Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги! Имам останали някои части и се чудя, дали да не сглобя едно работещо PC, което да се използва за интернет, музика, филми и някои по-непретенциозни игри- например да играем CS с приятели.

Налични компоненти:

1.процесор intel dual core 2.2ghz socket 775.

2.Памет: 3gb ddr2 имам и на 800 и на 533mhz.

3.Стара видеокарта Ati radeon x1650pro

4.кутии, захранвания, записвачки, мрежови карти, саунд карти, хард дискове и какви ли не дребни чаркове.

Това, което се търси е дъното. Трябва ми дъно със следните изисквания:

1.Socket 775.

2.DDR2 памет.

3.Вградено видео равно или по добро от това, което имам,

4.pci-e слот

5.7.1 аудио

6.За всеки случай освен Sata да има и IDE

Ами това е,ако се сещате за някой конкретен модел, казвайте да го търся.

Редактирано от slavi91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари се взема цяла машина от марковите реновирани, които са на пазара.
А частите си продай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 часа, ExaFlop написа:

За тези пари се взема цяла машина от марковите реновирани, които са на пазара.
А частите си продай

и кой ще ги купи?

аз моите стари машини ги подарих...ъ-ъ-ъ...тъй де, зарадваха се хората, а и аз почувствах, някакво необяснимо чувство на лекота
аве, с думи, не мога да го обясня

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

подходящо дъно - само не е 7.1 аудиото, ама ще го преживееш. Е и парите не са малко, ама ти си решаваш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, дръндю написа:

и кой ще ги купи?

За всеки влак си има пътници

преди 1 час, krassleto написа:

подходящо дъно - само не е 7.1 аудиото, ама ще го преживееш. Е и парите не са малко, ама ти си решаваш...

За тези пари ще си купи цяла машина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да намериш такава дънна платка в фирмите за компютри втора ръка, които внасят остарели офис-щайги от западна Европа. Миналата година си взех едно подобно, в комплект с пентиум4 за 20лв. Само трябва да внимаваш за съвместимостта на платката с твоите процесор и памет, както и за PCI-e слот. Освен това, тези дъна са изтърбушени от "маркови" машини, и трудно се намират драйвъри и информация за тях.

Редактирано от Para560 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Para560 написа:

Освен това, тези дъна...

...много често са предназначени САМО за определена фирмена кутия и понякога е зор вкарването им на друго място.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията.Предложеното дъно на Gigabyte ми се вижда идеалнo.Асрок-ът също не е лош.Да нее 7.1 аудиото но не е чак такъв проблем. Забравих да напиша ,че частите ще са втора употреба, така че парите, които ще дам няма да са много.

Може да съм луд да сглобявам такава машина ( макар.че според мен процесорът ми е перфектен за целите ми и с 3gb рам нещата ще са ок), но не съм толкова луд, че да купувам нови части за проекта :D

Редактирано от slavi91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам едно излишно дъно Asus P5B-VM DO То е цяла конфигурация може да я видиш в подписа ми. Ако те интересува може да се спазарим за всичко или само за дъното :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението, колега, но дъното, което ти имаш е много по-ново и различно, от това което търся.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, slavi91 написа:

Благодаря за предложението, колега, но дъното, което ти имаш е много по-ново и различно, от това което търся.

Като гледам първия ти пост какво си написал. Дъното ще ти върши перфектна работа, но както си прецениш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих случайно  дъно Gigabyte Ga-945p-s3,което обаче не работи-не пали изобщо.

Мисля да му сменя кондензаторите, но не знам кои точно отговарят за захранването. Ако тръгне, тръгне, ако не в коша. Така или иначе си го намерих на тавана, не съм го купувал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.