Премини към съдържанието
Caster

Нежелана автоматична калибрация на дисплея

Препоръчан отговор

Предварително се извинявам, ако съм пуснал темата в грешния раздел. :)

Имам Делл Инспирон 7537 и ме дразни един факт. Когато съм пуснал нещо ярко, да речем което има много бяло (снимка, уеб сайт каквото и да е), екранът си е ок, но като превключа да речем на Фотошоп (с тъмен интерфейс), контрасттът на дисплея се увеличава и става дразнещо за окото. Като върна пак на светла картина, се оправя. Проверил съм навсякъде за настройки, всичко е ок, но проблема пак продължава. Не знам дали е вградено със самия дисплея, но като че ли преди го нямаше този проблем. Използвам flux, ако това има някаква роля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Caster написа:

но като превключа да речем на Фотошоп (с тъмен интерфейс), контрасттът на дисплея се увеличава и става дразнещо за окото.

Програмата фотошоп използва собствени настройки за дисплея.Като я затвориш настройката се връща както е от самата система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Димитър 59 написа:

Програмата фотошоп използва собствени настройки за дисплея.Като я затвориш настройката се връща както е от самата система.

Дадох като пример Фотошопа, случва се винаги когато има тъмна картина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разрови се в листовката на монитора и намери нещо, свързано с динамичен контраст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, killchain написа:

Разрови се в листовката на монитора и намери нещо, свързано с динамичен контраст.

Мисля, че е това. Сега погледнах, би следвало да ъпдейтна драйвърите, мерси :D Ще пиша ако се оправи

Уви, въпреки, че инсталирах най-новите драйвери (на Интел), нищо не се е променило.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйверите нямат нищо, ама нищо общо. Търси в менюто на монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7/7/2016 в 9:23, killchain написа:

Ей тук е писано по въпроса.

Благодаря много за линка, проблемът изчезна. :)

Единствено се наложи от контролния панел на Intel Graphics да спра "Display Power Saving Technology".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.