Премини към съдържанието
simtech

Термоподложки - добри като съотношение цена/качество/обем

Препоръчан отговор

От доста време срещам трудности да намеря термоподложки в един от големите областни центрове с население нас 200,000души, камо ли да ги търся на по-скромни места. Търся термоподложки, които да могат адекватно да се използват за заместване на оригиналните при профилактика на преносими компютри и нужда от подмяна на подложка. Срещам жестоки трудности в намирането им, съчетани с висока цена.
    Търся голям обем(големина на подложката), който да оправдае поръчката, съчетана с разумна цена. Явно е, че цветове и характеристики не означават нещо сериозно на нашият пазар, за това търся да закупя нещо, което някой друг вече е тествал, че си струва спрямо цената.
    До сега карах на сини подложки 3W/m.k, но доста трудно се снабдявам и цената не ми харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Провери ли в разни ти eBay и тн.? Виждал съм да се продават там, на добра цена, но доколко може да се разчита на ревютата и feedback-а на продуктите им е друга бира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 35 минути, XYconstant написа:

Провери ли в разни ти eBay и тн.? Виждал съм да се продават там, на добра цена, но доколко може да се разчита на ревютата и feedback-а на продуктите им е друга бира.

Изключвам чуждестранни сайтове. Не си струва ядовете дребна покупка. Регистриране на карти, внасяне на суми, по възможност предпочитам да платя на куриера и повече да не ме безпокоят никакви други формалности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма регистриране на карти или поне не е задължително. В часност за eB ти трябва Paypal със сума на която ще са ти покупките или другия вариант да дадеш на някой кеш, а той да поръча. От eBay.de примерно ще дойдат за седмица-две, само че трябва да прецениш дали си струва, защото на някои неща са им значително надути цените.
    Но като си решил да изключиш чуждестранни сайтове, трябва да се разтърсиш тук по-дълбоко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, XYconstant написа:

Но като си решил да изключиш чуждестранни сайтове, трябва да се разтърсиш тук по-дълбоко...

За това питам за изгодни предложения от България. Не се знае и от Ебай какво ще ми докарат и трудно ще го преценя, ако не мога да го видя, преди да го платя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За това пък е хубаво, че можеш определено време след доставката да тестваш покупката и при наличие на дефекти или неща, които не отговарят на описанието да пуснеш оспорване и ако го спечелиш, най-малкото можеш да си върнеш парите или да ти пратят нови за тяхна сметка. Докато в Econt/Speedy отиваш и взимаш, нямаш удобството да го тестваш на място и да разбереш дали е това за което си дал парите си. Друг е въпроса, че масово се купува точно от Китай и тук се препродава на "родни цени".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето тук има подложка, но е малко ментак май. Иначе има в ебай и по-добри предложения, но разправията е голяма.
    https://www.jarcomputers.com/DF63055-Termo-pad_prod_FANACDF63055.html?ref=prod

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видях в olx-a подложки на хубави цени, имаше и медни. не знам до колко са качествени и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За какво точно ще ги използваш тези подложки и задължително ли ти трябват самозалепващи? Ако ти трябватам където се притискат, например към металното шаси на лаптоп и др. места без нужда от залепване, можеш да използваш обикновени силиконови подложки за транзистори, на няколко пласта в зависимост от нужната дебелина, има и по-дебели такива подложки във всеки магазин за електронни компоненти. Те са с най-добра топлопроводимост, друг вариант е да използваш термолепило за по-драво и постоянно захващане. Иначе при самозалепващите, самото акрилно лепило силно намалява топлопроводимостта и охлаждането не ще е толкова добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж тук, купувал съм от тях, едни от най-добрите са, имат и онлайн магазин.

http://www.dekada.com/catalog/термопадове-лепенки-c-165.html

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ползвам ето тази подложка от Декада. Преди това, ползвах някаква 5w, пак от тях и от нея бях много доволен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 часа, peppone1 написа:

За какво точно ще ги използваш тези подложки и задължително ли ти трябват самозалепващи? Ако ти трябватам където се притискат, например към металното шаси на лаптоп и др. места без нужда от залепване, можеш да използваш обикновени силиконови подложки за транзистори, на няколко пласта в зависимост от нужната дебелина, има и по-дебели такива подложки във всеки магазин за електронни компоненти. Те са с най-добра топлопроводимост, друг вариант е да използваш термолепило за по-драво и постоянно захващане. Иначе при самозалепващите, самото акрилно лепило силно намалява топлопроводимостта и охлаждането не ще е толкова добро.

преди 11 часа, peppone1 написа:

Абе човече , ти акъли ли почна да даваш ?????? Ти изобщо знаеш ли човека за какво ги иска тези подложки ? Ти виждал ли си лаптоп изобщо  на който върху чиповете вместо термо паста има въпросните подложки ?????? Какви метални шасита по лаптопи и какви нови и нови простотии ръсиш ? За какви лепила говориш след като изобщо не си даваш сметка поради незнание за какво говори човека .

Вземай и се скривай че всеки твои пост е направо къртещ от невежество .

Честно казано никога не вземам повече от по 5 от  3-4  различни размери , без значение от цената им , никога при влагането им не съм мислил дали цената която е за профилактика на лаптопа е ± 5 лева който ще струва на клиента .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Престани да спамиш поне в чуждите теми, след като осра моята, поне отговори въпроса на човека, но дори и да му дадеш разумен отговор, пак ще бъде със задни мисли с повод отново да се заядеш с мен.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 11 август 2016 г. в 18:09, callpchelp написа:

Видях в olx-a подложки на хубави цени, имаше и медни. не знам до колко са качествени и т.н.

Аз имам медни подложки. Избягвам да ги ползвам. Производителите на лаптопи компенсират некадърността си, луфтовете при изчисление на охлаждането с термоподложки. Истината е, че не се знае какъв точно размер медна подложка може да е необходима, а твърде дебелата може да повреди кристала при натиск, топлинен стрес и местене на лаптопа. Твърде тънката пък няма да върши работа и ще прегрява.
    Лаптопите са на клиенти, не са мои, не ми се рискува и не ми се правят излишни експерименти.

на 12 август 2016 г. в 12:30, PC doctor написа:

Честно казано никога не вземам повече от по 5 от  3-4  различни размери , без значение от цената им , никога при влагането им не съм мислил дали цената която е за профилактика на лаптопа е ± 5 лева който ще струва на клиента .

Трябва да ми е изгодно, за да си купя големи количества, за да не се разхождам по 10 пъти. Не обичам да държа голяма наличност, например в момента имам цял склад с кондензатори и букси, а нямат реализация в обема, в който си мислех, че ще имат.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 часа, simtech написа:

Аз имам медни подложки. Избягвам да ги ползвам. Производителите на лаптопи компенсират некадърността си, луфтовете при изчисление на охлаждането с термоподложки. Истината е, че не се знае какъв точно размер медна подложка може да е необходима, а твърде дебелата може да повреди кристала при натиск, топлинен стрес и местене на лаптопа. Твърде тънката пък няма да върши работа и ще прегрява.
    Лаптопите са на клиенти, не са мои, не ми се рискува и не ми се правят излишни експерименти.

Трябва да ми е изгодно, за да си купя големи количества, за да не се разхождам по 10 пъти. Не обичам да държа голяма наличност, например в момента имам цял склад с кондензатори и букси, а нямат реализация в обема, в който си мислех, че ще имат.

На по-старите лаптопи има място за медни. Но си прав  :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само не можах да разбера какво ми прави темата в ПЦ овърклокинг анд модинг. Това си е чист въпрос за охлаждане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не те разбрах нещо , за което се извинявам .

Казваш че не обичаш да държиш големи количества , а търсиш да си купиш ...големи количества . Разбира се че всеки търси изгодата и начина да се избегне разкарването . Днес ще ходя до една фирма някаква нова , вчера получих мейл с някакви продукти от тях и ще видя дали предлагат търсеното от теб . Ще пиша после за цени и т.н. .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 минути, PC doctor написа:

Казваш че не обичаш да държиш големи количества , а търсиш да си купиш ...големи количества

Моите не са големи количества. Не поръчвам в стотици бройки или хиляди килограми. Трябва ми про все да имам подложка, от която да мога да си изрежа за 10-тина чипа 10х10мм. Да държа някаква наличност за всеки случай, че мразя да търча.
    Сега, в моят град се опитват да ми продават 1бр подложка 13х13мм за 5-6лв. Нали се сещаш, че няма да ги огрее от мен? Търся си нещо, което да оправдае куриера.
    Доскоро намирах, но сеа е дефицит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бях в тази фирма вчера , подложки предлагаха , но бяха скъпи , между 3 и 4 лева .

Ако искаш , днес ще ходя в sofiacomputers да ти взема и да ти ги пратя , ако те устройват като цени .Разгледай там ако не си . Имат и добри предложения примерно http://sofiacomputers.net/ohladiteli-ceni.php?id=6740

Виж и това , поръчал съм от тях разни неща и са точни и коректни .

http://olx.bg/ad/toploprovodyaschi-termo-lepenki-podlozhki-termopad-termopad-25-25-1mm-i-3m-ID5na3y.html#ace1fdce14

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.