Премини към съдържанието
ShamanOwl

проблем със скайп на Линукс Минт

Препоръчан отговор

Инсталирах го по стандартния начин (.деб файл). Проблемът, е че всеки път щом отворя терминалът скайп веднага се стартира и докато не му дам десен бутон и изход, самият терминал е неизполваем. Реших "Пфф, ще се справя и без скайп за известно време." и го изтрих. Да, ама все още има проблем. Отворя ли терминал, първото нещо, което ми изписва е "bash: /usr/bin/skype: No such file or directory". Ако ви трябва още някаква информация, кажете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е абсурдно. Отвори файловия бразуър, задай му да показва скритите файлове и изтрий файловете с потребителските настройки на bash. Едното е история (bash_history), а другото е конфигурацията (bash.rc). Премахни всеки конфигурационен файл с име bash в потребителската директория.

https://s19.postimg.org/tyjwyt9tf/bash.png

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, cybercop написа:

Това е абсурдно. Отвори файловия бразуър, задай му да показва скритите файлове и изтрий файловете с потребителските настройки на bash. Едното е история (bash_history), а другото е конфигурацията (bash.rc). Премахни всеки конфигурационен файл с име bash в потребителската директория.

https://s19.postimg.org/tyjwyt9tf/bash.png

Мерси много !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За съжаление само този проблем все още съм нямал под Mint. Не знам защо, но работи при мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.