Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, когато изключа компютъра и след минута монитора "влиза" в power saving mode и започва да мига лампичката, но когато включа отново компютъра, монитора не се включва, дори и да размърдам мишката или да натиска копче от клавиатурата. Трябва да влюча монитора от копчето му, за да тръгне. Връзката се осъществява чрез HDMI кабел към дъното - ASUS MAXIMUS VIII RANGER, процесора е i7 6700k и ползвам неговата графика. Инсталирал съм диска, който идва с монитора, както и OnScreen Control приложението от сайта на производителя. Може би трябва да направя някаква допълнителна настройка, но не знам от къде.

Приятна събота! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм запознат с монитора ти и като гледам има доста проблеми и решения в Гугъл за LG и power save mod, но аз първо бих му разръчкал менюто и ако има някъде опция за пестене на енергия просто я спри. Като гасиш компютъра той си го изключва - няма нужда от чаааак толкова пестене. В книжката му има нещо за super energy saving.Може обаче някой от хората, които ти го препоръчаха все пак да го е виждал на живо и да може да ти каже къде точно да пипнеш.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@Tommygun в настройките има само опция SMART ENERGY SAVING, която съм изключил, но без промяна. И аз се рових в Интернет преди да пусна темата, но на нищо работещо не попаднах. Никакъв проблем не ми е да го включвам от копчето, но ако има начин това да става автоматично нека бъде така. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малко тривиален въпрос , но провери ли си кабелите? Респективно, пробва ли с друг? Онзи ден се занимвах с един индивид който загубил звук след ъпдейт на Уиндоус. А се оказа накрая че ритнал кабела и извадил буксата. Само че преинсталира първо света преди да ида и да го видя....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 часа, Tommygun написа:

Малко тривиален въпрос , но провери ли си кабелите? Респективно, пробва ли с друг? Онзи ден се занимвах с един индивид който загубил звук след ъпдейт на Уиндоус. А се оказа накрая че ритнал кабела и извадил буксата. Само че преинсталира първо света преди да ида и да го видя....

Кабелите са проверени, но нямам друг HDMI кабел, с който да пробвам или какъвто и да било. :) Преди малко изключих още една опция за режим на готовност или нещо такова и ще пробвам отново. В случай, че няма промяна не ме бърка да го включвам/изключвам от копчето.

Хубава вечер и спорна седмица!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кабела няма как да направи проблем. Ако беше изваден очевидно нямаше да има сигнал... тоест и да натискаш и да не натискаш копчето нямаше да те огрее.

Между другото имам подобния модел и това е нормално.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Roujin Z написа:

Между другото имам подобния модел и това е нормално.

Нормално е, но според теб. Имам 6-то чувство, че автора сам ще си разреши проблема.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! Моля да ме извините за неактивността по темата, не съм я забравил, търсех решение на "проблема" или по-скоро неудобството, но уви, не намерих работещо за мен. Както вече съм писал по-горе, изключих опцията Smart Energy Saving, която по подразбиране е на LOW, но без ефект. След това изключих Automatic Standby, по подразбиране е на 4 часа, което означава, че ако ползвате компютъра активно - гледате филм, играете или нещо друго и на четвъртия час ще ви излезе съобщение, че след 5 мин. ще се изключи монитора, което можете да откажете. Аз лично тази опция съм я спрял, тя няма нищо общо с тази от windows за изключване на монитора при неактивност след известно време. Е, ще свиквам да го включвам и изключвам. :D

Минаха 2 седмици от както съм с този монитор, взех да му свиквам на големината, защото до преди това ползвах 15.6" инчов лаптоп и разликата е осезаема. За игри и особено филми е идеален като големина и качество на картината.

Благодаря на всички отзовали се, приятен и спокоен ден! :)

Редактирано от iBonev (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Извинявам се за двойния пост, не знам какво стана с редактирането на предходния. :no-no: Пробвах компютъра с друг монитор и през HDMI нямаше проблем със заспиването и събуждането на монитора. Явно, че LG-то не може да бъде събудено през HDMI и за това трябва да се включва/изключва от копчето. Не съм пробвал през другите му изходи (DVI D, D SUB), защото нямам такива на дъното, но съм склонен да вярвам, че през тях няма да има този "проблем". По нататък като взема външна карта и има необходимите входове ще пробвам и ще пиша отново.

Приятен и спокоен петък! :)

ПП: Това го пиша за уточнение и успокоение на тези, които тепърва ще купят монитора, за да не се чудят дали случайно не е развален  монитора или да търся хардуерен проблем.

Редактирано от iBonev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,

Малко се поразболях, прихванал съм от грипа, който вървула в цялата страна - задавяш се с мощна и суха кашлица; болки в дробовете; отпадналост; температура... абе гадна работа таман за празниците, но по-важното е това, което ще напиша по-долу. Нали, наскоро добавих видео карта (тази от подписа) към конфигурацията и вчера я свързах към монитора с DVI кабел. Еми, пичове, резултата е, че проблема, за който се оплаквах и кълнях монитора го няма. Модела и марката на монитора не са дефектни, всичко си работи нормално. Power Saving Mode-то не е виновно, както мислех по-рано. Монитора заспива и се събужда с размърдване на мишката. Включваш компютъра и монитора светва. Между другото, HDMI кабелът, с който бях до скоро започна да ми прави проблеми и се наложи да го сменя. Купих си друг, по-качествен и висок клас и ВОАЛА, проблем със събуждането на монитора, за който създадох и темата навремето нямам. Значи, проблема ми е бил в самия HDMI кабел, който съм купил без да знам, че има различни класове, версии и т.н. Поради моето незнание и това, че продавача ме е подвел продавайки ми уж супер кабел, са ми причинили това неудобство месеци наред, но КРАЙ, вече го няма! Единствено, което отчитам е, че при DVI се показва екрана на биоса, докато през HDMI-я директно Welcome скрийна на Windows 10, та ако ще влизам в биос, трябва да сменя източника на картината. Казаха ми, че при HDMI свързаност така се получавало, заради времето на зареждане на картината. В заключение, който разполага с малък бюджет, но в същото време иска по-голям диагонал и приемливо качество на картината, това е мониторът за него. :)

Пожелавам ви хубава и спокойна вечер, и айляшки петък!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.