Премини към съдържанието
ZeroColdX

Доволни ли сте от оптиката на Мтел в Бургас

Препоръчан отговор

Здравейте тъй като в момента ми предстои да преподписвам договор с Мтел ми предлагат пакетна услуга в Бургас за тв, интернет и мобилен телефон. Интересува ме дали има хора от бургас да изкажат мнение. Все пак става въпрос за 2 годи договор и ако не е добре интернета или ТВ-то не  ми се занимава с ходене по мъките за прекратяване на договора. Главно ме интересува как им е интернета има ли прекъсвания държи ли си скороста такива неща. Ако е от значение става въпрос за кс Лазур. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 4 минути, ZeroColdX написа:

Здравейте тъй като в момента ми предстои да преподписвам договор с Мтел ми предлагат пакетна услуга в Бургас за тв, интернет и мобилен телефон. Интересува ме дали има хора от бургас да изкажат мнение. Все пак става въпрос за 2 годи договор и ако не е добре интернета или ТВ-то не  ми се занимава с ходене по мъките за прекратяване на договора. Главно ме интересува как им е интернета има ли прекъсвания държи ли си скороста такива неща. Ако е от значение става въпрос за кс Лазур. Благодаря предварително.

Ти доволен ли си и имал ли си проблеми докато си бил на този ISP?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не се занимавай с ментел, ами хвани някой чисто бургаски доставчик. Унакс, например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм на Виваком и през оптичната им мрежа нещата за мен са перфектни. За Мтел не мога да дам мнение, но щом е през оптика значи ще е добър сигнала.

Унакс ме загубиха завинаги като клиент само за няколко месеца. Още по времето на висящите кабели по стълбовете. Две капки дъжд да паднеха и нарочно спираха нета минимум за половин ден. Сега едва ли е така, но...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 53 минути, ice_lion__01 написа:

Аз съм на Виваком и през оптичната им мрежа нещата за мен са перфектни. За Мтел не мога да дам мнение, но щом е през оптика значи ще е добър сигнала. Унакс ме загубиха завинаги като клиент само за няколко месеца. Още по времето на висящите кабели по стълбовете. Две капки дъжд да паднеха и нарочно спираха нета минимум за половин ден. Сега едва ли е така, но...

А когато булсата, мтел и виваком купят всички по-малки доставчици заради тарикати като теб, ще видиш как интернетът в България ще стане един от най-бавните и скъпи в Европа. Пазарната икономика в България може да се види само в сектора на интернет - телекомуникации и то вече и там се замества от мафиотски корпорации  като Ментел, вИВАСПИН и Булсатдрис.
    В Бургас има и Комнет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Оптичния интернет ще да е по-добър от този на селските кабелни оператори, с LAN кабели висящи по дърветата и стълбовете... Поне в повечето случаи е така, но не и при всички... Виж дали са доволни хора, които са близо до теб (по местоположение) и използват техния оптичен интернет... Предполага се, че вероятността за проблеми ще е по-малка при теб, но това далеч не е гаранция... Същото важи и за Унакс като кабелен оператор... Моето предложение е първо да пробваш услугите на Унакс, освен ако не ти е проблем използвания от тях интерфейс за разпространение и доставяне на услугата... При тях предполагам обвързването с договор, ако въобще има такова, е съвсем незначително, и едва ли няма да можеш да се откажеш от услугите им по всяко едно време, докато при Мтел, нещата далеч не стоят така... Пък ако не си доволен от техните услуги, можеш да прибегнеш до такива на друг оператор, за предпочитане оптичен... Имай предвид, че по принцип проблемите с оптичните връзки са далеч по-малко от тези на "висящите кабели"... За тях много са важни климатичните условия, както и много други неща... Най-малкото, когато спре електричеството, с оптичните оператори ще си имаш интернет връзка, тъй като тяхното предоставяне при тях, не зависи от електрическото снабдяване в квартала, или цялото населено място... Да не говорим за щетите, които могат да ти нанесат техните примитивни методи, които понякога и нарочно използват и правят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей! Не се занимавай с мобилните оператори за интернет и ТВ.  Ако е за нет в GSM - Да! Лично аз съм ги изпробвал всичките тарикати в Бургас, като се почне от RN, Скат, Унакс, Булсатком, трите мобилни- сега са вече почти шест на брой. Мобилните доставчици и тези на които сигнала за ТВ се приема чрез сателит има ли малко аномалии буря, дъжд или сняг сигнала заминава. Ползвам от 10 години, ако не и повече Ди Джи Ком - интернет и ТВ. Нета им е оптика, или идва до кутията от оптика, ТВ имат 242 канала вътре имат и HD канали и ............ от ония специалните за стари хора. Аз лично съм на договор за шест месеца, а  плащам реално за пет. Ако, пък платиш за една година цената е за десет месеца.

Успех!

Редактирано от SGenchev (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По принцип съм на комнет там плащам около 25 лева но реших да попитам тъй като отделно плащам 30 лева за GSM  а сега ми предлагат Телефон с оптика и тв за 35 лева та си мислех дали си струва просто офертата в интернет мненията са различни един пише че е доволен един не сега няма смисъл да обеснявам че всеки гледа да му е по изгодно. Проблема е че в момента ми предстои включване на нов телевизор от комнет ми искат 120 лева за устроиството да съм си го купел и отделно още 5 лева такса за това се чудех дали си струва. А мтел в тази цена ми дават и 2 телевизора. Но ако ще да е спестя 30 лева пък да нямам качествена услуга нали няма смисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Едни са доволни, а други не... Нещата тук стоят така, както с всяко едно друго нещо... За това ти казах да разпиташ близки до твоето местоположение хора за мнението им за услугата... Разбира се, трябва да прецениш и техните нива на оценка за дадена услуга и каквото и да е, тъй като всеки си има различни представи за това отношение.... Колкото до исканата такса от Комнет, предполагам става въпрос за IP телевизия и работят с устройства MAG250 или друг модел, но пак са със Сталкер и на същата марка...  В интерес на истината, ако съм прав за устройствата, таксата си струва, тъй като можеш да ги използваш за всеки един оператор, който използва този протокол, както и можеш да приемаш услугите на няколко оператора... Отделно си имаш устройство предназначено специално за гледане на телевизия и максимално лишено от бъгове и проблеми, при използването му по предназначение... Като цяло е доста стабилна една такава платформа... Устройството можеш да си го купиш и от някой друг магазин, ако го намериш някъде по-евтино, може и втора употреба да вземеш от някъде, или от някой познат, ако има такова и вече не му трябва... Те не са кодирани и не са собственост на оператора, нито са правени по поръчка за точно конкретен доставчик на телевизионни услуги... Лично аз бих те посъветвал, ако сега нямаш проблеми с предоставяните услуги, то да си останеш на същия оператор... Но това си е мое мнение и не ангажирам никого с него...

http://www.infomir.eu/eng/products/iptv-stb/#anchor1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.