Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Гледане на телевизия в камион

Препоръчан отговор

преди 7 минути, AlkatrazBG написа:

Може и без инвертор ТЕЛЕВИЗОРИ НА 12 ВОЛТА

ГРЕШКА - в камионите е предимно на 24 волта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 73
  • Създадено
  • Последен отговор

Да има и 12V в камиона, така че няма проблем. Но като гледам приемниците май нямат кабел за запалка и ще трябва да се купува някакъв друг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега...хвърлиха те по тъча направо :) Вземаш си булсатком с малката чинийка, стягаш на огледалото една тръба със 4 опашки, бучваш я там и си готов.Като спреш - 5 мин. ти трябват да врътнеш чинийката и си готов.Аз отдавна не се занимавам с телевизии...имам винаги над 100 филма в лаптопа, а нет си ползвам за фейс и чат(10ст е мегабайта, тоест на курс от порядъка на десетина дена правиш 20лв трафик).Не знам от кога караш камион ама инвертер за 220 волта трябва да си имаш.Ето тоя ползвам аз от една година- 70лв. е..нямам по читави снимки на инвертера ама гледай да е с алуминиев охладител освен вентилатора и да е поне 300 вата:

IMG_20151007_204136S3OZ9aC_thumb.jpg

IMG_20151009_083241BAFFQ70_thumb.jpg

Още ако си с малка кабина и имаш голям спойлер, зад спойлера се събира чинията на булсатком, там я бях монтирал и само като спра я завъртам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази малка чинийка достатъчно "мощна" ли ще е за да върши работа ? Колко е голяма ?  За интернета няма да стане работата, защото ще отидат доста доста пари. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пич за да  въртиш кесим ще трябва да губиш време . Нищо не е по -добро от Сатфайндер дето е създаден да търси и намира сателитен сигнал бързо и качествено.Като се качиш на кабината да въртиш антената как ще гледаш  какво е качеството на сигнала  без телевизор ? Ако  телефона ти няма компас как ще ползваш  андроид приложението предложено в темата ? Антената  се настройва  във 2 равнини + наклон за самия конвертор  и да ги налучкаш бързо тия 3 параметъра   не е лесно. Ако беше толкова елементарно  тия дето монтират сателитно оборудване нямаше да си взимат професионални уреди а щяха да карат по метода на налучкването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако взема чиния и приемник от Булсатком/Виваком и SatFinder всичко наред ли ще е ? Или трябва да взема отделна чиния (т.е. от Интернет) ? Също така има ли някакъв преходник или нещо подобно, за да мога да използвам лаптопа като телевизор или ще трябва да се взима и телевизор на 12 V ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти да виждаш на лаптопа си някакви входове за видео ? Лаптопа ти има само изходи за аудио и видео сигнал. Сателитен приемник  със Ci+ дето да е на USB 2  няма. Картат на булсат става само на техни приемници  та и да искаш да я сложиш на друг няма да можеш. Мтел и Виваком предлагат карти със разкодиращи модули ама пак ще трябва да вземеш приемник дето да ги чете и да има Ci+ . Антена от Булсат или Виваком ще ти е достатъчна  за да гледаш във цяла Европа без проблем. За приемник дето е със вградено захранване ще ти трябва инвертор задължително защото няма как да го пуснеш директно на 12 волта. Ако не ти се дават 200 лева за уреда за настройка може да се мъчиш и на око да настройваш. Има и уреди за настройка по 20 лева  дето само пискат и  е се едно дали си с тях или без тях :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако взема чиния и приемник от Булсатком/Виваком и SatFinder всичко наред ли ще е ? 

Опитайте и ще разберете дали ще е наред. Не забравяйте обаче, че преди да почнете каквито и да са настройки на антената, приемникът ви трябва да е АКТИВИРАН от доставчика ви на телевизионни програми. Тази операция е направена за да се спре настройката на "чиниите" от куцо и сакато, можещо и не можещо. Сега няма да се обиждате, но четейки ви въпросите съм твърдо убеден, че няма да се справите. Казвам Ви го съвсем приятелски. Тук се отговори много изчерпателно какво ще ви трябва, как да се процедира, но едва ли ще се справите сам без ничия помощ.Много добре ти е описал нещата AlkatrazBG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 18.07.2016 г. в 20:42, Емил Костов написа:

Е хайде стига глупости! Колко са 20 минути за настройка на една антена. А и като се направи няколко пъти вече няма да има никакви проблеми. Почивките са по 8 часа задължително, даже понякога се налага и по повече. Защо спорите? Услугата отдавна се предлага от Виваком. Предполагам, че и при други оператори е така. Там не мога да коментирам. Колкото до мобилни карти, роуминги, мобилен интернет и прочие постващия просто ще си отреже главата с цени,.

Километрична колона на границата, настройва чинията 20мин. щот му е хванал цаката и го прави бързо...... обаче се отваря пролука и мести камиона с пет метра и пак настройва чинията .....след 5-6 часа е гледал десет минути телевизия местил е камиона двадесетина пъти и станал експерт в настройването на "чинии" хвърля си шофьорската книжка, прибира се в БГ и се хваща на работа към местната сателитка и ходи да настройва чиниите на хората.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, incredibl3 написа:

През почивката за български програми ни трябва. Ако говорим пр. с Виваком или Булсатком и вземем от там оборудването нали няма проблем да се изнася в чужбина? И какво трябва да съдържа цялото оборудване ? Чиния, стойка, предполагам и някакъв приемник на оператора и телевизор ще трябва ли ? 

При Булсатком изнасянето на оборудването не е редно. Освен това то едното оборудване ще ти дадат... През 10 дни ще изгарят рециклираните им приемници, адаптери и конвертори. Те операторите по принцип нямат лиценз за предоставяне на услугата извън България, но сателитната телевизия просто няма как да се ограничи на територията само на една държава, поради тази причина можете да си ги гледате в чужбина, без никой да направи проблем на нито една, от двете страни. В случая, антената може да бъде собственост на клиента, а не на оператора, като няма значение каква точно е тя, важно е да е работеща. Само приемника и картата се взимат от оператора, като вече зависи дали изобщо ще иска да гледа телевизия от оператор. 

преди 20 часа, Me4oPyx написа:

Колега...хвърлиха те по тъча направо :) Вземаш си булсатком с малката чинийка, стягаш на огледалото една тръба със 4 опашки, бучваш я там и си готов.Като спреш - 5 мин. ти трябват да врътнеш чинийката и си готов.Аз отдавна не се занимавам с телевизии...имам винаги над 100 филма в лаптопа, а нет си ползвам за фейс и чат(10ст е мегабайта, тоест на курс от порядъка на десетина дена правиш 20лв трафик).Не знам от кога караш камион ама инвертер за 220 волта трябва да си имаш.Ето тоя ползвам аз от една година- 70лв. е..нямам по читави снимки на инвертера ама гледай да е с алуминиев охладител освен вентилатора и да е поне 300 вата:

IMG_20151007_204136S3OZ9aC_thumb.jpg

IMG_20151009_083241BAFFQ70_thumb.jpg

Още ако си с малка кабина и имаш голям спойлер, зад спойлера се събира чинията на булсатком, там я бях монтирал и само като спра я завъртам...

Аха, точно. Малката сателитна антена на Булсатком, за 5 минути се настройва във всяка една точка от Европа!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аха, точно. Малката сателитна антена на Булсатком, за 5 минути се настройва във всяка една точка от Европа!

Въ всяка точка е едно, от всеки - друго. Ти ако не можеш - има и по-сръчни от теб.

Sent from my Vodafone 890N using Tapatalk

Километрична колона на границата, настройва чинията 20мин. щот му е хванал цаката и го прави бързо...... обаче се отваря пролука и мести камиона с пет метра и пак настройва чинията .....след 5-6 часа е гледал десет минути телевизия местил е камиона двадесетина пъти и станал експерт в настройването на "чинии" хвърля си шофьорската книжка, прибира се в БГ и се хваща на работа към местната сателитка и ходи да настройва чиниите на хората.

Приказваш колкото да не заспиш.

Sent from my Vodafone 890N using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Въ всяка точка е едно, от всеки - друго. Ти ако не можеш - има и по-сръчни от теб. "

Да Жорка, ама не! Колегата не знае елементарни правила колкото и да ми се обижда, камо ли за всяка точка. Още повече! Приемниците на  тези оператори  не стават за други цели или ако се приема нещо друго със тях, то ще е за определен период от време(72 часа) Картата на приемника важи само за този с който се регистрира в центъра на доставчика. С две думи казано, купуваш оборудването и тръгваш с камиона за Германия. При първата настройка на антената, дори и Господ да ти помогне, няма да стане, защото собственикът не е регистрирал картата в центъра на доставчика.Ами сега?Малко повече вярвайте на хора, които ви обясняват тези неща, за да не пишете после - това защо не ми го казахте. Аз похарчих 5-600 лева за този дето духа.Препоръчвам на колегата. Преди да тръгне с оборудването на път, да направи няколко настройки предварително за да добие елементарна представа за работа. Иначе не е както казах китайско писмо за да се справи и един непросветен в тази област. И да не забравя активацията на картата в приемника. Последната не може да се ползва на друг приемник, какъвто и да е той.При активацията, ако не са служители на фирмата доставчик, ще има въпроси защо той, собственика ще го прави, а не изпратените специалисти.Има и по лесен начин за настройка и не е нужен Finder, но питащият трябва да свикне с настройката на чинията. Трябва и много добре да му е ясно, че колкото чинията е по малка, нейната настройка е по трудна. Аз пак казвам Алкантраз му е отговорил почти на всички въпроси. От питащият се очаква да прочете темите внимателно, да вземе комплект и да направи няколко тренировки.Положението на конвертора в много точки на Европа е особено важно за "прихващането" на сателита. Силата на сигнала не е чак толкова важна, отколкото другата скала на индикатора - или BER-а - на сигнала. Ако там няма поне 1/3 деления, няма да хване НИЩО!Независимо, че сигнала е на FULL!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, * СТЕФАН * написа:

Да Жорка, ама не! Колегата не знае елементарни правила колкото и да ми се обижда, камо ли за всяка точка. ...

Колегата е частен случай - и не знае най-вече щото никога не се е интересувал и не му е обяснявано.

Изтрих останалия текст, щото това си е ясно - активиране, ог кого, как и т.н. Въпроса е - след цялата гюрултия се тръгва на път и там какво се прави.

Spoiler

Само за Стефан

Spoiler

PS. И когато цитираш - ползвай бутона "Цитирай". По-добре се получава ... някакси ... Този бутон затова е сложен - не за украса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, jhoro написа:

Колегата е частен случай - и не знае най-вече щото никога не се е интересувал и не му е обяснявано.

Изтрих останалия текст, щото това си е ясно - активиране, ог кого, как и т.н. Въпроса е - след цялата гюрултия се тръгва на път и там какво се прави.

Затвори скритото съдържание

Само за Стефан

Затвори скритото съдържание

PS. И когато цитираш - ползвай бутона "Цитирай". По-добре се получава ... някакси ... Този бутон затова е сложен - не за украса.

Ето, така искаш явно, което за мен не винаги е необходимо. За последен път. Алкантраз и аз съм написал основно, каква е процедурата след като се тръгне на път. Остава питащият, когато се справи с въпроса, да напише няколко думи като отзив.Не че е някаква тайна, но съгласи се че с 2-3 приказки не може да се обясни всичко. Ако има мераклии да пишат 2-3 страници подробно, да заповядат. Нямам против.Аз съм писал да му помогна. Ако е разбрал, е добре. Ако ли не - отново да прочете постовете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Алтернативен евтин приемник  със 3 тунера  е  EDISION PICCOLLO 3in1 Plus CI  . Приемника става  за Мтел и Виваком но за Булсат не става.Трябва му инвертор на напрежение от 12V/24V - 220V  за този приемник защото е със вградено захранване. Със тоя приемник ще си лови и ефирните прогрми дето са  безплатни в Европа. Антенка дето е читава  и е евтинка е тази Теcatel 80 Click System  . Уред дето  е евтин и ще му помогне е примерно този Edision Digital Sat Finder DSF-1...  . За телевизора вече да си избира диагонал на екрана както му е кеф. Лаптопа да си го ползва за интернет щото за друго няма да му върши работа.  Стойка да си измайстори  някаква сам според възможностите . Трябва му и коаксиален кабел 5 метра с  ей такива  врътки F конектори 4 бр. и една букса  за телевизора Преходник от F...  Конвертор дето е качествен и е евтин е този Single INVERTO BLACK PREMIUM... Нещо друго дето да не е ясно има ли ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е близко до Велико Търново и има възможност да прескочи - му подарявам антена  със окачването си (65см офсет) конвертор и даже и приемник от старата серия, с който може да гледа и без карта, но свободните канали , но не са интересни. Питащият, само да потвърди желанието си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много на всички! Мисля, че всичко вече се изясни и остава само да се вземат нещата и да се тестват. :beer: Ако има нещо ще питам. Ще пиша след известно време какво е станало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 7/18/2016 в 15:57, incredibl3 написа:

...

Чрез лаптопа може да се гледа ефирна телевизия. Този комплект струва 7$ и се справя отлично.

tv.jpg

За да се избегне хотспот за интернет-ТВ други 12$ упростяват нещата.

gsmadapt.jpg

Но и без тях може щом се загатва мобилен телефон. Ако е на android нещата стават много лаконични. Остава само интернет трафик над 5Mbit/s. Останалото е малко интуиция и находчивост. В нета е пълно с споделени IPTV-канали, така че финансово клони към нула. Гледам над 100 канала по този начин и отдавна забравих какво е това "чинии, Астра, Горещка птичка, конвертои и жици", зависимост от лошо време,

sc1.pngsc2.png

sc3.pngsc4.png

sc5.pngsc6.png

sc7.pngsc8.png

sc9.png и така нататък.

Успех !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Profit  знаеш ли ,че извън България всички са на DVB-T2   и качеството на  картината  чрез тия андроид приложения е пълен леш ?  За стабилност и трайни линкове няма да говоря защото са  химера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, AlkatrazBG написа:

Profit  знаеш ли ,че извън България всички са на DVB-T2   и качеството на  картината  чрез тия андроид приложения е пълен леш ? 

DVB-T2/ DVB-T е посочен като вариант за гледане на регионални ефирни телевизии, колкото нещо да бръмчи в кабината, Що се касае андроид-устройство е повече от ясно, че визирам IPTV-приложение и TV-стрийм от интернет.
Аз не живея в България, така че ни пълен, ни празен леш. Картината е идеална, а HD-каналите печелят овации.

scr.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

USB модема към който си дал линк, доста силно се съмнявам да е съвместим с повечето интернет доставчици... Поради простата причина, че си има специфични данни за всеки доставчик като сървър за интернет връзката, прокси сървър, сървър за оторизиране, данни за оторизиране, както и други данни... Та силно се съмнявам това устройство да му върши работа. Колкото до предложения вариант за приемане на телевизията, той е удачен само за малки екрани и приемане с ниска резолюция...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване