко, къде повече - особено първите километри ще си много опасен за всички, нито ще имаш погледа върху движението и ситуацията, нито ще знаеш как да реагираш при недай си боже една есктрена ситуация.

Малко извън темата - НАЙ-ОПАСНИ на пътя са именно "шофьорите", които са си повярвали твърде много е преди 2 дена пак щяхме да се простим с тоя свят, защото един прекалено бърз по магистрала дебил, просто нямаше 10 секунди да изчака да се прибера в дясно и ме изпревари отдясно (докато аз изпреварвах точно кола намираща се там) после се вмъкна като по чудо между колата пред него и мен отново в лявата лента, примерно този човек в собствените си учи е велик шофьор ама с това каране не е далеч времето, когато ще ме погледне от някой стълб колкото и да съм краен - И ДА ако имах по-мощна кола щях да го настигна и да ме четете във вестниците сигурно после...

Редактирано от icekiller (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, icekiller написа:

Опасен е всеки един зад волана, къде по-малко, къде повече - особено първите километри ще си много опасен за всички, нито ще имаш погледа върху движението и ситуацията, нито ще знаеш как да реагираш при недай си боже една есктрена ситуация.

Малко извън темата - НАЙ-ОПАСНИ на пътя са именно "шофьорите", които са си повярвали твърде много е преди 2 дена пак щяхме да се простим с тоя свят, защото един прекалено бърз по магистрала дебил, просто нямаше 10 секунди да изчака да се прибера в дясно и ме изпревари отдясно (докато аз изпреварвах точно кола намираща се там) после се вмъкна като по чудо между колата пред него и мен отново в лявата лента, примерно този човек в собствените си учи е велик шофьор ама с това каране не е далеч времето, когато ще ме погледне от някой стълб колкото и да съм краен - И ДА ако имах по-мощна кола щях да го настигна и да ме четете във вестниците сигурно после...

Нямам такива цели аз. Изкарването на книжка при мен е свързано просто с придвижване от вкъщи до работа и от София до родния ми град от време на време. Нямам мераци да карам с 200 по магистралата, да изпреварвам от дясно без видимост и така нататък. Единственото, което целя е да не завися от градски транспорт и да не ми се нлага да ходя пеша 20 минути всеки ден, за да стигна до спирката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://ymobile.bg/ - аз се обучавах при тези и останах доволен. Инструкторите са млади и обясняват добре. Единствения критерий, по който ги избрах, беше, че са близо до дома ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 часа, Гемето написа:

http://ymobile.bg/ - аз се обучавах при тези и останах доволен. Инструкторите са млади и обясняват добре. Единствения критерий, по който ги избрах, беше, че са близо до дома ми.

Благодаря ти :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мани ги дървените философи, без тва на нищо няма да те научат, взимай най-евтиният курс, ако може с орязани часове. Мене инструктора щеше да ме забие в ТИР навремето, а може би ми е пробвал реакциите - не знам...
    Качваш се на колата и караш. И много лошо ще те гледат, ако вкарваш скорости без съединител, със стържене на скоростната кутия или я гасиш при тръгване, че така се износва, а ремонтите скъпиии, пък още много ...... ще карат след теб.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За съжаление няма как да си сигурен, че препоръчания инструктор ще те обучи както трябва. Аз и жена ми карахме курсовете при различни инструктори по различно време. Тя не успя да вземе книжка. Към края на моя курс, след като я бяха скъсали 2 пъти на курмуване, се качи при моя инструктор за да си "подобри" шофирането и евентуално да се опита пак да вземе книжка. Не можаха да се разберат с моя инструктор, защото той не обясняваше много. Наблягаше най-вече когато човека прави някакви грешки.

За сметка на това аз бях много доволен от него и си взех книжката от раз.

Не знам дали е възможно, но ако успееш да направиш едно пробно кръгче с инструктора, който си избрал, преди да платиш целия курс, предполагам ще ти е доста от полза да прецениш дали ще успеете да се разберете.

ПП: курсовете ги карахме във Варна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 часа, ScD написа:

За съжаление няма как да си сигурен, че препоръчания инструктор ще те обучи както трябва. Аз и жена ми карахме курсовете при различни инструктори по различно време. Тя не успя да вземе книжка. Към края на моя курс, след като я бяха скъсали 2 пъти на курмуване, се качи при моя инструктор за да си "подобри" шофирането и евентуално да се опита пак да вземе книжка. Не можаха да се разберат с моя инструктор, защото той не обясняваше много. Наблягаше най-вече когато човека прави някакви грешки.

За сметка на това аз бях много доволен от него и си взех книжката от раз.

Не знам дали е възможно, но ако успееш да направиш едно пробно кръгче с инструктора, който си избрал, преди да платиш целия курс, предполагам ще ти е доста от полза да прецениш дали ще успеете да се разберете.

ПП: курсовете ги карахме във Варна.

Ако има такъв вариант за пробно кръгче, определено бих се възползвал, но силно се съмнявам да има. По-скоро бих бил доволен, ако се запозная с интруктора преди да си платя курса :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.