Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Поръчах си вече samsung 850 evo 250gb :)

Като дойде ще направя тестче и ще може би пиша

БЛАГОДАРЯ на всички за мненията :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При румънците версията е с MLC, иначе Basic Evo е с TLC памети. Хайде честито от сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, techmaniac написа:

При румънците версията е с MLC, иначе Basic Evo е с TLC памети. Хайде честито от сега.

Мерси.Аз взех от emag с mlc памет :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, VladkoJ написа:

Мерси.Аз взех от emag с mlc памет :D

Цените на ссд тата ще продължат да падат !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото знам. В момента има поскъпване заради голямо търсене. 850 EVO е добър избор, но само 850 Pro e MLC. Samsung гарантират някакви терабайти, но това не означава, че SSD-то няма да издържи няколко пъти по толкова. Зависи как се ползва. Аз за три месеца имам записан 1 TB. А издържливостта я дават 75 TB. Ако карам така, компютърът ще стане антика много преди да стигна 75 TB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, plamenbm86 написа:

Доколкото знам. В момента има поскъпване заради голямо търсене. 850 EVO е добър избор, но само 850 Pro e MLC. Samsung гарантират някакви терабайти, но това не означава, че SSD-то няма да издържи няколко пъти по толкова. Зависи как се ползва. Аз за три месеца имам записан 1 TB. А издържливостта я дават 75 TB. Ако карам така, компютърът ще стане антика много преди да стигна 75 TB.

И аз ще съм така кажи речи.Дано всичко да си бъде наред :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, plamenbm86 написа:

Записаноста зависи от много фактори като при нормално ползване надминава 150 Тера байта

Ето ви примери !

Игри с 3Д графика !

Браузър !

Програми за видеообработка !

Систем пейдж , суоп , хибернационен файл !

КАД за инжинери !

Създаване на 3д анимация и графика !

И още много ! Така че нанд клетките на ссд тата се износват много бързо !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Gregory House написа:

Записаноста зависи от много фактори като при нормално ползване надминава 150 Тера байта

Ето ви примери !

Игри с 3Д графика !

Браузър !

КАД за инжинери !

От всичко което написа разбрах само 3д игри и браузър :D;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, VladkoJ написа:

От всичко което написа разбрах само 3д игри и браузър :D;)

Искам да кажа че лимита от 75 тера байта на ссд то се надвишава много бързо !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи как го ползваш. Сейвовете на игрите не мисля, че правят голямо натоварване на SSD-та. Както казах. Издържат повече от гарантираните терабайти. 850 PRO му гарантират 150 TB. Ти за колко време смяташ, че можеш да ги достигнеш при твоята нормална употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, plamenbm86 написа:

Зависи как го ползваш. Сейвовете на игрите не мисля, че правят голямо натоварване на SSD-та. Както казах. Издържат повече от гарантираните терабайти. 850 PRO му гарантират 150 TB. Ти за колко време смяташ, че можеш да ги достигнеш при твоята нормална употреба.

Ето ви примери !

Игри с 3Д графика !

Браузър !

КАД за инжинери !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игрите ми са на харда а ОС ще бъде на ссд-то

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Gregory House написа:

Сложете игрите на бързия ссд !

Няма никъв смисъм.

А бтв някъде прочетох че пише 5 years or max tbw или нещо такова. Тва значи че като стигна max ми пада гаранцията или ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има смисъл !

Пробвайте и ще се убедите !

Живота на ссд то  зависи от много фактори !

Няма смисъл да се тормозите с мисли !

преди 6 минути, VladkoJ написа:

Няма никъв смисъм.

А бтв някъде прочетох че пише 5 years or max tbw или нещо такова. Тва значи че като стигна max ми пада гаранцията или ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Gregory House написа:

Има смисъл !

Пробвайте и ще се убедите !

Живота на ссд то  зависи от много фактори !

Няма смисъл да се тормозите с мисли !

И за ко ми е да си товаря чиповете на ссд-то като игрите си зареждат достатъчно бързо и на хдд. :) Трябва да се пази малко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Gregory House написа:

Щом сте доволен не променяйте нищо !

Само ОС :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дойде бебчето днес и почвам да инсталкам на чистичко ОС но не ми открива ссд-то в биоса ? 

Аааа готово готово оправих се :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Drogba94
      Здравейте след сглобяването на нова Ryzen система компютърът даваше черен екран. Накрая след махане на 1 по 1 частите установих че е заради ССД-то ,защото системата тръгва без него. Проверих съвместимостта с дъното и всичко е точно. 
      ССД-то е  adata sx8000 , а дъното е ASROCK AB350M PRO4 AM4. Странното е че на единия  м.2 вход ми дава черния екран, а на другия няма проблем ,но не ми го открива в биос-а.
    • от Sotirow
      Здравейте,
      Искам да попитам дали е добра идея да се замени DVD устройството с Caddy и втори SSD хард диск. Вече имам един SSD хард който е заключен от Биос и е с win10, а на втория хард диск искам да инсталирам Ubuntu. Въпроса ми е дали ако заменя DVD с Caddy ще е добра идея или по-добре да си закупя нов хард който да не е заключен от Биос.
      Благодаря.
    • от Gogo456
      Здравейте! Ще си взимам SSD скоро. За сега съм се спрял на ето тези: Intel 540S и SanDisk X400. Бюджета ми е около 140 лв. Благодаря предварително!
    • от GeorgiDG
      Здравейте, искам да съживя малко един стар лаптоп HP ProBook 4525s като му сложа някакво нсикобюджетно SSD, но да има няккакъв ефект все пак.
      Тествах съвместимостта онлайн на сайта на crucial и ми изкарва съвместимост с Crucial MX300 275GB SATA 2.5" 7mm (with 9.5mm adapter) Internal SSD.
      Възнамерявам да сложа HDD-то на мястото на CD-то, а на негово място да сложа SSD.

Въпроса ми е до колко може да се вярва на такива скенери и има ли други начини за проверка, посъветваха ме да видя в някой чужд форум или сайт някой ако е слагал SSD на същата машина е най-сигурно, че няма да има проблеми?
      И другото което ме интересува- понеже ползвам графични програми от рода на Photoshop, който не е много здравословен за SSD-то, изобщо залужава ли си тая галимация, като така и така трябва да инсталирам програмите на твърдия диск за да не скапя SSD-то или има някакъв номер с презаписите?

Машината е толкова стара, но ми е служила вярно толкова години и не искам да я продам за 100 лв, а да я посъживя малко, но заслужава ли си изобщо?
      170-200лв не са голяма инвестиция, ако и кача поне с 30% производителноста, та какво мислите, понеже аз съм малко лаик в хардуерно отношение?
    • от Yromem
      Здравейте имам два мнооооооого стари компютъра и искам да подготвя единия поне за баща ми. Единият е с дъно MSI MS-7267 ver 5.0 а другият е MSI P965 Platinum искам на единия да му сложа SSD и ново Video 400-500лв. Можете ли да ми кажете кое дъно ще е по-подходящо за целта и какви компоненти да му избера. На него ще се играят World of Tanks и ФБ игричките  .
      Избрал съм му:
      SSD
      Video
      Знам че SSD-то е SATA 3 а Видеото e с  PCI Express 2.0 но прочетох, че могат да работят и на по-стари версии.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване