Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам лаптоп Асус Х54HY с видео карта AMD Radeon HD6470M. Bandwith - a на тази карта е 12.8Gb/s a във всичките ми софтуери за диагностики ми пиши, че картата е с 10,8Gb/s. Даже като влезна в интернет и я google-на ми пиши, че или е с 12.8 или е с 14.4GB/s. Не знам защо показва грешни параметри. Вие знаете ли нещо по въпроса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

току-що, _Alex&Vanko_ написа:

Къде го гледаш това?

В GPU-Z и Speccy.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето моята карта. ГДДР3 е и трябва да е 12.8GB/s. Няма такъв модел на картата който да е 10.7Gb/s. Плюс това е 750 ядрото.

gpu.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Memory interface / 8 * memory clock * 2

64/8*667*2=10.4GB/s грубо.
    Честотата на паметта ти е по-ниска - 667MHz. Няма нищо нередно, просто можеше паметта ѝ да е с честота 800MHz, тогава bandwidth-a щеше да е 12.8 GB/s, но това не е от значение. Картата е рязана изначално и честотата на паметта няма да ти даде осезаема разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от axeloi12
        http://rmania.net/workstations-dell--precision-t5400-eight-cores-2x-quad-core-xeon-e5405-16gb-ram-quadro-3050.html
         тва ми е компа  искам да попитам ще стане ли да и сложа EVGA Geforce GTX 1070 8 GB  или поне 1060ти ?
      • от vELiNiO
        Здравейте! Продавам части, останали ми от стар компютър и ъпгрейд на настоящия ми. Ето ги и тях:

Дънна платка Gigabyte GA-8SG667 rev 1.0 - 5лв. - има няколко издути кондензатора, неработеща е, затова и цената е такава. Пали, но не изкарва образ.

Кутия Super Power - 15лв. - задната планка на дъното е заварена за кутията. Би могла да се махне и да се сложи друга, но не съм я махал.

Процесор Intel Pentium IV 1.8GHz - 15лв. - получавате го с охладителя и радиатора му.

Процесор Intel Pentium E5500 2.8GHz - 20лв. - получавате го с охладителя и радиатора му.

Видео карта Radeon 9000 Pro - 10лв.

Мрежова карта - 5лв.

RAM памет Kingston 2GB DDR3 1333MHz - 15лв.

RAM памет hynix 2x1GB DDR 400MHz - 40лв. за двете

Захранване CODEGEN 300W - 15лв.

Захранване MaxUs PM-230W - 15лв.

Монитор LG Flatron - 20лв.

С изключение на дъното, останалите компоненти се предлагат като работещи. Давам 1-2 дена moneyback, така че ако има някакъв проблем, мога да Ви върна парите.

От София съм, но за страната мога да ги пратя и с куриер. За повече информация и връзка с мен използвайте съобщенията в сайта.
      • от Георги Л.
        Здравейте, 
        Карам направо имах 2 компа 1 взех от братовчед ми и му взех видеото да го пробвам на моя как ще му се отрази смених инсталирах изтрих стари драйвъри и така на моя не му потръгна с нея 512 мн амд 4300 серия ако се помня така беше след като я сложих в неговия пак при включване на компютъра излиза някаква мигаща чертичка и след това става долна черта мига 1 2 пъти и се включва това го нямаше преди след това пуснах цс 1.6 и почна да забива да се изключи самичко видеото трябваше да я изкарам да я сложим и така не вярвам да е от видеото при моя компютър не става така... Някакви идеи и как да го оправя? 
      • от Aleksandyr77
        Здравейте! Имам проблем с градусите на видеокартата. В ненатоварващо положение държи 63 градуса. (Проблемът е, че не правя абсолютно нищо, няма отворени игри, няма нищо от сорта). Вчера почистих компютъра, в който излезе малко прах, но видео картата беше най-чиста от всички компоненти. Също проблемът мисля, че идва от високите честоти на видео картата в положение на "нищо правене". Ясно е, че е лято и градусите няма как да са ниски, но 63 градуса в положение на застой, не знам, някак си не мога да си го обясня. Стайната температура е 28 градуса. Гледах настройки, гледах каквото можах, но не нищо не можах да направя по въпроса. Видео картата е EVGA GTX 970 SC ACX 2.0 04G-P4-2974-KR. Ако може да съдействате по някакъв начин, ще ви бъда много благодарен. 

• от viki00
        Здравейте , 
        За първи път пиша в този форум , не разбирам нищо от компютри , но реших че ще събера пари и ще си купя компютър на който да цъкам игри като friday the 13th , GTA , minecraft , stranded deep , и др. Въпроса ми е тези игри ще тръгнат ли на компютър със следната конфигурация :
        процесор - Intel Pentinium G4560, 3mb cache, 3.50GHz
        дънна платка - asrock H110M - PGS, LGA1151 
        RAM памет - 4gb
        твърд диск - 1TB
        видео карта - gainward Nvidia GeForce GT730 4gb
        компютъра струва 650лв , знам че има и по хубави но на мен ми трбва до 650лв и това е най- добрия според мен , който успях да намеря , само незнам дали игрите ще тръгват ако може някой, който разбира да каже . 
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.