Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Купих си Huawei p8 Lite, цъках го докато се изтощи батерията, изгасна и после го включих на заряд, още първото му зареждане го цъках интернет номера докато се зарежда, и преди малко научих че е грешно да се цъка докато се зарежда, говорим за първото му зареждане. Сега какви ще са последствията, скапах телефона или трябва да сменям батерия? на заряд съм го оставил 12 часа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече няма значение. Щом се е заредил и пише, че батерията е заредена значи е заредена. Не е нужно да го държиш по 12 часа. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за 12-те часа е при доста старите телефони. При новите принципа е следния - след като батерията е заредена, контролера който отговаря за захранването спира да я зарежда и докато е на зарядно телефона се захранва от зарядното. Като го изключиш, започва да използва батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах подобния проблем тай като моя е SAMSUNG ALPHA а батерията му е доста слаба като за телефон с доста приложения която е-1860 mAh, и първия път го бях заредил 12 часа но следващия-

път към 4-5 часа а трябваше по препоръка още един път 12 часа но аз второто зареждане  си играех и в зарядно и му прецаках батерията издържаше макс 40 мин докато не си купих нова и ми казаха

че по принцип когато се купува телефон със нова батерия трябва да се истощи напълно след което трябва да се зареди 2 пъти 

от който първия път трябва да е 16 часа а втория 12 часа след като за второто зареждане пак трябва да изтощиш напълно батерията.

Аз така направих и сега нямам никакъв проблем така че ако решиш да си купиш нова, първото зареждане трябва да е 16 часа

и второто 12 часа за да ти се възбуди напълно батерията и да ти работи добре !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Емил Костов написа:

Вече няма значение. Щом се е заредил и пише, че батерията е заредена значи е заредена. Не е нужно да го държиш по 12 часа. 

преди 22 часа, niki292002 написа:

Това за 12-те часа е при доста старите телефони. При новите принципа е следния - след като батерията е заредена, контролера който отговаря за захранването спира да я зарежда и докато е на зарядно телефона се захранва от зарядното. Като го изключиш, започва да използва батерията.

преди 20 часа, Two Steps From Hell написа:

Аз имах подобния проблем тай като моя е SAMSUNG ALPHA а батерията му е доста слаба като за телефон с доста приложения която е-1860 mAh, и първия път го бях заредил 12 часа но следващия-

път към 4-5 часа а трябваше по препоръка още един път 12 часа но аз второто зареждане  си играех и в зарядно и му прецаках батерията издържаше макс 40 мин докато не си купих нова и ми казаха

че по принцип когато се купува телефон със нова батерия трябва да се истощи напълно след което трябва да се зареди 2 пъти 

от който първия път трябва да е 16 часа а втория 12 часа след като за второто зареждане пак трябва да изтощиш напълно батерията.

Аз така направих и сега нямам никакъв проблем така че ако решиш да си купиш нова, първото зареждане трябва да е 16 часа

и второто 12 часа за да ти се възбуди напълно батерията и да ти работи добре !

Мисълта ми беше друга, че го цъках още в първото му зареждане, интернет едно и друго докато се зарежда, а във интернет пише че Не трябва да се борави докато се зарежда иначе намаляла производителността на телефона!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо. Батерията си е батерия. Тя вече е консуматив. Сега по-добре е да оставиш телефона да се зареди преди да го използваш, но в повечето случаи на човек се налага хем да го зарежда, хем да го използва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Емил Костов написа:

Няма такова нещо. Батерията си е батерия. Тя вече е консуматив. Сега по-добре е да оставиш телефона да се зареди преди да го използваш, но в повечето случаи на човек се налага хем да го зарежда, хем да го използва.

Да, тук говорим за първото му зареждане, благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил44 написа:

Да, тук говорим за първото му зареждане, благодаря.

Стига се притеснява от това първо зареждане ами иди пийни една бира ;) 

Всичко му е наред на телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Стига се притеснява от това първо зареждане ами иди пийни една бира ;) 

Всичко му е наред на телефона.

То сезона за бира мина, обръщаме на червено вино и ракия  :)      Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това са глупотевини  китайчетата са я ползвали поне една  година  на техните телефончета преди това и няма първо зареждане  . - когато изгасне зареждащ  когато се сетиш махаш от зарядното и цъкъла се повтаря.

моята изкара 9 години сега почна да се издува

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези гимнастики със по 12 часа бяха на времето при никел кадмиевите батерии.Изобщо не се притеснявай.Единственото,което ще стане е,че след няколко пълни цикъла на батерията тя ще започне да издържа сравнително повече.Не е препоръчително да цъкаш докато се зарежда,единствено заради това,че ще се зареди по-бавно.Всичко останало е простотия.Цъкай си,нищо му няма на телефона!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.12.2016 г. в 13:54, niki292002 написа:

Телефоните и таблетите не могат да работят само на зарядно, както лаптопите. Така че ако батерията е заминала, не можем да използваме телефона по никакъв начин, докато не намерим нова батерия. Затова е добре да имаме резервна, щото батерията може да откаже внезапно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, peppone1 написа:

Телефоните и таблетите не могат да работят само на зарядно, както лаптопите. Така че ако батерията е заминала, не можем да използваме телефона по никакъв начин, докато не намерим нова батерия. Затова е добре да имаме резервна, щото батерията може да откаже внезапно.

Не си ме разбрал. Когато батерията е заредена и е на зарядно, дъното дърпа ток само от зарядното. (като същевременно не зарежда батерията) Когато откачиш зарядното, тогава започва да дърпа ток от батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.