Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Гледане на телевизия в камион

Препоръчан отговор

Здравейте, както се споменава в заглавието, става дума за гледане на телевизия в камион в чужбина. Изчетох няколко страници от темите в раздела и разбрах, че най-удачно ще е онлайн телевизия и няма смисъл да се мъкнат чинии и т.н. Искам да попитам какъв интернет и откъде трябва да се вземе, за да се гледа безпроблемно? Трябва ми само за Европа (най-честите дестинации са Франция - Германия - Белгия - Холандия). Човекът разполага с лаптоп, но не е много на "ти" с новите технологии и търсим нещо по-простичко, но ефективно. Видях услугите на Нетера и ми се сториха подходящи, но остава въпросът за интернета. Ако се пусне хотспот през смартфона, достатъчно добра скорост ли ще има за онлайн телевизия и колко мегабайти ще трябват или изобщо не е оферта това нещо ? Ще съм много благодарен на всеки, който помогне.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 73
  • Създадено
  • Последен отговор

Виждал съм на много камиони (ТИР-ове) - над огледалата, стойка за сателитна чиния. Когато са на паркинг - слагат чинията е гледат.

За тетъринга - зависи от мегабайтите, който може да ползва и от покритието на местните оператори в съответния район. Принципно в цяла западна Европа има 4G, но няма гаранция, че точно този паркинг, няма да е "в дупка"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземаш си телевизия на Виваком. Имат сайт където ти показват как да бъде настроена чинията в дадената държава. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Докато си нагласи "чинията" за приемане и почивката ще му свърши, след което трябва да пътува. Едно време се практикуваше масово, но вече не е така.Едно е да пишеш писма на жена си или приятелката на пощата, съвсем друго е да гледаш стриминг. Много е важна скоростта на интернета в дадената точка, в която почива тираджията. А  и Жоро е написал коментара преди мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, * СТЕФАН * написа:

Докато си нагласи "чинията" за приемане и почивката ще му свърши, след което трябва да пътува. Едно време се практикуваше масово, но вече не е така.Едно е да пишеш писма на жена си или приятелката на пощата, съвсем друго е да гледаш стриминг. Много е важна скоростта на интернета в дадената точка, в която почива тираджията. А  и Жоро е написал коментара преди мен.

Няма такова нещо. Става бързо и лесно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Емил Костов написа:

Колко време се занимаваш в тази област? Само тук не беше писал, но се опита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен да се ползват локални предплатени карти за мобилен интернет. Влизаш в Германия - слагаш немската карта. Влизаш във Франция - хоп френската. И гледаш IPTV или други стриймове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, * СТЕФАН * написа:

За кое трябва да се занимавам. Клиента си купува DTH пакет. Предполагам, че едва ли ще гледа телевизия като кара камиона. В момента в който му се наложи да почива, ако има интернет може да влезе в дадения сайт и да си види настройките за дадения район. Ако няма интернет звъни на 070017000 и ще му кажат как да настрои антената. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Емил Костов написа:

За кое трябва да се занимавам. Клиента си купува DTH пакет. Предполагам, че едва ли ще гледа телевизия като кара камиона. В момента в който му се наложи да почива, ако има интернет може да влезе в дадения сайт и да си види настройките за дадения район. Ако няма интернет звъни на 070017000 и ще му кажат как да настрои антената. 

Писах ти + , защото ми обясняваш. Смяташ ли че не ги зная тези неща, когато съм един от хората, които са почнали занимания със сателитна телевизия през близката 1986 година!(забележи - било е по Живково време) На колко години беше ти тогава, че спориш със всеки от този форум?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е.... особено като си на непозната географска ширина. Наложи ми се във Виена, осигурен с.програми за смартфон на един покрив, отне ми само 3 часа (булсат)

Sent from my GRACE using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, * СТЕФАН * написа:

Писах ти + , защото ми обясняваш. Смяташ ли че не ги зная тези неща, когато съм един от хората, които са почнали занимания със сателитна телевизия през близката 1986 година!(забележи - било е по Живково време) На колко години беше ти тогава, че спориш със всеки от този форум?

На теб не го обяснявам, а на постващия темата. Със сигурност се вижда, колко си навътре в нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Затова реших да напиша няколко реда. Ако за първи път го прави човек, почти е обречен. Това се отнася и за русата блондинка. Едва след 10-15 настройки, вече ще знаеш последователността за настройка на..."чинията". Ето, в съседния пост са дали пример, че е отнело на колегата 3 часа. Но той технически и с ориентацията е грамотем много добре. А всеки ли тираджия умее да се справи с това? Не че е китайско писмо.А що се касае до обяснения от Виваком. Като зная кой ще му обяснява, по е добре тираджията да прекара няколко часа в някой бар...с каки!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, * СТЕФАН * написа:

Затова реших да напиша няколко реда. Ако за първи път го прави човек, почти е обречен. Това се отнася и за русата блондинка. Едва след 10-15 настройки, вече ще знаеш последователността за настройка на..."чинията". Ето, в съседния пост са дали пример, че е отнело на колегата 3 часа. Но той технически и с ориентацията е грамотем много добре. А всеки ли тираджия умее да се справи с това? Не че е китайско писмо.А що се касае до обяснения от Виваком. Като зная кой ще му обяснява, по е добре тираджията да прекара няколко часа в някой бар...с каки!

Ами затова преди тираджията да тръгне на път просто го пробва в България, за да се научи. И не смятам, че човек, който кара камион в чужда държава, отговаря за товар, знае маршрут, отговаря си за камиона е тъп. Всеки може да се справи. Нещата са доста опростени вече. А "тъпата блондинка" това е просто избор на даден човек. Той сам просто иска да е тъп. Тръгне ли с думата, не може, не става, трудно е няма да успее в нищо.

Много ми е интересно ти как си стигнал дотук. Със сигурност гарантирам, че не е с не мога и не става. Също така гарантирам, че постващия ще му е по-трудно, а и по-скъпо да си купува карта в дадената държава, да прави настройка на телефон и да се занимава с различните доставчици.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Ами затова преди тираджията да тръгне на път просто го пробва в България, за да се научи. И не смятам, че човек, който кара камион в чужда държава, отговаря за товар, знае маршрут, отговаря си за камиона е тъп. Всеки може да се справи. Нещата са доста опростени вече. А "тъпата блондинка" това е просто избор на даден човек. Той сам просто иска да е тъп. Тръгне ли с думата, не може, не става, трудно е няма да успее в нищо.

Много ми е интересно ти как си стигнал дотук. Със сигурност гарантирам, че не е с не мога и не става. Също така гарантирам, че постващия ще му е по-трудно, а и по-скъпо да си купува карта в дадената държава, да прави настройка на телефон и да се занимава с различните доставчици.

Нека сам си реши. А ние ще му помогнем с каквото можем. (на питащият)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се карайте. И това е както всичко останало - при един става "бързо и лесно", при друг - не. Особено, ако ръцете са заврени ... на едното място.

Освен да се ползват локални предплатени карти за мобилен интернет.

С това няма да се съглася. Защото - когато си на определен местен оператор, ти ползваш само неговата мрежа. Когато си на роуминг - ползваш мрежите на всички оператори, които имат договор твоя. На практика - всички (поне в ЕС).

Sent from my Vodafone 890N using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, Topper написа:

Ами не е....  отне ми само 3 часа (булсат)

А на мен,като се преместих,ми отне три дни за булсата,докато им хвана сигнала...!И аз имах интернет и знаех посоката от сайта точно...!По рано с аналоговите тунери ставаше лесно,но сегашните цифровите искат много бавно движение на чинията изчакване на всяка стъпка,за да зацепи евентуално сигнал. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, jhoro написа:

.... На практика - всички (поне в ЕС).

Не, това зависи от роуминг споразуменията. И когато HLR-a разпознае че си в роуминг софтуер ти праща специален SMS който записва в FPLMN голяма част от операторите до които имаш видимост

преди 18 минути, jhoro написа:

.... когато си на определен местен оператор, ти ползваш само неговата мрежа. ...

Не, това зависи от силата на сигнала, който терминала вижда до клетката. И може да се окаже че ако си близо до границата ползваш в роуминг някой чужд оператор

Като цяло остави практическите си знания на мира и понякога се вслушвай в хора, които знаят

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом чиниите при всяко слагане искат такава настройка, едва ли ще се вземе такава, понеже камионът остава в чужбина и се пътува със самолет, следователно всичко трябва да се събере в куфар и има ограничение на теглото. Нещо такова не може ли да се вземе, но да работи в чужбина ? И после един абонамент към някоя онлайн телевизия. В една от темите бях гледал някакви MAG 2** устройства, те как са? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, incredibl3 написа:

Щом чиниите при всяко слагане искат такава настройка, едва ли ще се вземе такава, понеже камионът остава в чужбина и се пътува със самолет, следователно всичко трябва да се събере в куфар и има ограничение на теглото. Нещо такова не може ли да се вземе, но да работи в чужбина ? И после един абонамент към някоя онлайн телевизия. В една от темите бях гледал някакви MAG 2** устройства, те как са? 

А какъв е проблема, чинията да си стои в камиона и да си носиш само приемника?

Колкото до мобилния рутер - може, този модел се ползва и предлага в цяла Европа.

преди 10 минути, capnemo написа:

Не, това зависи от роуминг споразуменията. И когато HLR-a разпознае че си в роуминг софтуер ти праща специален SMS който записва в FPLMN голяма част от операторите до които имаш видимост.
Не, това зависи от силата на сигнала, който терминала вижда до клетката. И може да се окаже че ако си близо до границата ползваш в роуминг някой чужд оператор.
Като цяло остави практическите си знания на мира и понякога се вслушвай в хора, които знаят

Are you sure - about this text message ??? Щото мен постоянно ме засича, че съм в роуминг и ми изпраща тарифите, но никога - операторите.

После - при ръчно избиране на мрежа - как ще хванеш роуминг сигнал през границата?

Като цяло - защо постоянно ми напомняте, че съм в български форум? Едни мнителни, изнервени, докачливи.
Вярно, че ви е понапекло - ама аз не съм виновен. Ако донякъде ви успокоява - днес и при нас е доста горещо и задушно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току що, jhoro написа:

А какъв е проблема, чинията да си стои в камиона и да си носиш само приемника?

Колкото до мобилния рутер - може, този модел се ползва и предлага в цяла Европа.

Are you sure - about this text message ??? Щото мен постоянно ме засича, че съм в роуминг и ми изпраща тарифите, но никога - операторите.

После - при ръчно избиране на мрежа - как ще хванеш роуминг сигнал през границата?

Като цяло - защо постоянно ми напомняте, че съм в български форум? Едни мнителни, изнервени, докачливи.
Вярно, че ви е понапекло - ама аз не съм виновен. Ако донякъде ви успокоява - днес и при нас е доста горещо и задушно.

Ти демонстрираш едно друго българско качество: специалист си по всичко.

Кой е казал че ти виждаш тези СМС-и? Пак ти казвам, остави на мира практическите си знания, те няма да ти помогнат в този спор. http://www.qtc.jp/3GPP/Specs/22811-720.pdf

Ако спреш да парадираш с ограничените си знания може и да научиш нещо. Иначе просто дразниш с невежеството си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Емил Костов написа:

За теб лесно, за повечето не е. При всяко преместване някъде, най-малко 20 минути за настройка на антената... Пък колко ще гледаш като отделиш толкова време за техническата част, си е твой проблем.

преди 2 часа, * СТЕФАН * написа:

Няма значение кой, кога и на колко години е... То и комшийката от съседния апартамент от 30 години има телевизор, ама още не се е нарекла експерт по телевизионна и друга видео техника...

Един добър вариант, лично за мен по-добър от сателитна антена, е приемането на IPTV от даден оператор. Може да гледа и онлайн безплатно, с нисък битрейт и резолюцията, респективно малка консумация на интернет трафик и необходимост от ниска скорост. Ако държи на по-добри такива, може да се обърне към някой такъв доставчик. Булсатком например имат онлайн платформа с много ниски резолюция, битрейт и респективно трафик, но пък и има разработено неофициално разработена добавка за Kodi (програма съвместима с доста видове устройства и операционни системи), като от нея се гледа с високи резолюция и битрейт (колкото на боксовете и приложенията за смарт телевизорите), като обаче трябва по-бърза връзка. Не е необходимо да има абонамент към тях, може някой много близък да му даде достъп до акаунта си. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е хайде стига глупости! Колко са 20 минути за настройка на една антена. А и като се направи няколко пъти вече няма да има никакви проблеми. Почивките са по 8 часа задължително, даже понякога се налага и по повече. Защо спорите? Услугата отдавна се предлага от Виваком. Предполагам, че и при други оператори е така. Там не мога да коментирам. Колкото до мобилни карти, роуминги, мобилен интернет и прочие постващия просто ще си отреже главата с цени,.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами успех на всички, решили непрекъснато да настройват сателитна антена, за да гледат телевизия... Далеч не съм съгласен, че сателитните оператори насърчават използването на услугите им в други страни. Дори при някои е забранено по принцип изнасянето на оборудването им извън България, както и те не отговарят за неговото използване и приемане на услугите там. И са с правото си! Те нямат полза като цяло всеки да използва навсякъде оборудването им.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Е хайде стига глупости! Колко са 20 минути за настройка на една антена.

Като знаеш посоката,за да пробваш само на 10 до 20 градуса хоризонталния ъгъл,ти е нужно поне 20 премествания по около половин милиметър.После идва повдигане или сваляне на вертикалния ъгъл ъгъл с 1 мм ,повтаряне с още 20 пъти.Като не стане продължаваш на различни нива пак по 20 и така може да мине пет пъти почивката му.Сигнала се лови в диапазон само на половин милиметър разместване и то ако си изчакал поне 5 секунди,след което изчезва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване