Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , моля за малко практическа информация за относно това каква е закованата процедура по регистриране на фирма , аз съм физическо лице и имам желание да регистрирам малка фирма която да се занимава с търговия на дрехи и стоки за бита , но искам да знам каква точно е процедурата , какви са сроковете по регистриране в търговския регистър колко струва регистрацията и какъв начален капитал трябва да вложа в съответното дружество . За това моля опишете подробно какви стъпки трябва да следвам благодаря . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всичко много добре е описано в търговския закон, кактп и в една камара други сайтове. Питай чичо ти Гошо (google).

След като питаш така за най-простото нещо - не ти трябва на баир лозе. Хвани се на работа (трудов договор) някъде. Имането на фирма е отговорност, която те лишава от една камара благинкки и те вкарва в разходи за осигуровки, данъци, счетоводни услуги, висене по опашки, наеми за помещение, касов апарат, персонал и една камара бюрокрация като инспекция на труда, трудова медицина и какво ли не. При това се лишаваш от помищи (за незработица, енергийни и т.н.) Накратко поне 1000 несечно и без да имаш персонал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ех - веднага го отказа да прави фирма...

С няколко думи:

1. Проверяваш за свободно име на фирма в търговски регистър - може и онлайн. Съветвам те да е ЕООД, а не ЕТ.

2. След като намериш подходящо свободно име - отиваш в търговски регистър и подаваш документи за регистрация. (лично се ходи) Те са длъжни да ти обяснят какви документи се изискват и какво се попълва в тях. Можеш да се регистрираш с капитал от 2лв. до ..... колкото искаш. (заплаща се някаква такса за регистрацията)

3. След като ти излезе регистрацията в търговския регистър (съда) - ще трябва да се регистрираш и в НАП по област. За целта обаче ти трябва валидна банкова сметка на фирмата - тоест първо си правиш такава, в която си решиш банка (аз препоръчвам да е банката обслужваща НАП) - но не е задължително. След 24ч. банковата ти сметка ще е активна и ще можеш да отидеш в НАП. (заплаща се такса за откриване на сметката и месечно за поддръжката и)

4. Там се подава документ (декларация) за първоначална регистрация на фирмата. Много важна дата е откога е в сила регистрацията (откога ще започнеш да работиш) - оттогава дължиш плащания. (безплатно регистрацията)

5. Ако ще получаваш плащания в брой ти трябва фискално устройство с мобилна връзка - при който си харесаш сервиз за касови апарати. Те ще те напътстват. (плащане 300-400 лева за касовия апарат и месечна такса за мобилната връзка). Сервиза трябва да ти регистрира касовия апарат в НАП. Чак след това ще можеш да го използваш.

6. Нататък  е специфично според дейността на фирмата и трябва адвокат/опитен счетоводител да каже какви ще са плащанията за твоя вариант на дейност...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То ми е ясно, за да няма следващия месец тема "как се закрива фирма". Не знам за населено място и има ли помещение. Но предполагам че някой му пълни главата с глупости тип "ей тука да продаваме едни парцали (дрехи) втора употреба.

Дори и сам да си е 1000 назад всеки месец. Ако ги изкараш си на нула. Следващите 1000 са ти вече за теб. (условно, въпрос на данъци и осигуровки). Всеки човек персонал също ти е 1000 (грубо). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще го кажа така: Не е задължително да са 1000лв. на месец - може много по-малко. Въпроса е какъв бизнес правиш...

Ако продаваш сам (като самонает) в интернет и получаваш плащания само по банка от клиентите си - то това, което плащаш на месец е доста по-малко от 1000лв. Осигуровките на самонает са на 420лв. - 8+5+16,3= 29,3% от 420лв. Поддръжка на подходящата сметка в банка - 15лв. на месец с тегленето на една сума всеки месец. И отделно си подаваш декларация 1 сам - не е сложно. Счетоводството в края на годината - 300-400лв. на счетоводител да ти приключи фирмата. Това, при условие, че не се регистриран по ДДС. Това е доста под 1000лв. на месец...

Има и други случаи, но да не се задълбочавам как и колко плащат - наблюденията ми са лични на такива фирми...

Сметката на откриващия фирмата трябва да си я е направил той - не ние тука да му я правим... мисля...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, krassleto написа:

2. След като намериш подходящо свободно име - отиваш в търговски регистър и подаваш документи за регистрация. (лично се ходи)

Много по-евтино излиза да си вземеш електронен подпис (УЕП) и да я регистрираш онлайн.

Редактирано от oavramov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да се включа и аз в темата , понеже да не пиша  нова че е адски тъпо значи  аз имам друг проблем искам да регистрирам  една куха фирма на името на някой роднина за да може да регистрирам на името на тази фирма една бричка един  дървен Гоулф  от преди 17 г. . проблемът е че не мога да е регистрирам на мое име щот имам наложен запор към една Банка и ако придобия някаква собственост или пари те автоматично ще отидат в лапите на събирачите на дългове.  За това просто искам да направя една куха фирма колкото колата да се води като служена на фирмата . И не е защото има някакви облаги за служебните коли  той Владко Горанов вече и тях ги изряза просто искам да се води на фирмата . Та въпроса ми е колко суха пара ще излезе само регистрирането на една такава фирма ?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хайде да не се месиш с пикливия си голф в чужда тема.

МПС не е задължително да се води на фирма.

И въпроси за извършване на измама не са желателни във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Истински измами правят банките , а не обикновените хора които са докарани до просешка тояга с лихвите и клаузите към договорите написани със миниатюрен ситен шрифт в договорите ( Но за това никой нищо не говори защо ли ? ) :mad:  и освен това такова нещо не е незаконно , а заобикаляне на закона абсолютно всеки човек може да си регистрира фирма и да си прави каквото иска с нея . Според законите на правото всичко  което не пише изрично в закона, че е забранено значи е разрешено .  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 10.10.2016 г. в 9:23, krassleto написа:

Ех - веднага го отказа да прави фирма...

С няколко думи:

1. Проверяваш за свободно име на фирма в търговски регистър - може и онлайн. Съветвам те да е ЕООД, а не ЕТ.

2. След като намериш подходящо свободно име - отиваш в търговски регистър и подаваш документи за регистрация. (лично се ходи) Те са длъжни да ти обяснят какви документи се изискват и какво се попълва в тях. Можеш да се регистрираш с капитал от 2лв. до ..... колкото искаш. (заплаща се някаква такса за регистрацията)

3. След като ти излезе регистрацията в търговския регистър (съда) - ще трябва да се регистрираш и в НАП по област. За целта обаче ти трябва валидна банкова сметка на фирмата - тоест първо си правиш такава, в която си решиш банка (аз препоръчвам да е банката обслужваща НАП) - но не е задължително. След 24ч. банковата ти сметка ще е активна и ще можеш да отидеш в НАП. (заплаща се такса за откриване на сметката и месечно за поддръжката и)

4. Там се подава документ (декларация) за първоначална регистрация на фирмата. Много важна дата е откога е в сила регистрацията (откога ще започнеш да работиш) - оттогава дължиш плащания. (безплатно регистрацията)

5. Ако ще получаваш плащания в брой ти трябва фискално устройство с мобилна връзка - при който си харесаш сервиз за касови апарати. Те ще те напътстват. (плащане 300-400 лева за касовия апарат и месечна такса за мобилната връзка). Сервиза трябва да ти регистрира касовия апарат в НАП. Чак след това ще можеш да го използваш.

6. Нататък  е специфично според дейността на фирмата и трябва адвокат/опитен счетоводител да каже какви ще са плащанията за твоя вариант на дейност...

За ЕООД трябва да си направиш и сметка по документите, само не помня дали след цялата процедура се правеше или някъде из между ''редовете''.

СЪВЕТ: Тъй като съм ял хурката САМ да си правя фирма, ти препоръчвам ДА ПЛАТИШ на счетоводна кантора с адвокат ( или там както се води ) да направи регистрацията. ПОВЯРВАЙ колкото и нелепо да звучи излиза по-евтино. Пример: На мен ми се наложи да ходя 5 пъти от Несебър до Бургас ( по 20 лв отиване и връщане, общо 100 лв.. ''навътре'' ). Осве нтова чакането пред различните места, чакането за име СА МНОГО ВРЕМЕ. Поне при нас само за приема на документи чаках 5 часа.. Накрая метнах документите, 2-3 години по-късно за 200 лв си регистрирах нова фирма. Подадох си документите, направих си фирмена сметка. Кантората ми звъннаха след около седмица и айде готов си. Спестих си много занимавка с глупости.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от loranst looa
        Здравейте искам да попитам как стои въпросът с 4г или 3г модемите за Интернет от скоро си взех нетбук но Уай фи не навсякъде има и за това искам да попитам как точно може да полазвам модем и това би ли решило проблема ми с нета.  В смисъл веднъж като си закупя модем от някой  мобилен оператор еднократно ли заплащам за ползването на Интернета или трябва да плащам всеки месец месечна вноска за мобилния Интернетт . 

В
      • от Мальчик Бананан
        Първо, да кажа, че никога не съм бил особен фен на идеята за глобалното затопляне, като причинено от човешката дейност, ЕДИНСТВЕНО (горния регистър, защото уточнението е важно).
        Не съм сигурен, през XIII век ли беше, голяма част от Европа е обхваната от 50-годишен студ. Реколтата - недостатъчна, смърт, глад. Ако това се беше случило в ерата на Интернет и глобалната свързаност, сигурно щяхме да се изтрепем. Кой знае?! Естествена цикличност, откраднатите документи от "Анонимните" преди десетина години, оръжията за контрол на климата, парите, които генерират големите от спекулациите с климата и други неща, ме карат просто да проявявам... здравословен скептецизъм.

От друга страна обаче хищническата дефорестация (последното решение на Бразилия да освободи 860 000 акра от дъждовните гори в Амазония е престъпление срещу човечеството), пластмасата и бетонът, които заливат Земята, зверското копаене за нефт около полюсите (другият път, когато разберете за откъртил се ледник, погледнете внимателно района на картата и вероятността да откриете сонда в близост хич не е малка). И тъ нъ, и тъ нъ...

За да се стигне до "Луцифер". Бе обикновено се възмущавам някой, като каже за времето: "Аз такова чудо не помня", но... много продължително ми изглежда...

Как смятате, дали това вече ще си е нормата или ще е отделен случай, какъвто беше преди... 5-6 години май, една подобна вълна, която мина през Западна Европа? Или е нещо мрачно, пъклен сценарий? Изпусната сила? Ако забелязвате в таговете към темата съм написал и "конспирация". Много забавно беше как години наред САЩ отричаха за HAARP. Това беше конспирация на болни мозъци, нали? За да кажат миналата година: "Ние си закриваме HAARP инсталацията".

...ма... то, нали нямаше? Какво имат пък Китай и Русия, никой не знае.
        Или чисто и просто, това си е Земята/Слънцето. Свиквай. Тази версия ми допада, но... Не знам.
        Та така, де, всякакви предположения се допускат, включително и едно: "Ко? Не!".
      • от Twingo™
        Здравейте!
        Искам да си взема един обектив от aliexpress, цената му е ~40 евро. Тоест, трябва да платя ДДС. Знам, че е възможно да кажа на продавача да пише по-ниска стойност, но ако нещо се заядат, къде се плаща това ДДС - правилно ли съм разбрал, че задържат на митница, плащам ДДС и митническа такса и тогава мога да го взема?
      • от MihailP
        Търся програма с която всеки потребител ще може да си попълва ежедневната свършена работа и да му се задават задачи, където трябва да изпълни и опише дадено изпълнение. Програмата трябва да е на мой сървър, където потребителите в LAN ще могат да виждат споделени графици. Тази програма също може да и и плъгин за CMS(wordpress или друг).
        По принцип търся нещо "фрее", но ако си струва бих платил някаква сума. Затова може да предложите и някакви платени варианти!
        ОС - Windows
        Благодаря!
      • от Soviet Soldier
        Искам да разбера ,приблизително колко излиза ремонт ,обслужване и поддръжка на подобен тип двигател. Имам интерес към Mazda RX-8 ,но автомобилите с ванкелови двигатели са известни с не особено големия си ресурс. От друга страна гледах клипове относно устройството и ремонт на такъв тип двигател и ми се стори доста прост. При този тип двигатели се износват предимно сегментите. При подмяна става почти като нов. Интересува ме ,дали се намират сервизи из София способни да ремонтират успешно такъв двигател ,без да дерат кожи ,и каква е цената на пълен комплект сегменти. Колко би излязъл основен ремонт на такъв тип двигател (работа + консумативи)? Какъв е реалния разход на гориво и масло при Мазда РХ-8? 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.