Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Днес пуснах компютъра и почна да ръмжи , отворих го и видях че перката на охлаждането на процесора не се завърта веднага след като пускам компютъра , а 4,5 секунди след това .. Почистих всичко , въпреки че нямаше почти никаква прах , сложих нова термопаста и ръмженето в началото спря , но перката продължава да завърта малко по-късно .. В настройките в биоса пише , че върти на 1400 оборота горе долу и е сложено на нормален режим на въртене . Процесора е i3 6300 . Въпроса е дали не е опасно да го ползвам така самия компютър ? Да не му прецакам нещо .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменяш вентилатора с друг. Щом ръмжи значи си заминава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Сменяш вентилатора с друг. Щом ръмжи значи си заминава.

То не ръмжи самия вентилатор ами сякаш дъното .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Stiliyan Bojilov написа:

То не ръмжи самия вентилатор ами сякаш дъното .. 

Дъното няма как да ръмжи. Повери си всички вентилатори като за начало. А това, че вентилатора на процеосра тръгва по-късно не е проблем. Ако е включен Smart Fan Control опцията от биос може и да не завърти, а да се включва при определена темепратура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Дъното няма как да ръмжи. Повери си всички вентилатори като за начало. А това, че вентилатора на процеосра тръгва по-късно не е проблем. Ако е включен Smart Fan Control опцията от биос може и да не завърти, а да се включва при определена темепратура.

Проверих ги , няма проблем с другите два . А иначе не знам дали тази опция е пусната . Но в момента единствения проблем е това ,че почва да върти малко по-късно перката .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Stiliyan Bojilov написа:

Проверих ги , няма проблем с другите два . А иначе не знам дали тази опция е пусната . Но в момента единствения проблем е това ,че почва да върти малко по-късно перката .. 

Като пуснеш компютъра и вентилаторите тръгнат, задръж всеки един от за около 1-2 секунди и ще се разбере, кой ръмжи. За да не се нараниш притискаш вентилатора в центъра, където е лепенката и той ще спре да се върти, после го пускаш. Това трябва да покаже, кой вентилатор е проблемен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Емил Костов написа:

Като пуснеш компютъра и вентилаторите тръгнат, задръж всеки един от за около 1-2 секунди и ще се разбере, кой ръмжи. За да не се нараниш притискаш вентилатора в центъра, където е лепенката и той ще спре да се върти, после го пускаш. Това трябва да покаже, кой вентилатор е проблемен.

Задържах ги всички и никой не ръмжи . Задържах и този на процесора и спря да върти за около 4-5 сек след това даде повече обороти и след около 5 секунди започна пак нормалните обороти . Мисля , че това е нормално .. Единствения проблем беше онова ръмжене , което вече го няма и не знам на какво се дължи. А иначе отново перката на вентилатора започва да върти малко след като пусна компютъра и мислех , че не трябва , но както ти каза може би е включено това Smart Fan Control ..Има ли някаква програма ,  с която мога да проверя целия хардуер за проблеми ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Stiliyan Bojilov написа:

Задържах ги всички и никой не ръмжи . Задържах и този на процесора и спря да върти за около 4-5 сек след това даде повече обороти и след около 5 секунди започна пак нормалните обороти . Мисля , че това е нормално .. Единствения проблем беше онова ръмжене , което вече го няма и не знам на какво се дължи. А иначе отново перката на вентилатора започва да върти малко след като пусна компютъра и мислех , че не трябва , но както ти каза може би е включено това Smart Fan Control ..Има ли някаква програма ,  с която мога да проверя целия хардуер за проблеми ? 

Вероятно няма да го чуеш вече защото вентилатора е заработил. Утре като си включиш пак компютъра направи същата операция и ще видиш кой е проблемният вентилатор.  Ако имаш проблеми с хардуера компютъра няма да работи. И не, няма унифицирана програма, която да проверява целият хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Вероятно няма да го чуеш вече защото вентилатора е заработил. Утре като си включиш пак компютъра направи същата операция и ще видиш кой е проблемният вентилатор.  Ако имаш проблеми с хардуера компютъра няма да работи. И не, няма унифицирана програма, която да проверява целият хардуер.

Ок мерси , ако утре пак е така , ще пиша преди да взема евентуално нов вентилатор , ако има проблемен такъв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е наред, сигурно след като процесора ти усети  леко загряване, тогава му се вкл. и охладителя. В моето даскало, комповете са с Intel Celeron E3400, вентилаторите работят на почти безшумен режим, въртят се слабо и въпреки това компа си хвърчи! 

- А преди това забелязал ли си в Биос, охладителя на колко оборота се върти?

Редактирано от NBS 9322 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, NBS 9322 написа:

Всичко е наред, сигурно след като процесора ти усети  леко загряване, тогава му се вкл. и охладителя. В моето даскало, комповете са с Intel Celeron E3400, вентилаторите работят на почти безшумен режим, въртят се слабо и въпреки това компа си хвърчи! 

- А преди това забелязал ли си в Биос, охладителя на колко оборота се върти?

Не , не съм отварял биос . Компютъра е на 3,4 месеца

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Stiliyan Bojilov написа:

Компютъра е на 3,4 месеца

Гаранция има нали? В сервиз го носиш да разберат какъв е проблема. Ако не ти се дават пари, за поправка можеш да им го върнеш, или да ти го заменят с друг.

Редактирано от NBS 9322 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, NBS 9322 написа:

Гаранция има нали? В сервиз го носиш да разберат какъв е проблема. Ако не ти се дават пари, за поправка можеш да им го върнеш, или да ти го заменят с друг.

По отделно съм взимал частите ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Stiliyan Bojilov написа:

По отделно съм взимал частите ..

Гаранция за тях нямаш ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Stiliyan Bojilov написа:

Компютъра е на 3,4 месеца

Вероятността за 3-4 месеца да демине вентилатор е невероятно малка. 

преди 1 час, NBS 9322 написа:

Ако не ти се дават пари, за поправка можеш да им го върнеш, или да ти го заменят с друг.

Хардуер може да се замени, но при определени условияно, да го върнеш слад 3-4 месеца освен, ако не е проблемен няма как да стане. 

И каква е идеята да се ходе в сервиз след като в момента проблема го няма и не е ясно от къде е идвал звука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто развърта на високи обороти първоначално за това шуми. Всичко е наред не се притеснявай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от mimko
      Купих он-лайн GTA5, как да я прехвърля на друг компютър?
    • от bissko
      Зравейте,
      Компютърната конфигурация е:
      Дъно: ASROCK B250M PRO 4
      Процесор:PENTIUM G 4560
      Хард: SSD KINGSTON 480 GB
      Рам: KINGSTON 8 GB
      Видео: ASUS RX 470 8 GB
      Захранване:  CORSAIR RM 650 X
      REV.  на биоса  на дъното показва,че е B 2.50
      Питането ми е,ако реша да сложа процесор i3 8100  трябва ли да се актуализира БИОСА  на дънната платка или той сам се актуализира

• от Soviet Soldier
      Здравейте,
      Днес след спиране на тока дъртият ми компютър отказа да се включи, дава само следния код 1-3-3-1. Проверих и се оказва, че е проблем с някаква си DRAM, или иначе казано, поне доколкото разбрах от намереното в нета е заминало дъното. Та реших, че е време да сглобя нещо по-свежо. Искам да знам тези компоненти пасват ли добре един към друг?
      https://m.emag.bg/dynna-platka-asus-socket-am4-prime-a320m-k/pd/DTGJ7DBBM/?ref=fav_pd-title

https://m.emag.bg/procesor-amd-ryzen-3-1200-3100mhz-10mb-socket-am4-box-yd1200bbaebox/pd/DYLV8KBBM/?ref=fav_pd-title

https://m.emag.bg/pamet-corsair-vengeance-lpx-black-8-gb-ddr4-3000-mhz-cl16-cmk8gx4m1d3000c16/pd/D4JRTVBBM/?ref=fav_pd-title
      Също така искам да знам старите ми хард дискове, ако не се лъжа SATA II ще са съвместими с това дъно?
      300W захранване, дали е достатъчно за този хардуер? 
    • от g2l2
      Здравейте,

имам проблем със самоволно рестартиране на нов компютър!

Конфигурацията, взета дословно от тук: https://videosmile.ru/lessons/read/gotovyie-sborki-kompyuterov-dlya-rabotyi-s-video-i-grafikoy-200419.html

(с изключение на захранването!),

е следната: 

Дънна платка GIGABYTE B450 AORUS PRO SOCKET AM4
      Процесор AMD RYZEN 7 2700X 8-CORE 3.7GHZ (4.3 GHZ TURBO), 20MB/105W/AM4/FAN
      Охладител за процесор DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 – 2011/1150/1366/775/AMD
      Памет KINGSTON HYPERX 2X16GB DDR4 2666MHZ KIT HEAT SINK
      Твърд диск Samsung SSD 970 EVO Plus 250 GB, NVMe M.2, V-NAND, 3400 MB/s / 2300 MB/s 
      Оптическо устройство NO
      Видеокарта PALIT Video Card GeForce RTX 2060 nVidia, Gaming Pro OC 6GB GDDR6,192bit ,DVI,HDMI,DP
      Мрежова карта onboard 10/100/1000
      Захранващ блок FSP GROUP HYPER M 700, 700W, ATX модулно
      Кутия Zalman Case ATX Z3 Plus USB3.0

- - - 

Грешката, която се изписва е следната:  The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

- - - 

Рестартирането си остава независимо от операционната система. - Уиндоус 10, Убунту.. 

Ще съм благодарна за някакво съдействие, тъй като от компютърната фирма изглежда нямат идея за какво става въпрос.

Вече 2 месеца сме в този филм..

Опитвахме с ЮПС, но безрезултатно.. 
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Разполагам с 2 лаптопа, единият е с windows 10, него си го ползвам всеки ден и един с windows 7. Как да ги свържа така, че картината от 10ката да се показва на 7мицата, а аз да си цъкам на 10ката..... Благодаря ви предварително!
  • Дарение

• Добави ново...