Премини към съдържанието
Fa7al1ty

Въпрос за оптиката на Виваком

Препоръчан отговор

Вчера ми прекараха оптичния интернет на Виваком, 50mbit + телевизия, но забелязах, че към рутера, който ми вързаха, достига UTP кабел, а не оптичен. Въпросът ми е оптиката на Виваком само до блока ли стига или трябва да достига и до отделните потребители?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Fa7al1ty написа:

Вчера ми прекараха оптичния интернет на Виваком, 50mbit + телевизия, но забелязах, че към рутера, който ми вързаха, достига UTP кабел, а не оптичен. Въпросът ми е оптиката на Виваком само до блока ли стига или трябва да достига и до отделните потребители?

Оптиката ти е до блока. Там има един суич и на всеки негов порт има закачен абонат. Така е направена при теб топологията на мрежата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Що питаш тук?

Дал си парите на някого, подписал си с него, като ти прекарва кабела и преди това попита ли? Или по стар български обичай като се обърне колата . . . . 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, Емил Костов написа:

Оптиката ти е до блока. Там има един суич и на всеки негов порт има закачен абонат. Така е направена при теб топологията на мрежата.

Да и аз така предполагах, мерси за бързия отговор.

преди 1 минута, Филипов написа:

Що питаш тук?

Дал си парите на някого, подписал си с него, като ти прекарва кабела и преди това попита ли? Или по стар български обичай като се обърне колата . . . . 

Не знам какъв е смисълът от такъв тип коментари. Не виждам какво лошо съм написал или нарушил някакво правило. Не съм много запознат и затова питам и търся информация. Естествено, че съм питал преди да подпиша каквито и да е било договори. Просто свързването ми направи впечатление след като техниците вече го бяха инсталирали.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чакай че ми стана интересно , има ли такава опция изобщо оптиката да идва до апартамента?

Ако има може да се замисля ако е поносима цената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нормално свързване. Работи си спокойно, ще си доволен от услугата. Ако рутера на Виваком не ти харесва може да си сложиш твой собствен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Can Oa написа:

Чакай че ми стана интересно , има ли такава опция изобщо оптиката да идва до апартамента?

Ако има може да се замисля ако е поносима цената.

При мен оптиката влиза вътре в апартамента, чак до стаята ми. От една кутия във входа, суич ли е, не знам, но от нея директно ми пристига оптичен кабел вътре. :licklips:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Mlechko написа:

При мен оптиката влиза вътре в апартамента, чак до стаята ми. От една кутия във входа, суич ли е, не знам, но от нея директно ми пристига оптичен кабел вътре. :licklips:

Това от виваком ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 24 минути, Fa7al1ty написа:

Да и при мен е така! От скоростта съм много доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Can Oa написа:

Това от виваком ли?

Да, от Виваком. Хората сами бяха любезни и ми оставиха по-дълъг кабел, така че до която си искам стая да го прекарам.

Оптичен кабел - тънък, та се не види. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На виваком оптичния кабел стига до апартамента, не е опция а направо си е задължително мисля да е така! Само дето рутера няма порт директно за оптичен кабел, та преди него слагат някакъв alcatel (поне в моя случай) да преобразува оптичният сигнал, и от него връзката към рутера си е със стандартен мрежови кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 40 минути, Can Oa написа:

Това от виваком ли?

Да, от Виваком. Зависи от топологията на мрежата в района.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.