Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, съфорумци. Отдавна си търся мини компресор, с цел да напомпвам футболни топки, гуми на велосипеди, а защо не и за обдухване на компютъра, когато го отварям за почистване. Намерих един в много добро състояние в една "втора ръка" в Ямбол. Цената му беше около 13-15 лв. или нещо такова, само с лек козметичен дефект. Накрайника за захранването му обаче е такова за поставяне на мястото на запалката в кола. Предполагам е възможно и лесно, но все пак да попитам - как да го сменя тоя накрайник? Не би ми било комфортно при всяко ползване на компресора да търся кола, откъдето да го захранвам. Имам адаптер, който мога да настройвом да подава до 12 волта (колкото са необходими на компресора), има различни накрайници, единия от които е като на батерия (плюс и минус). Имам и разклонител вкъщи, в който мога да включвам освен щепсели, и usb-накрайници. Неслучайно дадох тая информация за адаптера и разклонителя ми, ако случайно имате идеи. Благодаря предварително за отговорите Ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зависи колко вата (какъв ток на консумация) са обявени на корпуса на компресора, ако са, за да се прави сметка какво стационарно захранване ще е подходящо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Истината е, че тия компресори са такива въшки, че нищо няма да може да обдухаш с него. Едвам върти и повече бръмчи, отколкото духа.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има такъв момент за повечето от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С едно изречение написано: Нямаш с какво да го захранваш. Този компресор работи на 12VDC и иска поне 5-10А минимум. По думите ти разбирам, че нямаш изправител с подходяща мощност.

Буксата за запалка се реже и запояват крокодили или каквито накрайници за свързване искаш. Може и голи жици да усучеш около клемите на акумулатор например.

За обдухване на компютър не става, защото няма бутилка и работи на "тласъци". Ползвал съм подобен и дори и за велосипедна гума не става. Както писаха по-горе много шуми и доста загрява, но не помпи както си мислиш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ох, и аз си го мислих това, че тия машинки може би повече шумят отколкото да духат и се чудя дали да рискувам... Отдавна ми се ще да намеря компресор, не толкова за помпане на гуми и топки, колкото и за обдухване частите на компа. А в бързината си по-рано хич не обърнах внимание на ватовете на компресорчето в магазина, а лепенка имаше. Явно ще търся други варианти. Благодаря на отзовалите се. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От някое време си мислех да пусна подобна тема - "С какво да си продухвам компютъра?". По принцип използвах(колкото и да е смешно) една помпа за балони. Обаче от нерви сестра ми я счупи при последния рожден ден на малкия. :ohmy: Гуми/топки помпя с крачна помпа. Нямам бояджийски или друг компресор, а и жилището ми е малко за такова нещо. Особено ако ще го ползвам по 2-3 пъти в годината. В града има 1-2 сервиза за компютри, но предпочитам сам да си поддържам моите. Понеже не ми се дават пари буквално за кутийки с въздух под налягане - има ли друга подходяща алтернатива?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз за обдухване на лаптоп ползвам пръскачката за лозето.....Има налягане 3,5 Атм.Има и 3 литрови полверизатори за цветя по 3-4 лева......................

Редактирано от chetkata (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вземи си една пластмасова ръчна помпичка и зарежи малките компресорчета. За обдухване на копютри можеш да ползваш много неща. Имаше едни стари помпиза пръскане и боядисване, бая атмосфери могат да натрупат, но са ръчни. А ако искаш компресор, втора ръка има  на цени между 70-100 лева, не са много мощни, но за такава работа са идеални, леки са и икономични. Можеш да си направиш мини компресор от хладилник. Брат ми правеше такива.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.