Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

купих за коледен подарък Asus X540SA на майка ми, лаптопа не е от най-хубавите но за браузване става.  Днес го получих и видях че няма драйвери за Windows 7 в сайта на Asus и това ме довежда до мисълта, че няма да мога да му инсталирам 7- ца.

Въпроса ми е дали на въпросния модел лаптоп може да се качи Windows 7, тъй като няма драйвери за него. Или за съжаление ще се наложи да се ориентирам към Windows 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, LasVegasBoy написа:

Здравейте,

купих за коледен подарък Asus X540SA на майка ми, лаптопа не е от най-хубавите но за браузване става.  Днес го получих и видях че няма драйвери за Windows 7 в сайта на Asus и това ме довежда до мисълта, че няма да мога да му инсталирам 7- ца.

Въпроса ми е дали на въпросния модел лаптоп може да се качи Windows 7, тъй като няма драйвери за него. Или за съжаление ще се наложи да се ориентирам към Windows 10.

Здравей май ще се наложи да сложиш 10 https://www.asus.com/support/Download/3/841/0/3/9q1yRddnHmWJeTep/45/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ориентирай се към 10 или ако искаш може да си го караш с FreeDOS с който е купен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво са ти драйвери от официалния сайт? Слагай 7-цата, след това от Device manager копираш Hardware ID на всички неразпознати устройства и търсиш съответните драйвери в нета. Или, ако те мързи - ползвай готов пакет драйвери от рода на DriverPack Solution 17.6.13 от замундата. Малко по-сложно е, ако не можеш да инсталираш Win 7, защото инсталатора не разпознава хардуера. Но пак има решение - сваляш харда, слагаш го на друг лаптоп, инсталираш там 7-цата и местиш обратно диска. Аз вече си направих image с Acronis True Image на чиста инсталация на 7-ца и в такива случаи възстановявам директно от него. Най-гадният вариант е, ако BIOS-а поддържа само UEFI boot. Asus и Acer имат такива боклуци, аз затова не купувам дървета от тези марки. Тогава варианта е - Lubuntu или MINT, а под него - VM с Win10, без достъп до нета. Lubuntu може да се докара като интерфейс много близо до Win 98/XP, a MINT - до Win 7. A майка ти едва ли ще ползва нещо повече от браузър, медиа плеър, офис пакет и скайп, така че и под Linux  може да работи без проблеми.

Редактирано от Win_user (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сайта на производителя има драйвери за Windows 10, така че просто ще трябва да му сложиш тази ОС. Ако сложиш 7 със сигурност ще има проблеми с драйверите за чипсет, блутут, USB и прочие. Просто в момента MS умишлено извиват ръцете на потребителите само и само да работят с 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите:)

Инсталирах Windows 7 с големи усилия и нерви, но за съжаление още по време на инсталацията USB-тата и тъчпада не работеха. (както и след това)

Накрая му сложих 10 и всичко си дойде на мястото.

Ако някой се интересува как да подкара 7 на този модел трябва да направи следните стъпки:

1. В Биос да деактивира card reader-а.

2. В началото на инсталирането, конвертира диска от GPT в MBR с Diskpart. 

Но няма смисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Можеше да  положиш още усилия. 

След слагането на 7 да закачиш някакъв USB WiFi адаптер., да вържеш лаптопа за Интернет, да си свалиш от сайта на DriverPack Solution софтуерът им. Стартираш,  сканираш, инсталираш всичко. Правиш си сметка дали всичко е 6 и ако ключови драйвери липсват тогава преминаваш към 10.

От торент тракери мили наивни потребители си сваляйте само мултимедия....

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш, че USB-тата не работеха след слагане на 7. Как ще го разпознае този USB WiFi адаптер.

Иначе идеята е добра, но няма как да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не обръщай внимание на параноика, дето съветва да не сваляме софтуер от торент тракерите ;) Нямаш нужда от USB WiFi адаптер. Интернет можеш да си пуснеш на лаптопа много по-лесно с кабел, компютърът има вградена LAN карта. А поне 99% съм сигурен, че ако потърсиш драйвери за USB портовете и WiFi адаптера за Win 7 по Hardware ID, ще ги откриеш за няма и 10 минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз правех така пускам нет през телефона и така си тегля драйвери пускам driverpack и всичко е 6:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.12.2016 г. в 1:25, Tanner Foost Foust написа:

Можеше да  положиш още усилия. 

След слагането на 7 да закачиш някакъв USB WiFi адаптер., да вържеш лаптопа за Интернет, да си свалиш от сайта на DriverPack Solution софтуерът им. Стартираш,  сканираш, инсталираш всичко. Правиш си сметка дали всичко е 6 и ако ключови драйвери липсват тогава преминаваш към 10.

От торент тракери мили наивни потребители си сваляйте само мултимедия....

Поредния бисер от Tanner Foost Foust .... гледаш, но нищо не виждаш! 
1. Къде се споменава за проблем при свързването с Интернет ?
2. Изрично се споменава че USB-тата не РАБОТЯТ  :no-no:.... демек ..... каквото и да ЗАКАЧИШ към USB входа ... то няма да работи!!! :no-no:
3. С този софтуер на DriverPack Solution ... ми приличаш на един друг потребител от един друг форум, който всички проблеми решаваше с Ashampoo winoptimizer ... дори когато спеше ... сънуваше ashampoo winoptimizer :D
и защо от торент  тракери да не сваляме софтуер :eek:... то дай да не свързваме и устройството към интернет, а?:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 16 часа, FR13ND написа:

Поредния бисер от Tanner Foost Foust .... гледаш, но нищо не виждаш! 
1. Къде се споменава за проблем при свързването с Интернет ?
2. Изрично се споменава че USB-тата не РАБОТЯТ  :no-no:.... демек ..... каквото и да ЗАКАЧИШ към USB входа ... то няма да работи!!! :no-no:
3. С този софтуер на DriverPack Solution ... ми приличаш на един друг потребител от един друг форум, който всички проблеми решаваше с Ashampoo winoptimizer ... дори когато спеше ... сънуваше ashampoo winoptimizer :D
и защо от торент  тракери да не сваляме софтуер :eek:... то дай да не свързваме и устройството към интернет, а?:P

За мен не е проблем ако не работят, знам как да ги накарам да заработят, или как да налея данни в твърдият диск без да ги ползвам.
Начините са доста, стига да се огледаш за тях.
Няма да давам примери не ми се занимава,

Не съм онзи потребител на който ти приличам.

Когато не ми се занимава  ползвам DriverPack Solution.

Ползвам го в ситуации когато системата официално не поддържа дадена ос или бързам.
Иначе си ползвам уеб страниците на съответните производители и си свалям само от производителите.

За торентите прав си, сваляйте си няма никакви проблеми.

Навик когато дълго си в среди,  където постоянно на първо място е информационната сигурност избираш да сваляш съдържание само от достоверни уебстраници със ssl или tsl или с други думи HTTPS и съдържание само от разработчици, където продуктите им са с отворен код или със затворен, с безплатен лиценз, пробен или срещу заплащане.
Но не и от торенти не зависимо от чексумите. Чексумите са хубаво нещо.

Та не ми обръщайте внимание, за много години и приятни дискусии.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.12.2016 г. в 23:50, LasVegasBoy написа:

Благодаря за отговорите:)

Инсталирах Windows 7 с големи усилия и нерви, но за съжаление още по време на инсталацията USB-тата и тъчпада не работеха. (както и след това)

Накрая му сложих 10 и всичко си дойде на мястото.

Ако някой се интересува как да подкара 7 на този модел трябва да направи следните стъпки:

1. В Биос да деактивира card reader-а.

2. В началото на инсталирането, конвертира диска от GPT в MBR с Diskpart. 

Но няма смисъл.

При теб този начин явно е сработил,но при мен не се получи и трябваше да правя ъпдейт на Биос и се отказах.Качих му Windows 8.1 и с помощта на

https://sdi-tool.org/

му качих всички драйвери и машината заспа.В диска с който си върви машината има драйвери и за Windows 8.1,но повечето от тях не сработват.Не мога да разбера само едно нещо,защо ползвате програми като driverpack solution,като SDI е чудесна и не иска инсталация и всичко става с няколко клика на мишката?

Относно тъчпада,ако нямаш външна мишка,няма и инсталация,сработва чак като качиш Windows-а и след това драйверите.

Машината е толкова куца,че даже и за интернет не става,лично мнение.

Редактирано от alex203 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.