Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, днес ходих до един човек, който прави поръчки от Ибей, за да си поръчам едни неща. Обаче стана така, че той много бързо ме разубеди да пазарувам от Ebay.com, защото повечето от поръчаните неща въобще не пристигали (впрочем на едно приятелче наистина не му пристигна поръчката). Препоръча ми да пазарувам от Ebay.co.uk, обаче там конкретните неща са доста по-скъпи. Мисълта ми е има ли някакъв начин да си поръчам примерно такъв кабел и той да пристигне в рамките на дадения по-долу срок?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Nikolla Mitkov написа:

Здравейте, днес ходих до един човек, който прави поръчки от Ибей, за да си поръчам едни неща. Обаче стана така, че той много бързо ме разубеди да пазарувам от Ebay.com, защото повечето от поръчаните неща въобще не пристигали (впрочем на едно приятелче наистина не му пристигна поръчката). Препоръча ми да пазарувам от Ebay.co.uk, обаче там конкретните неща са доста по-скъпи. Мисълта ми е има ли някакъв начин да си поръчам примерно такъв кабел и той да пристигне в рамките на дадения по-долу срок?

Ето ви място за по-сигурно пааруване: https://www.amazon.de/P4-Stecker-Buchse-Stromversorgung-Verlängerungskabel-Adapter/dp/B01H5ENOWE/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1481204271&sr=8-3&keywords=4+pin+P4+ATX+12v+Male+to+Female

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз щях да пускам подобна тема, но за amazon.de. На някой продукти пише, че може да де доставят до България вие поръчвали ли сте от там и колко излиза доставката.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Mr.n0b0dy написа:

И аз щях да пускам подобна тема, но за amazon.de. На някой продукти пише, че може да де доставят до България вие поръчвали ли сте от там и колко излиза доставката.?

Зависи от доста неща, кой е продавача, каква е доставката. Но ми е излизало за прилично големи неща (грип за камера) примерно 5-6 евро

Иначе пазарувам от там, но доставката е до служебния ми адрес в Германия

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако нямаме чуждестранен адрес? До адрес в България мисля, че ще излезе по-скъпо директно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Mr.n0b0dy написа:

Ами ако нямаме чуждестранен адрес? До адрес в България мисля, че ще излезе по-скъпо директно.

Аз пазарувам от английския с фирмата dostavka-anglia. За сега имам 5-6 успешни поръчки, а самата фирма е доста точна. (може да ти доставят до адрес или до техен офис в София, аз си ги взимам от офиса им)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък пазарувам от ebay и до сега, съм имал само 2 не пристигнали поръчки, И двата път ми върнаха парите. Последната поръчка закъсня повече от 60 дни. Писах на продавача за проблема. Предложи да ми върне парите или да изпрати същия продукт отново. Върна ми парите. След една седмица пратката пристигна. Пак писах на продавача, за да ми каже как да му изпратя парите, защото пратката е пристигнала. Отговорът беше да считам, това което съм закупил, за закъснял подарък.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, A.com написа:

Аз пък пазарувам от ebay и до сега, съм имал само 2 не пристигнали поръчки, И двата път ми върнаха парите. Последната поръчка закъсня повече от 60 дни. Писах на продавача за проблема. Предложи да ми върне парите или да изпрати същия продукт отново. Върна ми парите. След една седмица пратката пристигна. Пак писах на продавача, за да ми каже как да му изпратя парите, защото пратката е пристигнала. Отговорът беше да считам, това което съм закупил, за закъснял подарък.

Ми приятна изненада, тука ако ти закъснее поръчката и парите няма да ти върнат.. в някой наши онлайн магазини. Реша да си купя нещо от Бг магазините и то като чета мненията се отчайвам..

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Mr.n0b0dy написа:

тези 5-6 евро бяха до български адрес. иначе съм прайм член и в германия доставките ми са безплатни. и поръчвам днес на обяд и го получавам утре до 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, capnemo написа:

тези 5-6 евро бяха до български адрес. иначе съм прайм член и в германия доставките ми са безплатни. и поръчвам днес на обяд и го получавам утре до 11

До адреса в Германия или тук?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, capnemo написа:

И разбира се, скапаният амазон е десетократно по-скъп, отколкото редица други сайтове!!!!
Няма причина човек да пазарува от чужбина освен ако не му излезе ЗНАЧИТЕЛНО ПО-ЕВТИНО, отколкото иначе.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, simtech написа:

И разбира се, скапаният амазон е десетократно по-скъп, отколкото редица други сайтове!!!!
Няма причина човек да пазарува от чужбина освен ако не му излезе ЗНАЧИТЕЛНО ПО-ЕВТИНО, отколкото иначе.

Принципно избора и асортимента е по-малък от тукашните магазини.. и избора на марки също. А и лирите в Английския амазон.. там си е скъпо. Тука масово заливат онлай магазините с мейд ин чайна не, че и в чуждестранните сайтове няма де ама ето пак ИЗБОРА там е голям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Mr.n0b0dy написа:

До адреса в Германия или тук?

бързата доставка до немски адрес. не че няма начин и до български, но на съответната цена

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Mr.n0b0dy написа:

Принципно избора и асортимента е по-малък от тукашните магазини.. и избора на марки също. А и лирите в Английския амазон.. там си е скъпо. Тука масово заливат онлай магазините с мейд ин чайна не, че и в чуждестранните сайтове няма де ама ето пак ИЗБОРА там е голям.

Именно за това е по-добре ако не ти е спешно да пазаруваш от китай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, simtech написа:

Именно за това е по-добре ако не ти е спешно да пазаруваш от китай.

То рядко ми е спешно ама после се вайкам що купувам такива боклуци..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Mr.n0b0dy написа:

То рядко ми е спешно ама после се вайкам що купувам такива боклуци..

не съм толкова богат че да купувам евтини неща...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, capnemo написа:

не съм толкова богат че да купувам евтини неща...

Ама ако в амазона същият боклук е 2 пъти по-скъп, по-добре да си купиш боклука, ама по-евтин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега, понеже темата все пак е за прословутия Ebay, та ако може да се изтропам и аз.

Значи...преди да пазарувате от където и да е, е добре да се поинтересувайте предварително какво, къде, защо и как !

Понеже аз не се поинтересувах, та малко си изпатих, та затова ви казвам.

Неотдавна, преди около месец си търсих една екзотична ''джаджа'' (няма да изпадам в подробности каква и т.н.т.) Та значи, намерих си я аз тази джаджа единствено в американския Ebay и си я поръчах.

Беше на стойност 258 долара + 55 доставка по FedEx - цената ме устройваше и бях хепи.

До момента в който получих имейл за това, че е пристигнала доставката и...изненада-а-а-а.

Почна се с големите мъки. То не бяха амнайсе документа, които изискваха-за потвърждаване цената, на която съм я поръчал, някакви еори номера искаха и нам кви щуротии.Такси за това, такси за онова. 3 дена ''стоката'' можело да си я вземеш без такса, па след тези 3 дена по 7.50 ли, 8,50 ли беше такса за (магазинаж )или нещо подобно бе. Сега може и да не казвам точно до стотинка и цент какво бе (имам и пазя всичко документи), но в общи линии. 

След загубен 1 ден за оформяне и подаване на тези документи и платени такси доставката ми най-после дойде, след което обаче имаше още 2-3 такси-за освобождаване от митница, някаква банкова гаранция ли, застраховка ли...и аз вече не помня дословно какво глупости имаше още към допълнение на изненадата.

В крайна сметка платих повече такси и простотии, отколкото струваше самата стока.

Та...просто споделям.

Благодаря, че ме ''изслушахте'' и дано съм бил полезен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, simtech написа:

Ама ако в амазона същият боклук е 2 пъти по-скъп, по-добре да си купиш боклука, ама по-евтин.

ами няма да си купуваш боклуци. ще си дадеш парите за нещо свестно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То там идва и страха да дадеш много пари и па после да  не се прекараш.. А с некачествените продукти е "ми то така и така не съм дал много пари.. карай.." 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, capnemo написа:

ами няма да си купуваш боклуци. ще си дадеш парите за нещо свестно

Явно не разбираш, че под боклуци аз нямам предвид боклуци, а всякакви малки волтметърчета, кабелчета, преобразуватели и прочие дреболии.
Примерно по китайските сайтове продават осцилоскопи направи си сам или рлц метри направи си сам. С микроконтролери, ти само си сглобяваш платката и си ползваш. Привлекателно е, защото за 20-30лв получаваш нещо, което иначе марково и по-сериозно струва 600-1000-2000лв.
При лаптопите и другите импулсни захранвания е разделено с оптрони, но има кондензатори(керамични) между първична и вторична страна. Можеш сам да предположиш тоя кондензатор ако пробие къде ще се качи напрежението и какво ще се случи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, simtech написа:

Явно не разбираш, че под боклуци аз нямам предвид боклуци, а всякакви малки волтметърчета, кабелчета, преобразуватели и прочие дреболии.
Примерно по китайските сайтове продават осцилоскопи направи си сам или рлц метри направи си сам. С микроконтролери, ти само си сглобяваш платката и си ползваш. Привлекателно е, защото за 20-30лв получаваш нещо, което иначе марково и по-сериозно струва 600-1000-2000лв. няколко

нека ти представя една друга гледна точка:

1. с готовото имам гаранция

2. за времето, което ще отделя за сглобяването му ще спечеля повече от цената у вършейки нещо друго

3. аз ценя времето си, ако няма да печеля пари ще се разходя сред природата вместо да вися няколко часа и да запоявам

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, capnemo написа:

нека ти представя една друга гледна точка:

1. с готовото имам гаранция

2. за времето, което ще отделя за сглобяването му ще спечеля повече от цената у вършейки нещо друго

3. аз ценя времето си, ако няма да печеля пари ще се разходя сред природата вместо да вися няколко часа и да запоявам

Нека да го погледнем от друга гледна точка:
- Аз си купувам джуджавка, за да измеря 3 пъти в годината, не да върша професионална работа и ежедневно да го ползвам
- Аз не съм с 2 леви ръце и ми прави кеф да направя нещо с ръцете си и да видя, че то работи. Да получиш практика и опит..
- Не всичко е пари. И не винаги ти се плаща толкова добре, колкото ти се иска. И много добре знаеш това!!!
-----
Ти можеш да си оставиш колата в сервиза да ти сложат новото радио, ама на мен ми прави кеф да си го сложа сам. И запояването не ми пречи, част от парите си ги вадя точно с това. Не ми пречи през свободното си време да си правя проектчета.
Имам самоделни програматори, ЛАН тестери и измервателни уреди.
-----
Мисля, че станахте много големи баровци и забравихте да трупате опит и знания.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, simtech написа:

Нека да го погледнем от друга гледна точка:
- Аз си купувам джуджавка, за да измеря 3 пъти в годината, не да върша професионална работа и ежедневно да го ползвам
- Аз не съм с 2 леви ръце и ми прави кеф да направя нещо с ръцете си и да видя, че то работи. Да получиш практика и опит..
- Не всичко е пари. И не винаги ти се плаща толкова добре, колкото ти се иска. И много добре знаеш това!!!
-----
Ти можеш да си оставиш колата в сервиза да ти сложат новото радио, ама на мен ми прави кеф да си го сложа сам. И запояването не ми пречи, част от парите си ги вадя точно с това. Не ми пречи през свободното си време да си правя проектчета.
Имам самоделни програматори, ЛАН тестери и измервателни уреди.
-----
Мисля, че станахте много големи баровци и забравихте да трупате опит и знания.

когато аз съм си правил подобни неща, и то не от готови платки а от отделни елементи ти си ходил прав под масата

а ако на теб не ти плащат достатъчно е твой проблем.

аз не съм спрял да се развивам, да уча и заради това получавам и съответното заплащане. а ти си карай колата втора ръка...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, capnemo написа:

когато аз съм си правил подобни неща, и то не от готови платки а от отделни елементи ти си ходил прав под масата

а ако на теб не ти плащат достатъчно е твой проблем.

аз не съм спрял да се развивам, да уча и заради това получавам и съответното заплащане. а ти си карай колата втора ръка...

- Добре, а аз нямам намерение да преставам.
- Няма смисъл да се плащат луди пари за нещо, което няма да се ползва професионално. А и това, че си го направил сам, не означава че е лошо. Някои неща, които съм правил - ставали са по-добре от фабрични.
- Не мога да коментирам дали си спрял да учиш. Но ми се струва, че си ограничил хоризонта. Ученето не е само до това и за това дали/ще можеш да извадиш директни, преки дивиденти от него. Ако не ти вадело пари, няма смисъл да го правиш. Много малко пари плащат, за да си мръднеш пръста. Недей така.
- Това за колата е опит за обида май, а? Да, карам си я. И поддръжката ми излиза жълти стотинки. Имам повече пари да си правя кефа. Ако искаш, купи си и 5 коли. На бас се хващам, че аз имам 1, но мога да я направя по-хубава.
Имам познати, които се занимават с тунинг и имат коли "втора ръка", които струват повече от 2 твои, каквито и да са те.
Виждаш ли си червено ауди80 куатро уникат? Със спортно окачване, пълна аудио система и т.н? Такова запазено днес..луди пари!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.