Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. :)

Днес си закупих карта памет micro SD 16GB на Филипс. Поставих я в телефона Lenovo A7000, но ме пита как искам да я ползвам, като вътрешно хранилище или преносима памет. Аз искам да съхранявам в нея снимки, музика и от време на време някое изтеглено приложение, понеже системната памет на телефона е пълна и все ми се налага да трия разни клипчета и снимки, когато реша да инсталирам нещо от гугъл плей-я.

Та въпросът ми е каква настройка да направя на картата - като преносима или вътрешна памет?

пс: Забравих да добавя, че от време на време искам да я вадя и да я ползвам и на фотоапарата картата.

Screenshot_2016-10-06-19-21-38-289.jpeg

Screenshot_2016-10-06-19-21-16-380.jpeg

Редактирано от Ralica92 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 52 минути, Ralica92 написа:

искам да я вадя и да я ползвам и на фотоапарата картата

В такъв случай избирате вторият вариант - преносимо хранилище.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Избираш първият вариант "Форматиране като вътрешно хранилище иначе духаш супата, картата ти става непотребна, тоест ако искаш да свалиш нещо ще ти казва няма място защото няма да имаш права да пишеш по нея :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Ralica92 написа:

Редакция

карта памет micro SD 16GB на Филипс. Поставих я в телефона Lenovo A7000, но ме пита как искам да я ползвам, като вътрешно хранилище или преносима памет. искам да съхранявам в нея снимки, музика и от време на време някое изтеглено приложение, понеже системната памет на телефона е пълна и все ми се налага да трия 

каква настройка да направя на картата - като преносима или вътрешна памет?

искам да я вадя и да я ползвам и на фотоапарата картата.

като преносима

преди 18 минути, Highagain написа:

Избираш първият вариант "Форматиране като вътрешно хранилище иначе духаш супата, картата ти става непотребна, тоест ако искаш да свалиш нещо ще ти казва няма място защото няма да имаш права да пишеш по нея :)

еп тогава каква е целта на питането като ще духа супата и няма да може да пише върху нея

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 34 минути, Highagain написа:

Това е правилният вариант, но тогава няма да може да я ползва на фотоапарата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да я ползва, но трябва да изключва телефона, тогава да я вади и позлва, през това време да държи телефона изключен, защото започва тръпане на грешки в приложенията, приложения фантоми ( ем ги има, ем ги нема ) и т.н. Я си земи една по-малка за апарата и тая я позлвай, като вътрешно хранилище и не се занимавай с глупости...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Още не съм стигнал до този момент, но ще използвам темата. Четох(в howtogeek), че в по-новите версии на Андроид е подобрена възможността да се инсталират приложения на картата памет. Няма ли такъв, междинен вариант, където част от паметта се форматира за инсталиране на приложения, а останалата част да си е в "нормален" формат за снимки и др. файлове. Вярно, че пак като се извади картата от телефона, той става практически неизползваем а и принципно е доста неудобно да се прехвърля от едно устройство на друго...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.