Премини към съдържанието
Виктор Качаров

Проблем с вентилатор на лаптоп след почистване

Препоръчан отговор

Здравейте! Преди няколко дни почиствах лаптоп и му сменях термо-пастата. След като го сглобих и включих се изключи след около минута. Включих го пак и забелязах следното: След включването, вентилаторът започва да работи за около 5 секунди и след това спира и не тръгва, а съответно след минута лаптопът изключва. Отворих го отново и огледах всичко, пак вадих самата платка и намествах вентилатора, но резултат - никакъв. Лаптопът си работи, зарежда windows, влиза в биос, но просто вентилаторът тръгва и спира, като не се включва повече. Ще съм благодарен ако някой от вас помогне :) Лаптопът е Dell Inspiron 3521

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами сменяш вентилатора. Повреден е! Някоя намотка е заминала!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, Виктор Качаров написа:

и му сменях термо-пастата

Каква паста сложихте?

Ако всичко сте направили кактао трябва дори и без вентилатор този лаптоп ще работи повече от 5 минути!

Редактирано от pconline (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На Cooler Master High Performance е термо-пастата. На няколко пъти разкачах и закачах нещата по дъното, както вадих и самото дъно, но резултатът е все един и същ. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, Виктор Качаров написа:

На Cooler Master High Performance е термо-пастата. На няколко пъти разкачах и закачах нещата по дъното, както вадих и самото дъно, но резултатът е все един и същ. 

Май, ще се ходи на сервиз!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

добре де щом имате достъп до биоса погледнете температурите там докато лаптопа се изключи за да локализираме проблема!

За лаптоп термолепенката е по удачна от термо пастата понякога.

Редактирано от steelo
    конкретизиране (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, steelo написа:

За лаптоп термолепенката е по удачна от термо пастата.

Кво каза ?????? Знаете ли какво е изобщо термолепенка и какви спецификации имат???? Подобно изказване освен да вдигне оборотите на технобакалиите нищо друго не прави.

Да питам как стигнахте до това заключение? Колко отворени лаптопа сте видели и на колко от тях е имало термолепенка на процесора???

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В подкрепа на колегата от горният пост мога определено да кажа, че в техническите раздели се дават компетентни мнения от крайно незапознати хора с материята. Важното е да се пише. А дали е необходима препоръката, дали ще помогне, едва ли ги интересува.Не веднаж съм писал. Хубава работа - но...лапешка. Все пак, това са технически форуми, а не общи приказки, кой какво е чул и прочел.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При гледане на клипчета ще има още хляб да ядете докато стигнете на ниво смяна на термопаста

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Що спам се изсипа върху момчето! То попита за помощ евентуална, а то......!

Как ще се научи иначе!? И аз в началото съсипах една машина, няколко захранвания и т.н. Ще го удари сега през джоба и следващия път ще мисли повече! 

Та, по темата конкретно сега. Да го занесе на сервиз, че да оправят стореното!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, Кумчо вълчооо написа:

Що спам се изсипа върху момчето! То попита за помощ евентуална, а то......!

Как ще се научи иначе!? И аз в началото съсипах една машина, няколко захранвания и т.н. Ще го удари сега през джоба и следващия път ще мисли повече! 

Та, потемата конкретно сега. Да го занесе на сервиз, че да оправят стореното!

Ами по твоята логика излиза, че и аз мога да правя операции. Защо да не се науча върху няколко човека. Друг е въпросът, дали последните ще оживеят! Младо момче. Явно родителите му са му помогнали финансово да си го купи. Трябва ли да се "учи" на него според теб? Можеше да попита за съвети, да прецени какво може и е сигурен че ще го направи и тогава да предприема такива процедури.Между другото! За много от питащите, хората са направили сервизите. Не е обидно, че ще се наложи тяхната намеса. А и човек след като си плати за ремонта, почва да пази и цени това, което си е купил.(дали той или близките му - няма значение) А спама е предимно от хора, които не са запознати със сервизната дейност. Написал съм го в горният си пост, но явно не си от четящите!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 53 минути, pconline написа:

Кво каза ?????? Знаете ли какво е изобщо термолепенка и какви спецификации имат????

Може би някои от Вас се имат за по знаещи дори и от проектантите на различните модели лаптопи. След като фабрично си закупите лаптоп и на процесора му е залепена термолепенка нещо не Ви ли жегва ЗАЩО? Някои охладители имат "легло" (луфт) където е точно определено мястото на термолепенката. Ако поставите там термо паста, тя не би била толкова ефективна в указания случай. Съответно ако отворите лаптопа и той е с термо паста логичното е и Вие да поставите такава. Може би не уточних какво конкретно имах предвид, но и Вие с вашия тон демонстрирате арогантно държание към тези които се опитват да помогнат. И след като сте толкова запознат с мобилните компютри очакваме и от Вас насоки за въпросния проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 часа, steelo написа:

Може би някои от Вас се имат за по знаещи дори и от проектантите на различните модели лаптопи. След като фабрично си закупите лаптоп и на процесора му е залепена термолепенка нещо не Ви ли жегва ЗАЩО? Някои охладители имат "легло" (луфт) където е точно определено мястото на термолепенката. Ако поставите там термо паста, тя не би била толкова ефективна в указания случай. Съответно ако отворите лаптопа и той е с термо паста логичното е и Вие да поставите такава. Може би не уточних какво конкретно имах предвид, но и Вие с вашия тон демонстрирате арогантно държание към тези които се опитват да помогнат. И след като сте толкова запознат с мобилните компютри очакваме и от Вас насоки за въпросния проблем.

Аиде сега да цитирате модел на който на процесора има термолепенка вместо паста или бъркате чипсет и видео с процесор. И дори в случаите когато има термолепенка е по-добре тя да бcде заменена с медна пластина с подходящата дебелина и паста, но явно опита ви е доста скромен да не кажа никакъв, та е хубаво да се въздържате от подобни съвети. Да възможно е да сте видели някъде термоленека в НЕТБУК при който ламарината под клавиатурата играе ролята на охладител но тези изпълнения са доста малко на фона на останалите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 4.10.2016 г. в 20:13, * СТЕФАН * написа:

В подкрепа на колегата от горният пост мога определено да кажа, че в техническите раздели се дават компетентни мнения от крайно незапознати хора с материята. Важното е да се пише. А дали е необходима препоръката, дали ще помогне, едва ли ги интересува.Не веднаж съм писал. Хубава работа - но...лапешка. Все пак, това са технически форуми, а не общи приказки, кой какво е чул и прочел.

Ето. Малко е офтопик, но да ти напомня, че и ти се сърдиш на подобни работи. Мисля, че се сещаш, за коя тема ти пиша този офтопик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вземи контактен спрей за почистване-напръскаи го (преди да го напръскаш го извади от лаптопа),обилно целият докато започне да се върти без засечки.
    След това го остави сам да си изсъхне,вземи и течна грес>>>ЕДНА КАПКА и пръсни под кръглият етикет(отлепи го),там е написан модела на вентилатора...........
    Аз имах подобен проблем с лаптоп>>>при мен въобще не се въртеше и като го извадих и напръсках(направо го избанях) не мо а се запре сега.........Може да ползваш и машинно масло>>>една капка!!!!!!

Редактирано от chetkata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, chetkata написа:

Вземи контактен спрей за почистване-напръскаи го (преди да го напръскаш го извади от лаптопа),обилно целият докато започне да се върти без засечки.
    След това го остави сам да си изсъхне,вземи и течна грес>>>ЕДНА КАПКА и пръсни под кръглият етикет(отлепи го),там е написан модела на вентилатора...........
    Аз имах подобен проблем с лаптоп>>>при мен въобще не се въртеше и като го извадих и напръсках(направо го избанях) не мо а се запре сега.........Може да ползваш и машинно масло>>>една капка!!!!!!

Не ви знам какво точно разбирате под контактен спрей но поне тези на които съм попадал аз са мазни и измиването на вентилатора с такъв ще доведе до полепване на прах. Явно освен вашия лаптоп нямате друг опит иначе щяхте да знает, че има модели вентилатори, които нямат отвор за смазване и там варианта е по-труден. Желателно е да се въздържате от подобни категорични съвети/становища/заключения!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Баси бисерите :) ...........лепенки по процесори ,контактни спрейове :) .Абе кръжок по труд и техника 2-ри клас ..............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Иво Димов написа:

Баси бисерите :) ...........лепенки по процесори ,контактни спрейове :) .Абе кръжок по труд и техника 2-ри клас ..............

Къде съм споменал лепенки по процесори???
    Лепенка на вентилатора,като го извади отдолу има,под лепенката има малки дупчици-там да пръсне с контактният спрей...Или да капне масло>>>една капка.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За термолепенки ставаше въпрос :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, chetkata написа:

Аз поне така се справих с вентилатора.................

Това видео да вземеш да го изтриеш че по голяма пародия не бях гледал. 

Да те питам оня прозрачние вентилатор дет му изби оста как работи сега? Ако беше наясно с нещата щеше да му махнеш пластмасовата зегерка, а не да изкъртиш оста!

И погледни какво пише на на въпросния спрей cleaner, демек за почистване а контактен спрей е нещо съвсем друго. Като гледам това си е просто сгъстен въздух или поне качеството на клипа е такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пак ще кажа, че вентилатора просто си е занимал. Сменя се с нов. Постващия да спира да опитва, защото лаптопа се изключва принудително, за да не прегрее, но може и да го убие така. След като няма умения да занесе лаптопа на сервиз да се направи профилактика, диагностика и прочие и да се свършва.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Баси темата! Пусната в 2 форума! Нищо чудно да я има и в трети форум. Ако питащия бе посетил сервиз, то вече да е забравил за проблема!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.