Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет съфорумци,

Имам една питанка - как мога да запиша имейлите, които получавам в определена поща в БД? В Интернет видях посредством препращане на мейлите към път, което не ме устройва, защото безплатния хостинг не ми позволява това. Знам, че платените го имат като възможност, но цялата врътка ми трябва, защото мейлът на курса ми постоянно му се сменя паролата /gmail/ и се налага да измислим вариант, с който всички колеги да имат свободен достъп до мейлите.

Ще се радвам за предложения ако може и директно от Gmail да се препращат към мой файл на хостинга и от там да се записват към базата данни :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

нагласете акаунта да се получава в мейл клиент по Ваш избор. След това шеринга/копирането на базата му оставям на твоята фантазия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от juveplu
        Здравейте , тези дни получих e-mail  в АБВ  от непознат със съдържащ файл за сваляне . Не съм чакал от никого файл и не го отворих , а направо го изтрих .
        Да но от тогава изтривам всички писма от кошчето а като погледнеш към надписа КОШЧЕ  винаги стои цифрата 1 . Ето така    Кошче 1 . Все едно има нещо . И това няма триене . Все пак си мисля че има нещо вкарано вътре . 
        Как мога да почистя това за да стане както преди ? 
      • от Moonchild681
        Здравейте, имам проблем с Access. От няколко дни се изписва грешката, показана във файла. Пробвахме всичко от Help-а, restore и какво ли още не, няма ефект. Базата не е голяма, проблемът започна при качване на файлове, след това и при запис на текст в полетата.
        Моля, ако някой е имал същия или подобен проблем да сподели как го е решил. Офис пакетът е 2013.
        Благодаря!

• от Недко
        Здравейте !

За първи път получавам мейл, в който снимките не са прикачени, а са отворени и видими в мейла.
        Мейлът е от клиент, не е спам.
        Опитах да ги изтегля с десен бутон, и save image as,
        но ми сваля непознат файл, с нулев (0) размер, с име displayline.

Свалих и целия мейл, но в този файл пък снимките не са снимки,
        а огромен блог от букви.

Под мейла пише :
        Gesendet von Yahoo Mail auf Android

Обясних на клиентката, че обикновено снимки се прикачват, с прикачи или attach,
        тя ми отговори, че ги е прикачила.

Моля за съвет или линк,
        ако някъде вече е писано или обяснено как се прави !

Предварително ви благодаря !
      • от Bbt_sm
        Здравейте. Надявам се да обясня правилно това, което искам. Как се прави поща с име каквото искам. Например info@maria.bg? Къде трябва да се регистрирам? 
      • от Стилиян Велинов
        Здравейте,

Студент последна година съм и заданието за дипломната ми работа е "Софтуер за фитнес клуб". Правя го на C#, използвайки Windows Forms и Visual Studio 2012. Започнах да правя нещо и стигнах до създаването на релациите в базата данни и връзките между тях. Първо трябва да си направя качествено БД за да продължа нататък. Използвам вградената в студиото СУБД. А сега същинската част:

До момента съм замислил със сигурност да ги има следните таблици: Клиенти, Служители, Абонаменти, Продукти, Доставки, Доставчици, Заплати, Работни графици, Оборудване. Мисля, че ми трябват още 2 таблици - една за приходи и разходи, която за момента съм я кръстил Баланс, и една за провеждане на тренировки между конкретни инструктор и клиент.

Идва ред на атрибутите на релациите:
        за Клиенти - Id, FirstName, LastName, SubFrom, SubTo, SubType, AddedAt, NumberRenewings, Email и PhoneNumber. На български те са съответно - идентификационен номер, име, фамилия, абонамент от(дата), абонамент до(дата), тип абонамент, добавен на(регистрация на клиенти в БД - дата), брой подновявания(на абонамента), ел. поща и телефон. Може би е добро и един атрубут инструктор - дали ползва или не (true/false). за Служители - Id, FirstName, LastName, FirstWorkDayDate, MonthSalary. На български съответно - първите 3 са ясни, дата на постъпване и месечна заплата. Идеята тези две таблици да са отделени една от друга е: първо, че във всяка от тях има специфична информация, която не е нужна в другата таблица - т.е. ще има доста полета с NULL стойност; второ, че така ще си улесня заявките. В самото приложение, оттам и в базата данни, мисля да има 3 роли за служител - шеф, който има достъп до всичко, инструктор, който може да си провери графика, с кои клиенти работи и т.н., и касиер, който да регистрира нови клиенти, подновява абонаменти и т.н. за Продукти - Id, Name, Amount, Barcode, Group, LastDeliveryDate, FutureDeliveryDate. От английски се подразбира, но все пак - идентификационен номер, име на продукт, количество, баркод, група (аминокиселини, протеини и пр.), дата на последна доставка и дата на бъдеща доставка. за Абонаменти - Id, Name, Price, Duration(months). Съответно - идентификационен номер, име, цена, продължителност(в месеци). за Доставки - Id, Provier, Date, Price, Amount. Идентификационен номер, доставчик, дата, цена, количество. Идеята е в тази таблица да присъстват всички доставки - т.е., очаква се да  има много редове за 1 продукт, но идеята все пак е пълен отчет. Може би тук е мястото, където да имам атрибути - доставна цена и продажна цена. Останалите таблици не съм ги разписал толкова подробно, но идеята като цяло е:
        В Доставчици да пазя ид на доставчик, име на фирмата доставчик, адрес, телефон за връзка, e-mail и подобни. В Работни графици да пазя ид, ид на служител, смяна, работно време, дата и т.н. За всеки ден тук ще се пази кой кога е на работа В Баланс - да има ежедневен отчет за приходи и разходи - ид, дата, вид на операция (приход или разход), не се сещам за други полета, но със сигурност трябват. В Оборудване - ид, име (например дъмбел 5 кг.), брой, дата на доставка, брой ремонти, срок на годност, дата на бъдеща смяна, цена при закупуване. Нещо подобно. В Заплати - за всеки месец ще съхраняваме информация кой служител каква заплата е взел - ид, ид на служител, месец и година, пари, още нещо? Пълен отчет. Във все още безименната таблица, в която да се опише тренировката между клиент и инструктор - ид-та и на двамата, дата на провеждане, начален час, краен час, цена (може би). Тук помагайте. Първични ключове във всички таблици е полето Id.
        Като цяло май това са таблиците за момента. И ако кажем че за тях имам идея, то за връзките между тях ще имам нужда от помощ. 
        Със сигурност трябва да има връзка между Служители и Заплати. Id на служител в таблицата за Заплати, тоест Id на служител ни е вторичен ключ в Заплати. Трябва да има връзка и между Клиенти и Служители - да можем да проверим за всеки клиент дали ползва инструктор, и ако да - кой? И обратно - инструктор да може да види кои са му клиенти. Т.е., излиза че и в двете таблици, трябва да има вторичен ключ от другата таблица. Отделно в таблицата за тренировка, трябва да ги има отново Id-тата на клиент и инструктор - може би реално тази таблица е връзката между Служители и Клиенти. Осъзнавам, че се получава излишък на информация, но целта ми е: първо, да мога лесно/директно да проверя на даден клиент кой му е инструктор например, и второ - ако правя заявка да е по-лесна. В Доставки трябва да има Id на продукт от таблица Продукти, т.е. е вторичен ключ. Доставчици и Доставки също трябва да имат връзка помежду си. Id на доставчик в Доставки.

Ще се радвам някой да прочете разсъжденията ми и да сподели съвет - как да променя релациите, атрубутите или връзките между тях. Ще бъде бонус ако се отзове и някой с опит в програмирането на C# и по-специално вградената СУБД в Visual Studio.

Предварително благодаря! Поздрави!
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.