Премини към съдържанието
iAppleBeats

ПТП въпрос/не знам точно заглавие

Препоръчан отговор

Здравейте! Тъй като не знам как да го опиша точно, ще мина директно. Днеска(вчера) за първи път направих ПТП. Не е кой знае колко тежко, но ме мъчи. Нямаше пострадали разбира се, само леки щети по двете коли. Искам да попитам Вие когато сте направили ПТП за първи път как сте се почувства ли? И ако може да обясните първото си ПТП.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде пък сега каква е целта да ти се обяснявам? Да не си телефон на доверието?

Зависи по чия вина е, но в общия случай такива леки неща без пострадали се оправят без посещение на КАТ с двустранен протокол. Застрахователите дават бланка с ГО. Дойде ли патрулка, има излишни разходи за акт.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не мисля, че някой ще тръгне да описва в детайли това защото просто е лично и травмиращо за някой. Аз преди няколко години бях потърпевш в ПТП лично аз не бях пострдал и слава богу съм добре, защото колата се беше забила в дърво. Та от тогава нямам доверие на никой зад волана и въобще не ми е забавно когато някой се прави на състезател и вдига високи скорости. Ти се радвай, че са леки щети и то САМО по колата ти.!!

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ПТП не правя. Но други са правили с мен. Голяма работа. Един шофьор, който не се е блъснал поне един път никакъв шофьор не е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахах пак невероятното изказване на колегата над мен :) Ако не си се блъскал къв шофьор си, същите изказвания от сорта на - мене един документ не ме учи да карам... Мене този ли знак ще ми казва как да карам, един шофьор не вдигал 200км/ч не е никакъв шофьор - е аз не съм се блъскал (блъснаха ме мен, спряха просто в мен, това ми е единственото ПТП за 10 години, мина с двустранен и така спестих на женицата КАТ и разправии).
Дано никога и да не ви се и случва - по-добре да не бъдете "шофьори" и да не блъскате никой никога. То от толкоз шофьори ме е страх като тръгна на дълъг път всеки път очите на 4 и нащрек за съзтезатели, че всеки ден поне по 1 си отива от този свят заради "шофьори"...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Филипов написа:

Зависи по чия вина е, но в общия случай такива леки неща без пострадали се оправят без посещение на КАТ с двустранен протокол. Застрахователите дават бланка с ГО. Дойде ли патрулка, има излишни разходи за акт.

При леки ПТП се прави споразумение между водачите! Не се пише акт, което от своя страна не води до протокол. Без този протокол няма застраховка! Няма как да мешаш застрахователите в този случай, защото те изискват протокол за ПТП. Разноските по щетата се поемат напълно от виновника - ремонт и материал. :)

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Mlechko написа:

При леки ПТП се прави споразумение между водачите! Не се пише акт, което от своя страна не води до протокол. Без този протокол няма застраховка! Няма как да мешаш застрахователите в този случай, защото те изискват протокол за ПТП. Разноските по щетата се поемат напълно от виновника - ремонт и материал. :)

:doh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма шофьор на пътя който да не е изпадал в кофти ситуация! Всеки е имал поне 1-но  ПТП с леки щети! На никого не му е приятно, но чувството за вина е пропорционално силно особенно когато причинителя сте вие и в зависимост тежеста на собствената вина! Винаги се мисли защото после разкаянието в някои случаи не помага на никого! Имам огромен стаж зад волана и изминавам доста километри и поради това, че не съм безгрешен и недосегаем имам няколко леки ПТП

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При първото си ПТП карах служебна кола, която в последствие се оказа, че е със слаби спирачки и кофти гуми. Блъснах някакъв мерцедес пред мен, но толкова леко, че само надрах лака. Писахме двустранен протокол и повече не съм се занимавал. В мен пък спря някакво такси, което също ме блъсна леко. Един вид си спретнахме лека верижна катастрофа :D При второто ми ПТП една маца не ме видя и ме пресрещна, та набих спирачки, но въпреки това се спрях в нея (отново със служебна кола с кофти спирачки). Вината беше нейна, защото бях на път с предимство, писахме двустранен протокол, с който ходих при застрахователите. Общо взето за по-леки ПТП-та това е процедурата - звъниш на 112, за да ти дадат номер за двустранния протокол. Може да звъннеш и на застрахователите, които също ще те препратят на 112 или ще изпратят екип при по-сериозни ПТП-та или ако не можете да се разберете за вината с другия шофьор. Общо взето нищо страшно, ПТП-та се правят постоянно и все пак затова са застраховките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай.
Приеми, че тва са някакви ламарини, ако ще и колите да са потрошени, важното е че няма пострадали.
Неприятно е да, но помисли, че можеше да бъде много по-зле.
:)
Приятна вечер и не го мисли.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 02 декември 2016 г. в 11:08, badsector написа:

Общо взето нищо страшно, ПТП-та се правят постоянно и все пак затова са застраховките.

Което не им пречи да ти направят реверсивен иск и да те гъзят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За което са и двустранните протоколи, Житко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.