Премини към съдържанието
F-1

Честота на процесор 1.6 - 2.56GHz Какво означава?

Препоръчан отговор

Честота на процесор 1.6 - 2.56GHz Какво означава?  Въпросът ми е какво ще рече , ако на даден лаптоп срещу честота на процесор напишат 1.6 - 1.56 ? И с каква честота се продава следната машина ? Дали в магазина го предлагат с различна честота на процесора , или купувача  може да го подобри отделно след покупката.

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля,че самия процесор се клоква сам когато е необходимо, защото на един приятел му се клоква от 1.8 до 2.3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

абе това с турбо бууст технологията е голям ташак,ако охлаждането не е на ниво изобщо няма да се клокне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, koldan написа:

абе това с турбо бууст технологията е голям ташак,ако охлаждането не е на ниво изобщо няма да се клокне.

И това го има забравих да кажа моят приятел си закупи охладител за лаптопа за по-сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И има ли ефект,моят е със стокова честота 2,8 и по спецификации трябва да вдигне 3,6 за 1 ядро,ама нъцки охлаждането не се справя и не се клоква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, koldan написа:

И има ли ефект,моят е със стокова честота 2,8 и по спецификации трябва да вдигне 3,6 за 1 ядро,ама нъцки охлаждането не се справя и не се клоква.

To този турбо боост се включва когато се натовари машината. Той за сега не ми се е оплакал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разбира се,че го товаря има си специализиран софтуер за това,но не се клоква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

2.56 GHz e е burst честотата на процесора. Не е същото като boost честота. 2.56 GHz може да се достигне автоматично само за малки периоди от време. Правилно e да се възприема процесора като 1.6 GHz.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, plamenbm86 написа:

2.56 GHz e е burst честотата на процесора. Не е същото като boost честота. 2.56 GHz може да се достигне автоматично само за малки периоди от време. Правилно e да се възприема процесора като 1.6 GHz.

Тоест 1,6GHZ е  на лаптопа когато се играе някоя игра и се натоварва може да скочи до 2,56GHZ така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, plamenbm86 написа:

Така е при тези запоени боклуци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

https://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Turbo_Boost

моята машинка е от 1,2 до 3.2, като номиналната е 2.67

технологията е с цел пестене на батерията

Без име.jpg

преди 32 минути, XECUTIONER написа:

Така е при тези запоени боклуци.

моят не е запоен, мога да го сменям от i5 на i7 ...ъ-ъ-ъ... заменя се много лесно
    пробвал съм и сега търся из моята област(район) да намеря нещо по-евтино

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да разбирам така - значи , ако играя игра която изисква 2.50ghz примерно процесор , тя няма да ми върви добре с тази технология turbo boost ? При тези граници 1.6 - 2.56.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С тоя кекавия Атом прекръстен на Пентиум от първия пост забрави за игри с по-сериозни изисквания

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не може да съдиш процесор само по честотата му. Много често процесор с по-ниска честота е по-добър от процесор с по-висока. Но наистина този мобилен процесор не става за игри и като цяло има много ниска производителност. Основната му цел е да харчи възможно най-малко енергия.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За тези 800лв може да се направи хубава конфигурация или пък да се вземе друг лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, дръндю написа:

моят не е запоен, мога да го сменям от i5 на i7 ...ъ-ъ-ъ... заменя се много лесно
    пробвал съм и сега търся из моята област(район) да намеря нещо по-евтино

Какво общо има това с темата? Пламен много ясно написа, че има разлика м/у Intel Turbo Boost Technology и Intel Burst. Сокета показан в увода е FCBGA1170, което ще рече Ball Grid Array - ясно?

Typical_Flip_Chip_BGA_Package_%28Cross-S

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега гледах рекламата на този лаптоп по телевизията от Технополис . Процесора си е читав , но за игри ще се мъчи . Тествано и доказано вече при доста машини оборудвани с този тип процесори . Реалната честота за периодична работа в малко по-голям период от време е близо до 2 Гхз . Пиково натоварване качва до посочените в спецификацията гигахерци , но за кратки интервали от време .

Съвет към автора : Тази система да не се използва по никой начин за игране на игри , дори такива който по изискване за параметри са доста под нивото на наличната система . Вероятността да се повреди дъното(отлепване на чипове )  поради системно високи температури е голяма , Ето ти  един такъв Acer E5  чието дъно беше сменeно поради това че старото почина от системен тормоз с прегряване само преди няколко седмици . Погледни 3-тата снимка и описание , това е "твоя " Acer " в бъдеще време ако го напъваш на игри .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
    • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ебахти некомпетентните момчета!

1.6 - 2.56GHz 

Означава ,че като няма товар това стой на 1.60Ghz и като пуснеш games or тежък software cpu-то дава всичко от себе си като честотата става 2.56Ghz има turbo cpu-то.

Какъв clock бе

Какво Малко време бе може 100 години като му пуснеш тежка програма да стой на 2.56

Ебахти идиотите с извинение!

Редактирано от Lenovo606 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Некомпетентни колко да сме некомпетентни.Преди да пишеш простотии и да обиждаш хората вземи прочети преди това какво представлява тази технология.Ето ти четиво

http://hardwarebg.com/4715-intel-изкараха-програма-за-следене-на-чест/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе хлапенцата, кой ви каза че лаптоп, и то от технобакалия въобще може да се ползва за игрички? Скъпо и непроизводително удоволствие. Просто е направено зза офисна работа по време на път.

Нито екранът е екран, нико клавиатурата е удобна и издържа толкова клопане.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много сбъркани понятия .При процесорите с 2 и повече ядра има минимална тактова честота и максимална ,особено при мобилните това е важно,за да се пести енергия на батерията ,а от там и по-малко топлина .Ако ползваш машината в idle режим и обработваш някой тесктов документ за който не е нужен ресурс  процесора стои на минимална честота .Ако пуснеш флаш приложение може да достигне пика си т.е. максималната си честота.Различните процесори имат различна скорост на шината и различен множител.Множителя умножен по скоростта определя честотата  на която работи процесора .Процесорите на Intel имат Enhanced Intel Speedstep технология позволяваща плавното покачване на честотата до максималната, Core 2 Duo серията има IDA / Intel Dynamic Acceleration/технология позволяваща клок на едното ядро със малко над 10% при нужда.При по-новите поколения I5/I7 технологията се казваTurbo boost 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.