Премини към съдържанието
_xSuNnYbGx_

Сериозен проблем докато програмирам.

Препоръчан отговор

Здравейте. Не знам дали тази тема е точно за този раздел но неможах да намеря по-подходящ :D

Значи имам интерес към програмирането и се опитвам, но нещо не ми се получава. Всеки път като мина basic level-а на някъкъв език за програмиране и стане трудно рейжвам чупя си клавиатурата и трия компилатора за ецика с цел да го забравя завинаги.  Нямам мотивация да продължавам и спирам :(, а всъщност искам да продължа.  Това се случва често и в игрите докато цъкам някоя игричка и се изнервя не играя 1-2 дена после. Как мога да стана по-добър в програмирането и никога да не се отказвам ? На 15 съм ако някой го интерисува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами оправи си мотивацията. Програмист ще станеш, когато се захванеш сериозно и няма да се отказваш при първия сериозен проблем, а ще спиш, ще ядеш и ще мислиш за него, ще впрягаш сили докато го разрешиш. Това е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Която да ти действа мотивиращо да станеш добър. Не се нахвърляй на тоя етап на много езици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 минути, simtech написа:

Намери си хубава кака програмистка за учителка ;)

Ама да е металистка, а не кифла.

Бейсик левъла е досаден, много ясно. Научи структури от данни и алгоритми и се състезавай. В нета има много сайтове с електронни съдии. Например Кодилити codility, Суперкодер supercoder и други.

Има една project oiler, там няма електронен съдия и състезания, както и не се контролира качеството на кода, обаче ако се зарибиш, ще научиш като на игра много положения от теория на числата, комбинаториката и всякакви други математики, като на игра.

Редактирано от Реджеп Иведик (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, Реджеп Иведик написа:

Ама да е металистка, а не кифла.

Бейсик левъла е досаден, много ясно. Научи структури от данни и алгоритми и се състезавай. В нета има много сайтове с електронни съдии. Например Кодилити codility, Суперкодер supercoder и други.

Има една project oiler, там няма електронен съдия и състезания, както и не се контролира качеството на кода, обаче ако се зарибиш, ще научиш като на игра много положения от теория на числата, комбинаториката и всякакви други математики, като на игра.

Codility и  SuperCoder са платени. Съществуват ли някакви безплатни алтернативи ? Занимавам се със C# от няколко дни. Иначе имам опит с PHP и Python (basic-level :( ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 26 минути, _xSuNnYbGx_ написа:

Codility и  SuperCoder са платени.

Не са.

От няколко дни ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А защо не с Visual Studio Community

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, _xSuNnYbGx_ написа:

Брат не съм тъп вече имам Visual Studio щом съм почнал със C# ...

Брат - те съм казал, че си тъп. Visual Studio Community е безплатно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, jhoro написа:

Брат - те съм казал, че си тъп. Visual Studio Community е безплатно.

Имам вече Visual Studio 2013 Ultimate (Пиратски сайтове :P) Ние с човека говорим за Codility и SuperCoder чети повече следващия път преди да ми спамиш темата ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, _xSuNnYbGx_ написа:

Имам вече Visual Studio 2013 Ultimate (Пиратски сайтове :P) Ние с човека говорим за Codility и SuperCoder чети повече следващия път преди да ми спамиш темата ;)

Visual Studio 2015 Community e по-добро като за теб от Visual Studio 2013 Ultimate.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, maxim4o написа:

Visual Studio 2015 Community e по-добро като за теб от Visual Studio 2013 Ultimate.

И защо така ? Също съм си спрял и ъпдейтите на 8.1, а 2015 ще ми иска :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, _xSuNnYbGx_ написа:

И защо така ? Също съм си спрял и ъпдейтите на 8.1, а 2015 ще ми иска :D

Защото Ultimate съдържа enterprise features които за теб ще са безполезни. От друга страна 2015 идва с по-висока версия на C# и .NET Framework, и някои еволюционни подобрения в сравнение с 2013.

Иначе да, вероятно ще трябва да си пуснеш ъпдейтите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, maxim4o написа:

Защото Ultimate съдържа enterprise features които за теб ще са безполезни. От друга страна 2015 идва с по-висока версия на C# и .NET Framework, и някои еволюционни подобрения в сравнение с 2013.

Иначе да, вероятно ще трябва да си пуснеш ъпдейтите.

Това е проблема ще ми иска да пусна няколко ъпдейта. Мисля, че като за начинаещ няма значение .NET Framework версията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.