Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Аз съм малолетен и искам да си купя скутер. Аз ще го карам в село, където не минава полиция.

Мисълта ми е: Ако ме хванат кавка ще е глобата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 8 минути, TheLegendBG написа:

Здравейте! Аз съм малолетен и искам да си купя скутер. Аз ще го карам в село, където не минава полиция. Мисълта ми е: Ако ме хванат кавка ще е глобата ?

100-300лв плюс глобата за шофиране на нерегистриран мотор, плюс глобата за липса на гражданска отговорност. Ако искат, можеш да олекнеш с хилядарка. Която ще плащат родителите ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, simtech написа:

100-300лв плюс глобата за шофиране на нерегистриран мотор, плюс глобата за липса на гражданска отговорност. Ако искат, можеш да олекнеш с хилядарка. Която ще плащат родителите ти.

Пич, аз съм почти на 14, ако мотора ми има всичко (регистриран номер,документи,гражданска отговорност), но нямам книжка, тогава колко ще бъде глобата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, TheLegendBG написа:

Пич, аз съм почти на 14, ако мотора ми има всичко (регистриран номер,документи,гражданска отговорност), но нямам книжка, тогава колко ще бъде глобата ?

Първи път - до 300лв.
    Втори път - до 1500лв.
    Да беше прочел закона. И не съм ти пич, а съм ти батко и то с доста. Да не те шамаря. Мери си тона!  Не мене ще ме хванат без книжка. Че и родителите ти ще ги издрънчат, че караш чуждо МПС, което са ти го отстъпили без да имаш книжка.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, simtech написа:

Само не ме заплашваи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, TheLegendBG написа:

Само не ме заплашваи!

А ти, дете, не карай без книжка. Защото родителите ти после ще ти плащат грешките. Освен глобата, може да осъдят лицето, на което е регистриран мотора. Да не стане така ти да караш мотор без кнжика, после баща ти да го съдят.
    Съмнява ме да си на 14. И да си, аз съм ти на 2 пъти на годините!!!!! Знаеш ли какъв пич ще ти дам!!! Уважение нямате днешната младеж. Метър и педесе с кепката, а вече шофьор!

Цитат

Чл. 102. (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) На водача, собственика или упълномощения ползвател на моторно превозно средство се забранява да предоставя моторното превозно средство на водач, който е под въздействие на алкохол, наркотици или други упойващи вещества, или на неправоспособен водач.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, simtech написа:

А ти, дете, не карай без книжка. Защото родителите ти после ще ти плащат грешките. Освен глобата, може да осъдят лицето, на което е регистриран мотора. Да не стане така ти да караш мотор без кнжика, после баща ти да го съдят.
    Съмнява ме да си на 14. И да си, аз съм ти на 2 пъти на годините!!!!! Знаеш ли какъв пич ще ти дам!!! Уважение нямате днешната младеж.

Добре, ПИЧ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

3-5 хиледарки, ако стане нещо и се разбере, че водача е без книжка с преотстъпено МПС.

Под нещо се има предвид ВСИЧКО. И най-лошите неща. Така, че недей се опитва да минеш метър, а изчакай още 2 години за до 49 кубика.

Редактирано от XYconstant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 26 август 2016 г. в 11:23, angelovarna написа:

На село всяко ла*но на пърпоретка. Кога им мина модата на колелата? :))

Когато средностатистическото дете стана мързеливо прасенце, което стои пред компютъра и грухти пред Минекрафта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.