Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тонер в бутилка - качествен, от къде?

Препоръчан отговор

Здравейте.

Трябва ми тонер в бутилка за TN6600. Ако може някой да ме насочи от къде да си купя. И да е на добра цена.

Сега мен ме интересува най вече за Пловдив, но ако няма и няма, може и от друг град.

Давайте сега, но моля ви проверен търговец.

Spoiler

Нека да уточня че бях на три места. На първото продавача нещо не ми вдъхва доверие. Не успя добре да скрие тревожността си - но поне опита :)- когато открито се учудих какъв е този "универсален тонер" за всякакви марки. После ми обяснява, че бил "универсален" за Brother и понякога стработвал. Шах с пешката! На друго място искаха да ми пробутат, нова касета за 45 лв, но за презареждане искаха 30 лв. :eek: А на трето място... е сега се дръжте.... 110 лв. Там от несполучливо прикрит телефонен разговор разбирам, че ми конфигутират цената въз основа цена на нова касета и брой копия които очаквам да разпечатам. :no-no:  Няма да уточнявам къде съм ходил, просто, ако нечие предложение съвпада с места където съм бил продължавам търсенето. Така че ще презаредя тонера сам. Тъкмо почистих целия принтер(беше доста зацапан), време е и за тонер. Касетата е оригинална, непрезареждана, не подменяна - в момента на 99,9 %. Тоест искам качествен тонер за да запазя барабана още 12 000 страници. До момента толкова са разпечатани, а животът му е около 25 000 страници. Тоест не искам с калпав тонер да го съсипвам. Иначе и там хвърщат минимум 25 лв. + вече съсипана касета. Е*ати принтера!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

JAR Computers предлагат евтини тонери за домашно пълнене след разпробиване с бургия с бормашина на тонер касетката в домашни условия. Много мърлява работа. Задължително Ще ТИ трябва и ЧИП за тонер касетата. Чипа се лепи с тиксо и отворената тонер касетка се затваря с широко тиксо. Тази манипулация скоро поврежда принтера и не си заслужава. Цена на бутилка с тонер около 10лв. Цена на чип около 5 лв. Насочи се към съвместим тонер. За пример HP Laser Jet 1102 Professional 169 лв. цена на принтера. Тонер касета с барабан за 1500 копия НР 85 А оригинален 109 лв. Съвместим тонер касета с барабан за 1200 копия СЕ 285 А за 29 лв. - Реално около 500-600 копия.  Most Computers и Plesio  също предлагат съвместим тонер касети и съвместими бутилки с тонер и ЧИП- ове - Задължително се сменя и чип с електроника. За твоя модел не зная съвместимия тонер консуматив. Това е за лазерни принтери и за София.

Редактирано от proexpert (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Lautrec написа:

Затвори скритото съдържание

Нека да уточня че бях на три места. На първото продавача нещо не ми вдъхва доверие. Не успя добре да скрие тревожността си - но поне опита :)- когато открито се учудих какъв е този "универсален тонер" за всякакви марки. После ми обяснява, че бил "универсален" за Brother и понякога стработвал. Шах с пешката! На друго място искаха да ми пробутат, нова касета за 45 лв, но за презареждане искаха 30 лв. :eek: А на трето място... е сега се дръжте.... 110 лв. Там от несполучливо прикрит телефонен разговор разбирам, че ми конфигутират цената въз основа цена на нова касета и брой копия които очаквам да разпечатам. :no-no:  Няма да уточнявам къде съм ходил, просто, ако нечие предложение съвпада с места където съм бил продължавам търсенето. Така че ще презаредя тонера сам. Тъкмо почистих целия принтер(беше доста зацапан), време е и за тонер. Касетата е оригинална, непрезареждана, не подменяна - в момента на 99,9 %. Тоест искам качествен тонер за да запазя барабана още 12 000 страници. До момента толкова са разпечатани, а животът му е около 25 000 страници. Тоест не искам с калпав тонер да го съсипвам. Иначе и там хвърщат минимум 25 лв. + вече съсипана касета. Е*ати принтера!

Като гледам скритото съдържание на автора, то най добре да спре да търси! Качествен искал - няма гаранция! Аз съм купувал евтин със съмнителен произход, но пък отличен тонер и точно обратно скъп и марков и стана беля!

Е*ати принтера! Хъъъм! Скъпичко си е принтер за домашни нужди! И аз не съм най доволен от моя, но рзаправям,че съм - това е положението!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тонерите са универсални. (по простата причина, че е просто течност) Чиповете и тонер касетите не са. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, niki292002 написа:

Тонерите са универсални. 

Не съвсем, но да , да приеме - универсални са! Важното е да са за съответната марка, а другото е въпрос на попадение!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно за брадър не са никак универсални, ама автора да си прецени. В тонер касетата няма барабан - той си е отделно. Чипа също не е толкова важен, аз бих си взел съвместим от фирма занимаваща се само с това - например тази

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да си поръчаш от tnc или  arbikas примерно. Ако ще търсиш от местни фирми  търсиш бутилката да е със син етикет с надпис Static. Иначе още колко ще цапа и ще имаш да бършеш за тези 12к копия ще разбереш сам . :)

офф. Ники що коментираш неща които не разбираш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В JAR не се бях сетил да проверя. И благодаря ще разгледам сайтовете на всички посочени търговци.

Относно "универсалността", това е колкото вярно толкова и погрешно схващане.

Spoiler

Проблемът е не само във фракцията - размерът на частиците, но най-вече във тяхната форма. И не само това разбира се. Ако "китаецът" е спестил силиция, че и желязото, стой та гледай печат.:D Гледани под микроскоп оригиналните тонери и "универсалните" изглеждат смущаващо различни. В единия случай барабанът "напуска сражението безславно".:shock11: Откровенно казано, ако си намеря - втора - празна оригинална касета на старо и барабан в достатъчно добро състояние бих експериментирал с най-обикновено прахово покритие. След предварително ДОсмилане. А може да се наложи и добавки. Все пак разликата във фракциите е 5 пъти - 10-15µм за тонер срещу 50-60µм за праховото. Отделен въпрос е, че някои производители използват химични методи за да осигурят възможно най-малък размер на частиците. Въпреки, че не знам да има под 10µм. Това е минимумът за 600 dpi иначе ще гледаме отстреляни букви и картинки. :D

Не знам как стоят нещата за всички принтери (кой ли пък знае), но гледайки моя принтер мога да кажа, че подръжката на касетата и барабана е извънредно лесна работа. Повтарям, става въпрос за моя принтер. Въздух под налягане, внимание към детайлите два вида почистващи химикали и 30 минути съсредоточена работа.

Spoiler

За моя принтер няма нужда от пробиване. Има едно бяло капаче, което просто се издърпва и след пълнене се затваря. Това е цялата процедура. Ресет се извършва по друг начин. От самата механика. Всъщност, дори да се налагаше пробиване, не бих използвал израза "мърлява работа". Разбирам коментара - ако не внимаваш цапа. Работата - каквато и да е, се извърпва от два вида хора - можещи или неможещи. Толкова по този въпрос. Това като лично мнение, а не забележка.;)

Редактирано от Lautrec (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом искаш заводско качество - купуваш си чисто нова заводско заредена касета. Никога няма да стигнеш качеството на печат, като такова при фабрично заредена касета. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 години по-късно...

Аз, лично съм много доволен от http://toner1.bg/bg/index.html много са коректни , цените са сравнително ниски спрямо конкуренцията. Винаги си поръчвам от там !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване