Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Вече се вбесявам от тези премигвания и слаб ток.. А зимата завали ли сняг.. край.

Сега ще си сглобявам компютър и се чудя след време да закупя ли разклонител какъвто имам и сега който има някаква пластина която поглъща високото напрежение ако преди това е спрял тока.

А после към този разклонител да вържа и упс-са а към него самият компютър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Mr.n0b0dy написа:

да закупя ли разклонител какъвто имам и сега който има някаква пластина която поглъща високото напрежение ако преди това е спрял тока.

Това са просто търговски стратегии, създадени за хора и същества, нямащи си понятие от електроника... Не ти трябват подобни глупости, тъй като с нищо не се различават от стандартните разклонители.... Именно тук идва ролята на заземяването....

Не съм наясно каква е електрическата инсталация в дома ти, на кой оператор си клиент, както и каква инфраструктура използваш? Тази информация ще е доста полезна...

UPS вече е нещо различно от тези маркетингови разклонители...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да но ако токът е слаб упс се явява като батерийка която го поддържа докато се възтанови захранването нали? Или поне да можеш да изключиш системата нормално. Ами на ЕВН съм инсталацията е сменяна скоро на цялата къща, просто тук не им се иска да оправят някои проблеми.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 минути, Mr.n0b0dy написа:

Да но ако токът е слаб упс се явява като батерийка която го поддържа докато се възтанови захранването нали? Или поне да можеш да изключиш системата нормално.

Хубавите (т.е. не нискобюджетни) UPSи освен това включват регулатор на напрежение, защита от токови пикове - все хубави работи, ако ти е гадно електрозахранването. Примерно, повечето хубави UPSи поддържат входен диапазон от 170-270 волта, без да опират до батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, flare написа:

Хубавите (т.е. не нискобюджетни) UPSи освен това включват регулатор на напрежение, защита от токови пикове - ххххххххххххххх

Или иначе казано инверторни UPS и. Не е съвсем задължително да се изръсваш с тлъста сума! Има и съвсем прилични бюджетни инверторни решения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, Кумчо вълчооо написа:

Или иначе казано инверторни UPS и. Не е съвсем задължително да се изръсваш с тлъста сума! Има и съвсем прилични бюджетни инверторни решения!

Относно бюджетното решение - зависи от числото, което се съдържа в дефиницията ти за такова. Ако вземем мнението на моят работодател, за показателно, примерно няма да намериш нищо смислено :D

Относно изръсването - ми естествено зависи от това какво искаш да защитиш и какви зорове искаш да имаш/нямаш. Аз специално съм склонен да давам повече от необходимото пари за периферия, за да не се занимавам с проблеми причинени от нея и това за сега (и за мен) си работи. Естествено, не е само до повечето пари, ами и до повече интерес по темата. Фактите са, че нямам нито един проблем от токов удар вкъщи откакто имам UPS - 7-8 години, при това си държа компютъра непрекъснато включен, докато на работа нещата са коренно различни - и там има доста представителна извадка.

Редактирано от flare (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, flare написа:

Относно бюджетното решение - зависи от числото, което се съдържа в дефиницията ти за такова. 

То,зависи от бюджета на питащия! Моя е за - не помня 85-90лв. закупен преди доста време! Добра работа върши.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, flare написа:

Относно бюджетното решение - зависи от числото, което се съдържа в дефиницията ти за такова. Ако вземем мнението на моят работодател, за показателно, примерно няма да намериш нищо смислено :D

Относно изръсването - ми естествено зависи от това какво искаш да защитиш и какви зорове искаш да имаш/нямаш. Аз специално съм склонен да давам повече от необходимото пари за периферия, за да не се занимавам с проблеми причинени от нея и това за сега (и за мен) си работи. Естествено, не е само до повечето пари, ами и до повече интерес по темата. Фактите са, че нямам нито един проблем от токов удар вкъщи откакто имам UPS - 7-8 години, при това си държа компютъра непрекъснато включен, докато на работа нещата са коренно различни - и там има доста представителна извадка.

Колкото и да се бръкнеш все няма да е достатъчно. Риск винаги има. Да тези по - скъпите имат благинки ама развързани ли са изцяло галванично? Мисля че не. Така че тури си що годе UPS малко над средното PSU и к'вот сабя покаже.

ПС То може и капучино на клавиатурата да разлееш. :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, hristonev написа:

Колкото и да се бръкнеш все няма да е достатъчно. Риск винаги има. Да тези по - скъпите имат благинки ама развързани ли са изцяло галванично? Мисля че не. Така че тури си що годе UPS малко над средното PSU и к'вот сабя покаже.

Online UPSите са. Там безусловно сваля напрежението до това на батерията и обратно качва. Само че цената е абсолютно неоправдана за домашно ползване. С другото съм съгласен. Тука бих предложил @Кумчо вълчооо да каже какъв му е UPS-a и ако е в бюджета на автора - да си го взима. Обаче ако не стигат - според мен смислен UPS за под 80лв едва ли ще се намери.

преди 14 минути, hristonev написа:

ПС То може и капучино на клавиатурата да разлееш. :).

Това няма отношение към проблема и не е аргумент.

:offtopic_s:Но ако трябва да продължа в същия стил, мога да ти припомня един случай с разлят горещ шоколад връз мойта и тъй като тя е по-качествена от една друга клавиатура за която знаем и двамата, още си работи идеално и то без разглобяване. :P

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами няма да връзвам фризер :D само за моята машина със захранване може би 600W не знам как вървят цените нито кои са хубави. Ами първо ще си оправя машината пък после ще мисля за УПС, но предполагам, че около 200лв ако за толкова мога да купя нещо качествено..:angry23:

И просто тока понякога е слаб а понякога спира и идва силен и просто няма друг избор. :no-no:

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, flare написа:

С другото съм съгласен. Тука бих предложил @Кумчо вълчооо да каже какъв му е UPS-a и ако е в бюджета на автора - да си го взима. Обаче ако не стигат - според мен смислен UPS за под 80лв едва ли ще се намери.

Ще залягам, че моя е сврян зад бюро и куп кабели! Това за да видя марката! Купих го преди окло 3-4 години! Беше на промоция в регионален магазин! Днес при повече търсене пак може да се намери нещо на подобна цена!   flare обаче е прав ,че на цена под 80лв. не може да се намери нещо читаво! Т.е. може, но устройството няма да е инверторно и няма да има абсолютно никакви екстри!

преди 9 часа, Mr.n0b0dy написа:

Ами първо ще си оправя машината пък после ще мисля за УПС, но предполагам, че около 200лв ако за толкова мога да купя нещо качествено..

Е, отказах се от залягането! При този бюджет възможността за избор е доста богата!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами не знам дали ще ми останат пари след пс-то ама ако за 100 мога да взема що годе приличен UPS ще е добре. И има ли нещо специфично за което трябва да гледам? Освен цената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То имало и back-ups освен офлайн и онлйан :ohmy: Ами трябвали и упс-а да е 600w ако и захранването е толкова?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А ще натовариш ли захранването на макс? Според мене компютъра ти повече от 300W едва ли ще консумира...

Back-ups = оффлайн.

Редактирано от krassleto
    уточнение (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами на макс не знам колкото го натоварва една игра и толкова предполагам, но 600w едва ли ще стигна до такова натоварване..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж и този ups на PowerWalker. Ползвал съм няколко и съм що годе доволен от тях. Съвместимо е с новите APFC захранвания за компютри, което е много важно. Единственият му минус е, че батерията като на всички евтини ups-и (под 300лв) им заминава според ползването за около година и това в повечето случаи не е по вина на производителя, а на вносителя, който окомплектова ups-a. Случи ми се, след връщане на ups за гаранционна замяна на батерия, да ми я заменят с такава за СОТ ситема и от там, ups-a издържаше по цели 3-5 мин. на батерия. Взех си качествена батерия на Panasonic и 35-45 мин. са нещо нормално, а за гаранцията и да не говорим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, StefanG написа:

Виж и този ups на PowerWalker. Ползвал съм няколко и съм що годе доволен от тях. Съвместимо е с новите APFC захранвания за компютри, което е много важно. Единственият му минус е, че батерията като на всички евтини ups-и (под 300лв) им заминава според ползването за около година и това в повечето случаи не е по вина на производителя, а на вносителя, който окомплектова ups-a. Случи ми се, след връщане на ups за гаранционна замяна на батерия, да ми я заменят с такава за СОТ ситема и от там, ups-a издържаше по цели 3-5 мин. на батерия. Взех си качествена батерия на Panasonic и 35-45 мин. са нещо нормално, а за гаранцията и да не говорим.

Ами за компютър нужна ли ми е такава батерия? Или 5мин са достатъчни докато се възтанови захранването или изключа машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По принцип, ups-a си купих точно заради премигванията на тока. Като прекъсне 5 пъти за 1 час и това в центъра на София и можеш луд да станеш. Буквално и 3-5 мин. ми бяха достатъчни за да мога да си запиша данните и да загася компютъра ако спирането на тока продължи повече от 1 мин. Но след време си направих домашен файлов сървър (NAS) и там не е желателно изобщо спирането му и се принудих да търся решение за повече от 20-30 мин. да кара на батерия.

Виж какво ти е захранването. От доста време , те са с APFC и ако вземеш ups  с симулирана синусоида, то най-вероятно, изобщо няма да работи при теб. Ще се изключва веднага след като спре тока. За това в предишният си пост, ти препоръчах ups, който е съвместим с APFC захранванията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами за новият компютър се спрях на Corsair i600 защото мисля, че 600w ще са ми достатъчни, няма да съм с 2 видео карти или да исползвам 4к графики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще изчисля колко мощност ми трябва първо в зависимост от конфигурацията..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, Mr.n0b0dy написа:

То имало и back-ups освен офлайн и онлйан :ohmy: Ами трябвали и упс-а да е 600w ако и захранването е толкова?

Защо ли ми се струва, че не знаеш разликата между входна и изходна мощност...

600W ако е обявена от производителя мощност е изходната, която подава като прав ток, а не мощността която консумира от електрическата мрежа, и двете мощности не са равни в повечето случаи... 

Входната мощност можеш да калкулираш по изключително опростената формула: P = I.u, където P е мощността, I и u съответно тока и напрежението, които консумира захранването... Предполагам на неговите стикер и кутия тези неща са описани и имаш графа "Input", именно там са написани входните ток и напрежение, от където идва и консумираната мощност...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Грубо сметнах компонентите в outervision и ми изкара захранване което трябва да е смощност 850w.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от IvoB
        Здравейте,
        Смених дъното на едно "домашно сървърче" и дистрото от Убунту 12.04 на 16.04 сървър
        и се появи проблем с ЮПС-а, Eaton 5e 650. Преди това работеше без забележки.

Сега при спиране на тока ЮПС-а изключва компютъра, но самия той не се изключва, продължава да писка.
        И съответно, след възстановяването на захранването НЕ включва компютъра.
        Четох из нета че systemd и nut нещо не били много ок... така и не намерих решение.
        APC по-добре ли са откъм софтуер/драйвери с Linux/Ubuntu?

Лек ден на всички.
      • от preparat
        Здравейте.Имам следния проблем с UPS,модел APC Back-UPS RS 800.От едно известно време започна да се държи супер странно.Имам предвид , че много често започна да превключва от On Line на On Battery.През 10-15 секунди и това е когато компютърът ми не работи.Като го включа (компютъра) се стабилизира, прави го по нарядко.Батериите са две и няма и година от как ги смених.Купих ги от Викиват в Пловдив и мисля , че бяха някаква дъщерна марка на Huawei.Исках да попитам хора с опит в тази сфера за евентуалната причина.Благодаря ви предварително.
      • от Gavrail
        Имам един UPS, който при последната гръмотевична буря не сработи и PC-то ми изключи от прекъсването на тока.
        Въпросът ми е как да разбера Батерията ли е зле или целият UPS си е заминал.
        Как да го тествам, за да не давам първо пари за батерия, а после и за нов UPS.
      • от Mr.Green
        Здравейте, можете ли да ми препоръчате някое сносно UPS устройство за компютъра. Нещо, което да предпазва от токов удар и примерно ако спре тока да се задейства моментално, без рестарти на машината и такива работи. Трябва ми при спиране на тока  да издържи десетина (е може и повече) минути докато изключа компютъра.

Ето ми и конфигурацията ако е от значение:
        MB ASUS H81M-A1150
        CPU i5-4440/3,1GHz/6MB/BOX/1150
        RAM 2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA
        HDD 1T SG SATA 6G/7200/64M
        VIDEO SAPPHIRE HD7750 1G GD5
        CD LG GH23NS95 DVD RW SATA BLACK
        LAN RP-WP5122E WL-N PCI-E ADAPTER
        KEYBOARD A4 KR-85 USB
        CASE PSU FORTRON RAIDER 550 BRONZE
        SPEAKER DSP236 
      • от Phoenix.bg
        Ако случайно избирате UPS за домашни или офис нужди (не ентърпрайз), никога, ама съвсем никога не се спирайте на новите модели на APC. Постоянно издават звукова и светлинна сигнализация при напълно нормално мрежово напрежение и не подлежат на настройка за намаляване на чувствителността им (въпреки написаното в упътванията им). При спиране на тока, не издържат дори 10 секунди, защото батерията им не стои заредена а е постоянно в режим на разреждане - денонощно. Избягвайте при всички случаи устройства със следния корпус:

Ако случайно сте станали злощастни собственици на такъв екземпляр, можете единствено да изтръгнете зумера му и да използвате устройството като surge protector, защото друго не става от тях. Предупредени сте!
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.