Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте

Решил съм да си взимам нова настолна машина, защото на 3 годишния лаптоп върви само ЛоЛ.  

Конфигурацията ще се ползва почти изключително само за игри, като главно ще се играе CS GO (на високи настройки), LoL(също на високи настройки) и GTA 5(поне на над-средни настройки). Хубаво ще е и някой от по-новите заглавия да вървят добре, ако не на средни, поне на по-ниски настройки. 

Бюджета е 1300-1400 лв.(като е хубаво да не надминава 1400), като това не включва никаква периферия. 

Като изискванията са процесора да е i5(ако е възможно) и да има поне 120гб SSD.

Най-вероятно ще се взима от Никем, тъй като искам да е направо сглобен. Почти сигурен съм, че бих се справил и сам, ама не ми се експериментира. 

Всякакви предложения са добре дошли. Благодаря ви предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Skygear написа:

Количка  + Видеокарта  .  Ако искаш да се вписваш в бюджета точно можеш да смениш процесора с I5-6400 .

Хмм предложението ми харесва обаче имам няколко въпроса:

Първо: имайки предвид, че стаята в която ще е компютъра е с южно изложение и през лятото може да стане 40 градуса, може ли да има проблем с охлаждането. В смисъл такъв има ли вариант да се наложи да се купува отделен охладител? 

Второ: Ако взема всичко от Никем, освен видеокартата(както си препоръчал) те ще го сглобят ли? И ако да после лесно ли ще е да се сложи и видеокартата към конфигурацията?

Може да са тъпи въпросите, ама е по-добре да ги задам отколкото да не ги. Все пак не разбирам страшно много от тия работи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, CuinTheSuN написа:

Хмм предложението ми харесва обаче имам няколко въпроса:

Първо: имайки предвид, че стаята в която ще е компютъра е с южно изложение и през лятото може да стане 40 градуса, може ли да има проблем с охлаждането. В смисъл такъв има ли вариант да се наложи да се купува отделен охладител? 

Второ: Ако взема всичко от Никем, освен видеокартата(както си препоръчал) те ще го сглобят ли? И ако да после лесно ли ще е да се сложи и видеокартата към конфигурацията?

Може да са тъпи въпросите, ама е по-добре да ги задам отколкото да не ги. Все пак не разбирам страшно много от тия работи. 

С температурите не би трябвало да имаш проблем , но дори да имаш може да вземеш някой охладител за 30-60 лв , който ще ти върши работа .

Да ще ти я сглобят , а видеокартата се добавя лесно , може да изгледаш няколко видеа .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже колегата Skygear не е обърнал внимание в официалния сайт на Gigabyte, ще кажа само че дъното работи единствено с DDR3 рам памети. Тъка че предлагам да замениш само дъното със това: ASROCK H110M-HDS LGA1151

Няма да имаш проблем със стоковия охладител, кутията е добре затворена и добре се охлажда и шума от стоковия няма да се набива на ухо толкова колкото при кутия с прозорец, понеже стоковите охладители са малко по шумни при натоварване. Имай на предвид че от никем ще имаш доставка 15, 20лв. Не знам със точност но ги смятай 20лв към обща сума за частите! Иначе конфигурацията е изпипана добре!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.kaldata.com/Хардуер/ASRock-H110M-DSHyper-бюджетно-дъно-за-процесори-Intel-Skylake-с-под-113086.html

пс. goodly бъркаш се. Платката както и други си има два варианта - http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5668#ov

В името на модела винаги пише DDR3 или D3 именно за да не стават обърквания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Roujin Z написа:

https://www.kaldata.com/Хардуер/ASRock-H110M-DSHyper-бюджетно-дъно-за-процесори-Intel-Skylake-с-под-113086.html

пс. goodly бъркаш се. Платката както и други си има два варианта - http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5668#ov

В името на модела винаги пише DDR3 или D3 именно за да не стават обърквания.

О боже, не знам как успях да се объркам и не знам къде видях че дъното което е предложил е с ддр3. Явно ми е останала някоя тема в главата и автоматично съм сметнал че платката е объркана в место тази на ддр4.

Извинявам се за дъното, но останалата част от коментара ми важи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, goodly написа:

О боже, не знам как успях да се объркам и не знам къде видях че дъното което е предложил е с ддр3. Явно ми е останала някоя тема в главата и автоматично съм сметнал че платката е объркана в место тази на ддр4.

Извинявам се за дъното, но останалата част от коментара ми важи.

Значи първоначалната платка, на GigaByte, която Skygear предложи си остава и е съвместима с ддр4 рамта?  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да точно тъка, правилно си разбрал. Можеш да поръчваш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, CuinTheSuN написа:

Здравейте

Решил съм да си взимам нова настолна машина, защото на 3 годишния лаптоп върви само ЛоЛ.  

Конфигурацията ще се ползва почти изключително само за игри, като главно ще се играе CS GO (на високи настройки), LoL(също на високи настройки) и GTA 5(поне на над-средни настройки). Хубаво ще е и някой от по-новите заглавия да вървят добре, ако не на средни, поне на по-ниски настройки. 

Бюджета е 1300-1400 лв.(като е хубаво да не надминава 1400), като това не включва никаква периферия. 

Като изискванията са процесора да е i5(ако е възможно) и да има поне 120гб SSD.

Най-вероятно ще се взима от Никем, тъй като искам да е направо сглобен. Почти сигурен съм, че бих се справил и сам, ама не ми се експериментира. 

Всякакви предложения са добре дошли. Благодаря ви предварително!

сам си го сглоби или с некой познат да знаеш кво слагаш, ще ти сложат части с дефекти козметични които в Европа струват по малко от половината а тука им плащаш най високата цена, ако имаш достъп до Унгария там пазара е свободен за 1400лв ще имаш комп изтрибител.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да си чул някъде в никем да го правят ? Когато чуеш тогава ще говориш. Чел си някъде че в някакъв измислен сайт го правят и сега си мислиш че на всякъде е тъка. Знаеш че на такъв сайт колко лесно ще му падне имиджа ако хората почнат да се оплакват от подобни козметични проблеми. Ти ако държиш най-евтиния и доходен сайт в българия ще се циганиш ли, или ще предпочетеш още дълго време да трупаш пари ? Мисли малко преди да пишеш нещо не обичайно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То още не е пристигнало в българия ама както и да е маетап да става :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих предложил това:

ASROCK Fatal1ty Z170 Gaming K4 LGA1151 
i5-6600K 3.5GHz 6MB LGA1151 BOX 
8G DDR4 2666 ADATA XPG 
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 
PSU SEASONIC SS-650KM GOLD 
FD DEFINE R4 BLACK 

Обща стойност - 1 318.94 лв. с ДДС количка + този охладител. Вярно, е че е малко над бюджета, нямаш видеокарта и SSD, но пък получаваш качествено захранване, кутия, Z170 дъно, отключен процесор, който в гейминга се представя много добре и добър охладител към него. След няколко месеца може да си добавиш отделна видеокарта като 470 или 1060.

Може да минеш малко по-тънко с този охладител и RAM памет на 2100Mhz, но за 20 лева да орязваш паметта и охладителя не смятам, че е добра идея, а пък и инвестиция.

П.С. За съжаление го няма наличен ето този охладител, иначе щеше да получих качествен охладител и да се впишеш в бюджета, но уви...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, kyoshinn написа:

....

Ее-е-е-е има и по-хубави охладители , кутии и захранвания а рам и хард може да си вземе след няколко месеца...

!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Can Oa написа:

Ее-е-е-е има и по-хубави охладители , кутии и захранвания а рам и хард може да си вземе след няколко месеца...

!!!

Има, но са много над бюджета. В случая получава стабилна основа, която ще си ползва години напред, а пък и да тръгне да ги продава пак ще са на висока цена, процесор и видео се сменят на 2-3 години, но не е така с останалите компоненти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, kyoshinn написа:

....

Ти на някви стероиди ли си , кви за тия наизустени изречения .... (не е въпрос)

човека иска да сменя компа за да играе игрите си прилично а не да го смени и пак да не ги играе ...

До автора: някъде на горе имаше доста прилична конфигурация ориентирай се към нещо такова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, Can Oa написа:

Ти на някви стероиди ли си , кви за тия наизустени изречения .... (не е въпрос)

човека иска да сменя компа за да играе игрите си прилично а не да го смени и пак да не ги играе ...

До автора: някъде на горе имаше доста прилична конфигурация ориентирай се към нещо такова.

Явно разбрах защо повечето хора, които разбират от хардуер спряха да пишат тук...

Вярно, няма да играе с 300 FPS, но това е временно, LoL и CS:GO ще може да играе с прилично FPS (даже не знам защо иска да играе CS:GO на максимални, но това си е негова работа), за LoL няма да говорим, тъй като нея ще я подкара на максимални с минимум 80 FPS, въпроса е в GTA 5, която си изисква отделна видеокарта, та нея освен на минимални няма да стане работата, но пък е по-добре да се вземе свястна машина и да се изчака с видеокартата. Сега друг е въпроса дали автора може да си позволи да заделя пари някой друг месец за видеокарта. Не е уточнил и на каква резолюция смята да ги играе и като цяло на какъв монитор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ако сега не вземе видеокарта после я камилата я камиларя.  и двата конфига са куци. с тоз бюджет може да се намести гтх 1060 най добрата карта за цената си излизала скоро

http://www.vario.bg/intel-core-i5-6400-bx80662i56400

http://www.vario.bg/asrock-h110m-dvp-90-mxb1s0-a0uayz

http://www.vario.bg/evga-geforce-gtx-1060-gaming-06g-p4-6161-kr

http://www.vario.bg/sandisk-plus-240gb-sdssda-240g-g25

http://www.vario.bg/crucial-dimm-4g-ct4g4dfs8213

общо 1240лв

остават кутия и захранване и 160лв

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, hladilnika написа:

ако сега не вземе видеокарта после я камилата я камиларя.  и двата конфига са куци. с тоз бюджет може да се намести гтх 1060 най добрата карта за цената си излизала скоро

http://www.vario.bg/intel-core-i5-6400-bx80662i56400

http://www.vario.bg/asrock-h110m-dvp-90-mxb1s0-a0uayz

http://www.vario.bg/evga-geforce-gtx-1060-gaming-06g-p4-6161-kr

http://www.vario.bg/sandisk-plus-240gb-sdssda-240g-g25

http://www.vario.bg/crucial-dimm-4g-ct4g4dfs8213

общо 1240лв

остават кутия и захранване и 160лв

И на това SSD като инсталира ОС, GTA 5, CS:GО, LoL още някоя по-нова игра и някой филм и ще го напълни, а ако се замени с HDD не знам по-какво ще ти се различава конфигурацията от по-горната, освен с това, че си махнал SSD-то за 1060.

преди 1 час, Can Oa написа:

ASROCK Fatal1ty Z170 Gaming K4 LGA1151 
G4400 3.3GHz 3Mb box LGA1151 
8G DDR4 2666 ADATA XPG 
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 
FD DEFINE R4 BLACK 
PSU SEASONIC SS-650KM GOLD 

Обща стойност - 928.43 лв. с ДДСRX 470 Ще може да си ги играе и така, след няколко месеца когато има пари ще може да продаде процесора за 80 лева и да си вземе по-читав процесор.

П.С. И хайде само не ми казвай, че G4400 няма да подкара GTA 5. Цъкни ме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста странни конфигурации. Ще предложа по стандартна, като за основа ползвах тази на CuinTheSuN:

i5-6500 3.2GHz 6MB LGA1151 BOX 
GB H110M-DS2 LGA1151 
8GB DDR4 2133 KINGSTON 
ADATA SSD SX930 120G SATA3 XPG 
HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3 
Palit GTX1060 Dual 3GB GDDR5 NE51060015F9D 
SHARKOON VG4-V ATX MIDI TOWER 
XFX XT Series 500w 80 Plus Bronze P1-500B-XTFR 

Обща стойност - 1 402.84 лв. с ДДС

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от a_dimitrovich
      Здравейте,

пиша тази тема с надеждата, че ще намеря компетентни хора, които биха ме насочили към правилната конфигурация за настолен компютър и че ще видя компетентно мнение на хора, които разбират нещата в детайли.
      Търся машина, която се надявам да клони към "пълен изрод" с бюджет без монитор до 2 000 лева, като се надявам този компютър да върши добра раобта и да могат от време на време да се пускам по някоя игра за разтоварване.
      Това, за което ще се ползва главно е работа с 4К видеа и обработка на доста тежки изображения.
      Програмите, които главно ще се използват са: Adobe Premiere Pro, Adobe After Effects, Cinema 4D, Adobe Photoshop, Davinci Resolve евентуално за обработка и color grading на 4К видеа.
      Аз лично харесах нещо подобно като следните: https://www.emag.bg/compare/D3JL4SBBM,D0FP3DMBM,D8F01YMBM/
      Но първо не съм сигурен дали тези конфигурации, които споделям с вас ще са достатъчни или пък ще са прекалени за работата, която търся и няма да мога да използвам потенциала им на макс, какво мислите?
      Видях, че eVarna имат доста готини комютри на добри цени, но не знам дали са читави и дали цените реално са им толкова добри, вие кои бихте ми препоръчали за сглобяване, от кой да закупя на добра цена, сещате ли се за някого като eVarna?

• от g2l2
      Здравейте,

имам проблем със самоволно рестартиране на нов компютър!

Конфигурацията, взета дословно от тук: https://videosmile.ru/lessons/read/gotovyie-sborki-kompyuterov-dlya-rabotyi-s-video-i-grafikoy-200419.html

(с изключение на захранването!),

е следната: 

Дънна платка GIGABYTE B450 AORUS PRO SOCKET AM4
      Процесор AMD RYZEN 7 2700X 8-CORE 3.7GHZ (4.3 GHZ TURBO), 20MB/105W/AM4/FAN
      Охладител за процесор DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 – 2011/1150/1366/775/AMD
      Памет KINGSTON HYPERX 2X16GB DDR4 2666MHZ KIT HEAT SINK
      Твърд диск Samsung SSD 970 EVO Plus 250 GB, NVMe M.2, V-NAND, 3400 MB/s / 2300 MB/s 
      Оптическо устройство NO
      Видеокарта PALIT Video Card GeForce RTX 2060 nVidia, Gaming Pro OC 6GB GDDR6,192bit ,DVI,HDMI,DP
      Мрежова карта onboard 10/100/1000
      Захранващ блок FSP GROUP HYPER M 700, 700W, ATX модулно
      Кутия Zalman Case ATX Z3 Plus USB3.0

- - - 

Грешката, която се изписва е следната:  The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

- - - 

Рестартирането си остава независимо от операционната система. - Уиндоус 10, Убунту.. 

Ще съм благодарна за някакво съдействие, тъй като от компютърната фирма изглежда нямат идея за какво става въпрос.

Вече 2 месеца сме в този филм..

Опитвахме с ЮПС, но безрезултатно.. 
    • от tepmu
      Всеки, който желае може да си свали Grand Theft Auto V безплатно от https://store.epicgames.com/ebundle/grand-theft-auto-v Промоцията е валидна до 21.5.2020г. Приятна игра!
    • от monefff
      Здравейте,
      Реших малко да обновя компютъра и за сега съм се спрял на тези части:
      Процесор: AMD Ryzen 7 3700X
      Памет: 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz, Corsair Vengeance
      Дъно: Препоръчайте ми дъно, което поддържа RAM памет до 3600Mhz
      Захранване: Нещо до 700W
      Видео карта: GTX 960 или AMD Radeon 9  заначало - Трябва ми карта, която е втора употреба, защото към момента не ми е нужна много силна. По-скоро търся нещо до 100лв втора употреба. (Тук слагам опция, че за в бъдеще ще премина към 1080Ti или 2080Ti,  ако ми се разцъкват някакви по-добри игри на макс, затова искам компютъра да е подготвен да издържи картата.)
      HDD: Samsung 860-QVO 1TB (Закупен)
      Кутия: Мисля си за be quiet!, но ако има вариант за алтернативна до 100лв, бих се възползвал
      Компютъра ще се ползва предимно за работа (Отваряне на няколко браузъра и много табове в тях + Photoshop)
      И разбира се от време на време малко гейминг, за разпускане.
      Благодаря 
    • от GHM
      Здравейте приятели!
      Тъй като не съм чак толкова запознат с компонентите, а искам да си сглобя една що-годе добра конфигурация за не чак толкова много пари, с която ще мога да се наслаждавам на игри като WoW, LoL, Dota 2 и някои по-нови на по-високи графични настройки. 
      Конкретния въпрос ми е, дали всички избрани компоненти от мен са съвместими?
      И ако има някои от тях които могат да бъдат заменени с по-добри. Имайки в предвид, че не желая да надхвърлям бюджета над 1400 лв. 
      Благодаря предварително! Прекачвам файл с снимка на всички избрани от мен компоненти. 

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване