Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Viiipeer

Скорост на интернета Windows 10

Препоръчан отговор

Честита Нова Година на всички! Живи и здрави и много късмет през тази година!

Здравейте! От известно време съм със интернет от 1000Mbp/sec и се чудех, защо не мога да развъртя повече от 160 Mbps в началото. Разкарах Kaspersky и скоростта се качи до 300Mbit/sec. Все пак на фона на 1000, 300 не е кой знае колко , чудех се каква може да е причината. От торенти пак максимално свалям с 42MB/Sec, което а 320Mbitsec. Днес провбах едно live cd Ubuntu и скоростта е 900Mbit/sec.

Къде може да е проблема? Windows-а е чиста инсталация.

Благодаря!

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоростта на интернета не е гарантирана. Освен това до теб мрежовото оборудване трябва да поддържа 1 гигабит като капацитет. На кой доставчик си ( предполагам на Виваком, те имат в момента такива пакети)? Колко компютъра използват интернета? С какъв рутер си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Емил Костов написа:

Скоростта на интернета не е гарантирана. Освен това до теб мрежовото оборудване трябва да поддържа 1 гигабит като капацитет. На кой доставчик си ( предполагам на Виваком, те имат в момента такива пакети)? Колко компютъра използват интернета? С какъв рутер си?

Здравей, колега! Благодаря ти за коментара - но в случая абсолютно излишен.

Моля да прочетеш какво бях написал в началото на поста си!

5937528956.png

Първия е под Windows 10

5937092871.png

Втория е под Linux

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога няма да  я вдигнеш тази скорост. Това е зарибявка за наивници. Ако беше прочел какво е PON  и как работи нямаше изобщо да се чудиш .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, AlkatrazBG написа:

Никога няма да  я вдигнеш тази скорост. Това е зарибявка за наивници. Ако беше прочел какво е PON  и как работи нямаше изобщо да се чудиш .

Поредния "умник" Защо все в БЪЛГАРИЯ по форумите се изкават неподготвени!

И въобще прочете ли ми цели пост? Казах, че ги постигам, само че под Linux! И да, аз частично знам отговора - Windows 10 краде от-a.

FTTH не е PON, Cooolbox НЕ ИЗПОЛЗВАТ PON!~

P.S Не знам кой е наивника без да ми се дигне и със стотинка цената от 100Mbit/sec имам до 1000Mbit/sec - от торенти редовно 45- 50MB/Sec ги кова. Но това под Windows, Ще трябва да пробвам през Live CD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми ти слива ли имаш в устата та не казваш на кой доставчик си  ? Ми как ти дават тази скорост  щом си технически грамотен ? Такива скорости за домашни абонати  не се  предлагат   от никой доставчик реално. Не  са достижими изобщо  и никой няма  да плаща за подобни трафици. И там пише за бизнеса  Скорост: до 1Gbps за BG/INT  . А за домашния абонамент  пък е само пиъринга 

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аре баста ве, неграмотник - като не знаеш за какво иде реч, поне си мълчи!

Какво ще ти помогне доставчика, след като под една OS ги постигам, под друга не! Никой казваш, а - я погледни втория шот ? Гроздето е кисело и за да стане още повече - това е за 25лв. на месец!

Или не можеш да четеш или трупаш безсмилени постове - такива като теб не ми трябват!

https://www.cooolbox.bg/za-doma

Цитат

Днес провбах едно live cd Ubuntu и скоростта е 900Mbit/sec.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво мериш на мишките очите със този  фалшив тест ? Ти изобщо дали си на ясно,че до тоя сървър имаш резервирано трасе  за да  зарибяват шаранчета като тебе :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и така да е. Факт е , че повече от 30-40 реално не вдигам, дори на SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Viiipeer написа:

Здравей, колега! Благодаря ти за коментара - но в случая абсолютно излишен.

Моля да прочетеш какво бях написал в началото на поста си!

5937528956.png

Първия е под Windows 10

5937092871.png

Втория е под Linux

И какво от това? Опитвам се да намеря какъв е проблема. Не е нормално Windows да те реже толкоз. Това, което си мерил под линукс може да е моментно. Нещата са доста специфични. И Speedtest никога не е гаранция за точна скорост. Никога.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Емил Костов написа:

И какво от това? Опитвам се да намеря какъв е проблема. Не е нормално Windows да те реже толкоз. Това, което си мерил под линукс може да е моментно. Нещата са доста специфични. И Speedtest никога не е гаранция за точна скорост. Никога.

Ситуацията става по-интересна като инсталирам Kaspersky от 300Mbit/sec пада на 160Mbit/sec. Отделно правих тест под LiveCD и наистина разликата е огромна в полза на Linux-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип windows има наглостта да реже част от скоростта. С коя версия на Windows си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В заглавието съм споменал

Скорост на интернета на WIndows 10 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Честита ти новата година. Здраве и щастие ти пожелавам. Специални поздрави и за мама.

Аз съм на същият доставчик от няколко години. От септември съм на същата тарифа. Ти мериш вътрешна връзка, макар че спидометъра наистина не отчита реално. Сега направи едно измерване към Лондон, Париж или Москва и дай отново шот. А това, което ти е написал Алкантраз е вярно. Ползват български пиъринг и така хората си мислят, че са ударили тотото. Така ще е и с Виваком и Мтел за частни клиенти. Не се разочаровай. Аз също забелязах  септември, че Касперски ми реже половината скорост и го махнах.Независимо от всичко, скоростта им е една от най добрите в България. Не че съм техен абонат. Ползвал съм много доставчици и съм видял кой какво предлага. И да знаеш - българина навред лъже и маже. Особено големите фирми.Това ни е основното предимство пред целият свят! Цената е много добра, дори и в нашият случай (25 лева)

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, * СТЕФАН * написа:

Честита ти новата година. Здраве и щастие ти пожелавам. Специални поздрави и за мама.

Аз съм на същият доставчик от няколко години. От септември съм на същата тарифа. Ти мериш вътрешна връзка, макар че спидометъра наистина не отчита реално. Сега направи идно измерване към Лондон, Париж или Москва и дай отново шот. А това, което ти е написал Алкантраз е вярно. Ползват български пиъринг и така хората си мислят, че са ударили тотото. Така ще е и с Виваком и Мтел за частни клиенти. Не се разочаровай. Аз също забелязах  септември, че Касперски ми реже половината скорост и го махнах.Независимо от всичко, скоростта им е една от най добрите в България. Не че съм техен абонат. Ползвал съм много доставчици и съм видял кой какво предлага. И да знаеш - българина навред лъже и маже. Особено големите фирми.това ни е основното предимство пред целият свят! Цената е много добра, дори и в нашият случай (25 лева)

Здравей, приятел! Честита Нова Година, здраве, щастие и благополучие през Новата година!

Значи сме минали по едно и също време на новата тарифа с теб и аз съм от септември.;-)  Пробвах да сваля еднa дистрибуция Debian 2GB и имах 35MB, което си е по-добре от 10 МБ така или иначе. ;-) И аз разкарах Касперски, въпреки че е легален платен. От нета и аз не се оплаквам. Просто в последно време се чудех, дали машината не е проблем от подписа, но явно не е.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не е виновна машината ти а и тя е добра доколкото съм запознат. Аз съм с по слаба от твоята, но скоростите ни са почти еднакви. навред.Що се касае до линукс - там скоростите ми са значително по добри (ползвам Ubuntu 12.04)Всичко ни се препокрива, но важното е, че скоростта е много добра. Щото отлично знаеш колко ще струва реално гигабайтова връзка. Ако мислиш за рутер, то бъди много внимателен в подбора. Почваш с цена от 150 лева нагоре. Всичко останало го прескачаш. Вече имам опит с няколко модела от 2-3 фирми.Не го подценявай този въпрос щото ще си похарчил напразно едни пари, които няма да можеш да си ги върнеш със рутер от малките  гигабитови модели. Винаги съм ти в помощ!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В уйндоус 7 имаше нещо,че уйндоса заделя 20% от скоростта на нета и се премахваше това ограничение,а и други неща има...................но това дали е така в уйн10 и дали работи,не съм наясно,но не ти пречи да опиташ-има достатъчно инфо в нета:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Viiipeer написа:

В заглавието съм споменал

Скорост на интернета на WIndows 10 

Вярно! Извинение! Виж обаче тази тема и виж дали ще ти помогне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И малка забележка от мен-там където се премахва лимита през gpedit в клипа е показано,че трябва да е disable,а това не е така-трябва да се направи enable и да се зададе 0%,като се прочете текста отдолу за вариантите на настроики,според мен това е верният начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Слави Маринов написа:

В уйндоус 7 имаше нещо,че уйндоса заделя 20% от скоростта на нета и се премахваше това ограничение,а и други неща има...................но това дали е така в уйн10 и дали работи,не съм наясно,но не ти пречи да опиташ-има достатъчно инфо в нета:

Това помогна, благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Viiipeer написа:

Това помогна, благодаря!

Повишити ти скоростта на нета с уйндоус?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.01.2017 г. в 21:32, AlkatrazBG написа:

Ми ти слива ли имаш в устата та не казваш на кой доставчик си  ? Ми как ти дават тази скорост  щом си технически грамотен ? Такива скорости за домашни абонати  не се  предлагат   от никой доставчик реално. Не  са достижими изобщо  и никой няма  да плаща за подобни трафици. И там пише за бизнеса  Скорост: до 1Gbps за BG/INT  . А за домашния абонамент  пък е само пиъринга 

Напротив, предлагат се вече от Виваком и се достигат.

преди 17 часа, Слави Маринов написа:

Повишити ти скоростта на нета с уйндоус?

НЕ! Просто windows реже скоростта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Напротив, предлагат се вече от Виваком и се достигат.

НЕ! Просто windows реже скоростта.

Е точно това имах предвид!Тук има голяма разлика между плана му за нета(1000Mbit/s)и реалната му скорост при уйндоус.На мен ми е ясно,че при нет 50Mbit/s примерно и ако имаш 45-46Mbit/s,няма кво да търсиш повече и няма как да се повиши,квито и фокуси да правиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я вземете дръпнете нещо например от zippyshare.com и споделете с каква скорост да видим дали е ще е същата с каквато теглите от български хост .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...