Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за процес в Task Manager в Windows XP

xXx*Triple*xXx

Препоръчан отговор

Добър вечер ;) Бих искал да науча малко повечко информация за процеса savedump.exe :) Ако някой знае повечко подробности дали е процес на Windows/Microsoft ? За какво служи ? Безопасен ли е или има вероятност да е вирус/шпионски софтуер/червей/троянец ? Някой ако има няква информация за процеса да драсне коментарче и да обясни с 1 2 изречения ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Description:
savedump.exe is the executable for the NT Memory Dump. This process is used to write memory to the paging file. After reboot this memory is saved in a file called memory. This program is important for the stable and secure running of your computer and should not be terminated.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, xXx*Triple*xXx написа:

Добър вечер ;) Бих искал да науча малко повечко информация за процеса savedump.exe :) Ако някой знае повечко подробности дали е процес на Windows/Microsoft ? За какво служи ? Безопасен ли е или има вероятност да е вирус/шпионски софтуер/червей/троянец ? Някой ако има няква информация за процеса да драсне коментарче и да обясни с 1 2 изречения ;)

Има много безплатни програми, с които можеш да замениш Task Manager-а на Windows.Програми,които дават подробна информация за процесите,проверка за вируси,търсене на инфо онлайн.Аз използвам  AnVir free,но съм имал и sysinternals process explorer.Ти ще си избереш някой.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво общо има тук мениджърът на задачи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, ExaFlop написа:

Ами,има. Със  sysinternals process explorer и десен бутон в/у процеса-search online намира информация веднага.Или десен бутон към Virus Total.

Но,ако ти кажеш значи няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, ExaFlop написа:

Между това, което си написал и Task Manager, каква е разликата, че не се сещам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ставаше дума за savedum - единият отиде у Ямбол, другият уСтомбол.
Та, господа разбиращи, моля, не ме пращайте в Sysinternals или някъде другаде.
А сега ми кажете какво е общото между savedump и диспечера на задачи (Task Manager). Освен, че единият изобразява другия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ExaFlop написа:

Ставаше дума за savedum - единият отиде у Ямбол, другият уСтомбол.
Та, господа, разбиращи, моля, не ме пращайте в Sysinternals или някъде другаде.
А сега ми кажете какво е общото между savedump и диспечера на задачи (Task Manager). Oswen, `e ediniqt izobrazqwa drugiq.

Добре,ще го кажа на български.Ако ти трябва информация за процес,можеш да ползваш това или онова.Дали е вирус или не и всичко останало.Когато ти е нужна подобна информация  можеш да ползваш подобни инструменти.

Написаното беше към автора на темата.Колкото до  " savedump.exe " ти си му написал достатъчно.

Криво ме разбираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, разбрах, вие си пишете ей така, по принцип. Колкото да сте в джаза. Ми, добре. Лошо няма, освен че така не му помагате на автора.
Лека вечер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, ExaFlop написа:

Ааа, разбрах, вие си пишете ей така, по принцип. Колкото да сте в джаза. Ми, добре. Лошо няма, освен че така не му помагате на автора.
Лека вечер.

Не харесвам джаз.Много ми е хард.Предпочитам Judas.

Лека и на тебе Модераторе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм модератор, а редактор...////

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има една песничка, даже българска, за такива като вас, които нямат к'во да кажат друго... и го обръщат на лаф, разбира се. Човекът си е прав, авторът задава въпрос, вие го пращате да търси програми. Може пък да не иска да заменя task manager-a с друга програма. В тоя случай защо просто не copy-paste-нете малко текст от нета и да си вържете гащите?

Spoiler

Потърсете си я тая песничка, подчертал съм ви един жокер + велина, моника и вероника. Приятно слушане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, hudyr написа:

Има една песничка, даже българска, за такива като вас, които нямат к'во да кажат друго... и го обръщат на лаф, разбира се. Човекът си е прав, авторът задава въпрос, вие го пращате да търси програми. Може пък да не иска да заменя task manager-a с друга програма. В тоя случай защо просто не copy-paste-нете малко текст от нета и да си вържете гащите?

Покажи скритото съдържание

Потърсете си я тая песничка, подчертал съм ви един жокер.

Може да си прав.Пратих го да търси,но беше  "Не корысти ради".

Приключих!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Воробянинов написа:

Не харесвам джаз.Много ми е хард.Предпочитам Judas.

Щом джазът ти е хард, пусни си Слейър. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, ExaFlop написа:

Демек казано накратко Процес на Windows ?

преди 14 часа, Воробянинов написа:

Има много безплатни програми, с които можеш да замениш Task Manager-а на Windows.Програми,които дават подробна информация за процесите,проверка за вируси,търсене на инфо онлайн.Аз използвам  AnVir free,но съм имал и sysinternals process explorer.Ти ще си избереш някой.

Имам Process Explorer и Security Task Manager ;) ако следващия път забележа този процес в Task Manager ще го проверя с някой от 2те програми за повече информация !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, xXx*Triple*xXx написа:

Демек казано накратко Процес на Windows ?

Необходим процес на Windows

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, ExaFlop написа:

Необходим процес на Windows

Необходим ? Аха ясна работата съжалявам за малко индиянските ми въпроси но друг път не съм забелязвал такъв процес в Task Manager-a ми и затова ми стана интересно да науча малко повечко информация относно и още нещо има ... в msconfig ми се появи едно dumprep 0 -k %systemroot%\system32\dumprep 0 -k ? Ако може повечко инфо за това ако случайно знаете нещо повече щот аз не знам кво е това !!! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, ExaFlop написа:

Description:
savedump.exe is the executable for the NT Memory Dump. This process is used to write memory to the paging file. After reboot this memory is saved in a file called memory. This program is important for the stable and secure running of your computer and should not be terminated.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...
на 14.02.2017 г. в 1:50, xXx*Triple*xXx написа:

Необходим ? Аха ясна работата съжалявам за малко индиянските ми въпроси но друг път не съм забелязвал такъв процес в Task Manager-a ми и затова ми стана интересно да науча малко повечко информация относно и още нещо има ... в msconfig ми се появи едно dumprep 0 -k %systemroot%\system32\dumprep 0 -k ? Ако може повечко инфо за това ако случайно знаете нещо повече щот аз не знам кво е това !!! 

аве колега ти гугъл знаеш ли какво е?:no-no:
https://www.google.bg/search?client=opera&q=dumprep+0+-k+%systemroot%\system32\dumprep+0+-k&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8&gfe_rd=cr&ei=XdPIWP7cL7Ls8wfshYGAAg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...