Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже имам един план да си направя бъги, понеже на село от години виси една бракувана лада. От интерес реших да видя дали пали - запали без проблеми. Та, реших да я преобразувам в бъги. Понеже ладата е имала газова (само трябва да се сложи бутилка), въпроса ми е, дали мога да сложа бутилка за битова газ ? Бих сложил обикновенна, но проблема е, че ще го карам само по черни пътища (само на това имам право по закон) и трябва да може да се премахва лесно.

Сега, безопасно ли е да сложа бутилката на бъгито ? И мога ли да я зареждам на обикновенна бензиностанция ? (понеже четох, че има разлика в битовата газ и тази за автомобилите, различно съотношение пропан/бутан)

От всичко което прочетох, стигнах до извода, че е най-добре да сложа бутилка от газокар.

Какви ще са вашите съвети ? :) В offroad-bulgaria бях видял едно бъги с газова бутилка (онези големите, сините) и му писах на лично съобщение, но вече месец нямам отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Супер идея! Имам и аз една, ако гръмне моля ти се гледай да го снимаш на телефона и да го в пуснеш ЮТубата видеото, може да събереш пари така и да направиш после 2 и едното ще ми го продадеш, после ще ги гръмнем и двете и т.н. Докато не направим завод за бъгита

преди 5 минути, niki292002 написа:

Сега, безопасно ли е да сложа бутилката на бъгито ? И мога ли да я зареждам на обикновенна бензиностанция ? (понеже четох, че има разлика в битовата газ и тази за автомобилите, различно съотношение пропан/бутан)

Имам ADR клас за взривни вещества. Ако не гръмне самата газова бутилка може да се постараем повече и да организираме екшън бг филм. Защо всички "гениални" идеи идват след 22:00..?

Редактирано от サムライオートバイ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре де, след като е бъги и ще правите глупости с него как ту дойде на акъла, че може да сложиш газова бутилка.  Това е все едно да ме питаш ако взема една пръчка динамит и си играя със запалката с нея дали ще стане беля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 34 минути, サムライオートバイ написа:

Супер идея! Имам и аз една, ако гръмне моля ти се гледай да го снимаш на телефона и да го в пуснеш ЮТубата видеото, може да събереш пари така и да направиш после 2 и едното ще ми го продадеш, после ще ги гръмнем и двете и т.н. Докато не направим завод за бъгита

Имам ADR клас за взривни вещества. Ако не гръмне самата газова бутилка може да се постараем повече и да организираме екшън бг филм. Защо всички "гениални" идеи идват след 22:00..?

Идеята ми е породена от това:

DSC02056.jpg

Преди още нападки, искам да спомена, че бутилката ще е добре защитена. (както и не пълнена до горе)

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, niki292002 написа:

Идеята ми е породена от това:

DSC02056.jpg

Преди още нападки, искам да спомена, че бутилката ще е добре защитена.

Човек супер е идеята!!! И като един не специалист мога да посоча само един основен дефект. Това което може да гръмне и има шанс да гръмне най-вероятно един ден ще гръмне. Колкото и да е малък този шанс даже и 0.0000001% всъщност е 50%/50%. Защото или ще гръмне или няма и в 99.99999% случаи няма да гръмне, но един ден ще гръмне. Е по-добре да се намира по-далеч от теб, а не до теб и като включиш на 5та, 6та скорост да удряш по бутилката. Нали никой няма да се вози до теб. Разкарай я още по надясно до вратата максимално близо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Японските камикадзета ще ти завидят. Да, можеш да направиш бъги, но не с газова бутилка. На колата се слага специален уребрен резервоар, за да не стане беля.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, Емил Костов написа:

Японските камикадзета ще ти завидят. Да можеш да направиш бъги, но не с газова бутилка. На колата се слага специален уребре резервоар, за да не стане беля.

Аз затова му завиждам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 минути, niki292002 написа:

Ясно, няма да стане работата. Все пак благодаря за мненията. :)

Ти вярно ли се отказа толкова лесно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, niki292002 написа:

, безопасно ли е да сложа бутилката на бъгито ? И мога ли да я зареждам на обикновенна бензиностанция ? (понеже четох, че има разлика в битовата газ и тази за автомобилите, различно съотношение пропан/бутан)

Газта е една и съща, защото легално се зареждат в големи количества от бензиностанция.  Познавам един индивид, който си кара колата с 5 литрова бутилка за котлонче. Принуден е защото няма право да кара колата и няма възможност с нея да ходи до града да я зареди. За това бутилката в чантата и с автобуса ходи да я зарежда. Бутилката стои с винтила на долу, но се оплаква, че малко газ пропуска и колата няма добра тяга. Използва колата за каручка. Ходи по нивите с нея и за дърва в гората.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега, то всичко става и е възможно, но въпроса е на елементарна безопасност! По добре една стара газова уредба, отколкото тия аматьорски изпълнения! Инак съм виждал такова изпълнение на мотокари, но те се движат много бавно и в относително безопасна среда т.е няма го  екстремния момент, та ......!!!! Снимката на мотокара е примерна и случайна но в много от случаите се използва бутилка като твоята, от снимката!

flt.jpg

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как се движат Теслите с по-евтините модели?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 часа, サムライオートバイ написа:

Ти вярно ли се отказа толкова лесно?

Да. Нямам опит в тази сфера. (с газта)

преди 46 минути, Кумчо вълчооо написа:

Сега, то всичко става и е възможно, но въпроса е на елементарна безопасност! По добре една стара газова уредба, отколкото тия аматьорски изпълнения! Инак съм виждал такова изпълнение на мотокари, но те се движат много бавно и в относително безопасна среда т.е няма го  екстремния момент, та ......!!!! Снимката на мотокара е примерна и случайна но в много от случаите се използва бутилка като твоята, от снимката!

flt.jpg

Колата е имала газова уредба (и още има) но липсва бутилка. (премахната е, защото е изпускала газ)

преди 8 часа, nikolela написа:

Газта е една и съща, защото легално се зареждат в големи количества от бензиностанция.  Познавам един индивид, който си кара колата с 5 литрова бутилка за котлонче. Принуден е защото няма право да кара колата и няма възможност с нея да ходи до града да я зареди. За това бутилката в чантата и с автобуса ходи да я зарежда. Бутилката стои с винтила на долу, но се оплаква, че малко газ пропуска и колата няма добра тяга. Използва колата за каручка. Ходи по нивите с нея и за дърва в гората.

Значи няма да я слагам дори да е сигурно. Няма да мога да кача баирчетата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, niki292002 написа:

Ако питаш мен е по лесно да отидеш до вторични суровини и да ги питаш колко струва най-евтината кола която е в движение и после сам да махнеш всичко което ти пречи. Те номерата вече са махнати така или иначе и няма да има нужда да ходиш до КАТ

Редактирано от サムライオートバイ (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, サムライオートバイ написа:

Ако питаш мен е по лесно да отидеш до вторични суровини и да ги питаш колко струва най-евтината кола която е в движение и после сам да махнеш всичко което ти пречи. Те номерата вече са махната така или иначе и няма да има нужда да ходиш до КАТ

То аз имам кола която е в движение. (и от години виси затрупана в гаража) Тя е бракувана - демек няма номера. (бракувана по документи, иначе просто са свалени номерата и са занесени в КАТ за да не се плащат данъци) Просто ми беше интересно дали ще стане номера с газовата - на 15 км от селото има бензиностанция, където газта е 65 ст. литъра. (с отстъпка)

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, niki292002 написа:

То аз имам кола която е в движение. (и от години виси затрупана в гаража) Тя е бракувана - демек няма номера. Просто ми беше интересно дали ще стане номера с газовата - на 15 км от селото има бензиностанция, където газта е 65 ст. литъра. (с отстъпка)

Как няма да стане бе човек?! Слагаш големи гуми, махаш всичко от купето освен една седалка с коланите там и си ти. То с големи гуми 4-5-6 скорост няма да ти трябват вече

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, サムライオートバイ написа:

Как няма да стане бе човек?! Слагаш големи гуми, махаш всичко от купето освен една седалка с коланите там и си ти. То с големи гуми 4-5-6 скорост няма да ти трябват вече

Не бе, говорих, че няма да стане работата с газовата. Иначе, докато не го направя това бъги няма да спре да ме ръчка от вътре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чакай сега защото аз преди седмица продадох кола която беше с 2 врати и се надъхах пак да търся читава двуврата. Значи ако имаш лека кола която поради една или друга причина е с газова уредба и по една, друга или трета причина е с газова уредба какво ти пречи да хванеш флекса и да я олекотиш от вътре и вънка и да сложиш най-големите гуми. Може и от трактор..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, サムライオートバイ написа:

Чакай сега защото аз преди седмица продадох кола която беше с 2 врати и се надъхах пак да търся читава двуврата. Значи ако имаш лека кола която поради една или друга причина е с газова уредба и по една, друга или трета причина е с газова уредба какво ти пречи да хванеш флекса и да я олекотиш от вътре и вънка и да сложиш най-големите гуми. Може и от трактор..

Няма да я олекотявам, а направо ще правя нова рамка. (тъй като ще местя двигателя отзад)

А не мога да сложа газова бутилка за кола, понеже:

1. Колата е бракувана, няма регистрация и нямам право да я карам по пътищата. (само offroad и черни)

2. Нямам книжка.

За това идеята ми беше да сложа битова такава - или да сложа по-малка (5-10 литра например) и с колелото да ходя да я зареждам, или да сложа голяма и да подхващам баща ми когато трябва да се зарежда.

Но ако няма да стане, ще сложа нещо по-икономично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма ли бъгита където двигателя е отпред?

То между другото и аз вече нямам книжка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще стане с битова бутилка. Един познат кара така едно Клио. Но не е безопасно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, nikolela написа:

А къде я зарежда ? На колонка в най-обикновенна бензиностанция или в газостанция на везна ? Защото аз в София знам само Топливо и там битовата газ е с 10-15% по-скъпа от автомобилната...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бе газта ,че е същата , то така е, но сигурноста не е същата! Битовата бутилка не е предвидена с якост да устои на инцидент, прегряване! Няма да имаш индикатора! Няма да имаш предпазния клапан!

Инак и аз познавах един екземпляр дето караше с бирена бутилка за резервоар докато един ден нещо се обърка и резервоара му пламна!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може ли да ми препоръчате склад за железни профили в София, Перник или Радомир. Накрая реших, че тази лада ще ми е учебна кола, а за бъгито докопах доста икономичен двигател за Daewoo Damas.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.