Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, надявам се тука да е мястото на темата.

На около 20 години съм, напълно психически и физически здрав, във пълна форма съм. Преди мислех да стана полицай, но пожарникар е по добрия избор. Наясно съм със условията и рисковете, не ме е страх от огън или пък от високо, тренирал съм лека атлетика, сега съм във фитнеса, така че имам пълната подготовка. Все пак бих искал някой да ми обясни плюсовете и минусите, как стоят нещата и кога започват курсовете, какви са изискванията и така. Не съм осъждан, ще съм благодарен  да кажете всичко каквото знаете!

Редактирано от Емил44 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 8 минути, rudinoid написа:

Ето тука. Полицай е по лесно влизането. Поне така мисля

Прочетох го преди малко, просто бих искал ако има някой тука със подобна специалност да каже нещо което го няма във интернета, като мнение. От цялата работа дори и във интернета, аз ли не видях срока за приемането и обучението?  От кога започват курсовете, във сайта пише само колко продължава!

Редактирано от Емил44 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някой иска ранно пенсиониране с 20 работни заплати и сигурна държавна работица? ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От всички мнения, които съм прочел на колегата simtech разбирам, че само той на този свят работи много трудна работа (другите си клатим краката)... Ма оставете това, той на всичкото отгоре е недооценен, а ние вземаме по 5К... Стани ти пожарникар или миньор и се пенсионирай на 50 ако въобще ги стигнеш ;) 

Относно автора, имам познат пожарникар и никак не е шега работа, това е професия в която всички се молим да си клатят краката, че имат ли работа е лошо... Смените са 24/72 изкарваш 24 часово дежурство и после 72 си почивка (поне до колкото аз съм запознат, може да има и други схеми не съм сигурен). Определено е призвание, а не професия и трябва много внимателно да го обмислиш, тук не говорим само за здрава физика ами и много здрава психика е нужна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 45 минути, icekiller написа:

От всички мнения, които съм прочел на колегата simtech разбирам, че само той на този свят работи много трудна работа (другите си клатим краката)... Ма оставете това, той на всичкото отгоре е недооценен, а ние вземаме по 5К... Стани ти пожарникар или миньор и се пенсионирай на 50 ако въобще ги стигнеш ;) 

Относно автора, имам познат пожарникар и никак не е шега работа, това е професия в която всички се молим да си клатят краката, че имат ли работа е лошо... Смените са 24/72 изкарваш 24 часово дежурство и после 72 си почивка (поне до колкото аз съм запознат, може да има и други схеми не съм сигурен). Определено е призвание, а не професия и трябва много внимателно да го обмислиш, тук не говорим само за здрава физика ами и много здрава психика е нужна.

Съгласен съм, аз пък разбрах че смените са дневна 12 часа после нощна и 72 часа почиваш, но смените не ме касаят особено, вече съм го обмислил и решен. А някой може ли да ме светне кога мога да започна и кога са курсовете? сега трябва ли да чакам до другото лято или могат да ме приемат по всяко време?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Към автора! Какво значи искам? Едно е да искаш и друго да ти е в кръвта! Трябва да ти е страст, да ти се отдава и да го желаеш! Една работа тръгне ли насила да я работиш заради заплата, престиж и пр. , но и без да я желаеш - забрави! Пожарникар е по добра от Полицай! Единия начин  за да станеш Пожарникар е вече опоменат! Друг начин е да се оваканти някое място и да започнеш от най - ниско стъпало, да се докажеш, да те забележат! 

Относно курса! Направи запитване щом нищо конкретно не се споменава!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А ще питам, благодаря!  Може да кажа че ми е в кръвта, преживял съм много екшъни и от малък много искам подобна професия, или на кратко, имам опит и нямам страх, но все пак съм умен и внимателен както и предпазлив. Мисля че ще ми подхожда подобна професия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Става се със обявен конкурс за постъване на държавна служба.Пожарникарите са на служба в МВР и са по закона за държавния служител,всяка една щатна бройка се обявява и за нея се прави конкурс със заповед на министъра.

Виж тук ЛИНК

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entrance/Chl.142_T1/GDPBZN_3265.htm

Ето тук е посочено. Явяваш се на конкурс и ако те одобрят ставаш пожарникар. Прочети заповедта за конкурса. Там пише какви са изискванията и нормативите, които трябва да покриеш. Това е старо, но е насока. Иначе влизаш в сайта на МВР и вляво от менюто избираш "Конкурси за постъпване в МВР". След това "на длъжности за държавни служители по чл. 142, ал. 1, т. 1 от ЗМВР /бившите сержанти и офицери/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

най-добре ходи в най- близката пожарна и питай за свободни места и какви са изискванията защото това ти е мечтата. и  ако няма  свободни  питай кога може да се освободи нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.