Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със стартирането на нова конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте. Днес си закупих следните: intel i3 7100k, gigabyte 1050 ti 4gb, дъно msi h110m gaming, 8gb ram 3000mhz delta team и захранване raidmax rx500w. Увериха ме, че частите са съвместими, но след като ги сглобих, компютъра не тръгва. Имам предвид, че при натискане на POWER бутона компонентите като процесор видео карта и останалите вентилатори се стартират, но дори не зарежда биоса на дъното. Изкарах видео картата за да пробвам да стартирам отново компютъра, но отново същия проблем. Някакви идей?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А някакви звуци издава ли(ако има зумер на дъното)
https://forum-en.msi.com/faq/article/bios-beep-codes

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да тръгне без ъпдейт на биоса. Питай в някой сервиз ще се навият ли ако им занесеш дъното да го направят , не  че е нещо сложно но просто ти трябва процесор скайлайк (за самия ъпдейт) който нямаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. След като прегледах в официалния сайт на msi и аз видях, че не подържа процесора и трябва ъпдейт на биоса. От Бургас съм и ако има някой желаещ да ми извърши услугата, разбира се не безплатно ще съм много благодарен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отиди до някой сервиз например не знам колко пари ще искат някой казваше, че било към 20лв. Малко си се прецакал с това дъно не ти предоставя удобства да клокнеш този процесор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Kristian Denkov написа:

Отиди до някой сервиз например не знам колко пари ще искат някой казваше, че било към 20лв. Малко си се прецакал с това дъно не ти предоставя удобства да клокнеш този процесор.

Днес обиколих всички работещи сервизи в Бургас. Искат да им занеса и работещ процесор, обясних им че и аз мога да си ъпдейтна драйвъра на биоса, ако имам такъв. Част от тях не бяха чували и за програматор, а имаше един дето просто искаше да му го оставя и да го осакати от към части. Даже един си мислеше, че искам да правя магии.

Все още търся някой с процесор, който се подържа за да направим магията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Nikolay Ognyanov написа:

аз мога да си ъпдейтна драйвъра на биоса

Дали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ники виж сега :) явно си далече от нещата и да не влизаш в по-голям сериал дай дъното на човека който е искал да го оставиш , плати си цената и ще ти го направи.

Никой няма да ти " осакати частите " и на никой не му трябва нищо друго освен скайлак процесор да ти ъпдейтне биоса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кат нямаш толкова доверие, изпрати го там от където ти казаха че частите са съвместими, и им кажи да ти ъпдейтнат биоса като толкова много разбират. И им кажи че ти не знаеше че трябвало да се пъдейтва, а и вие не ми казахте нищо за това. И все пак от проба глава не боли. И питай също колко време трябва да чакаш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Can Oa написа:

Ники виж сега :) явно си далече от нещата и да не влизаш в по-голям сериал дай дъното на човека който е искал да го оставиш , плати си цената и ще ти го направи.

Никой няма да ти " осакати частите " и на никой не му трябва нищо друго освен скайлак процесор да ти ъпдейтне биоса.

Дъното ще му го дам. Ама той не иска само дъното. Иска да си оставя и кабилейка и видеото, което аз няма да направя. Казах му, че освен дъно и  памет друго няма да му оставя в гаражното магазинче, тоя филм съм го играл за да се притеснявам за частите си. 

преди 3 минути, goodly написа:

Кат нямаш толкова доверие, изпрати го там от където ти казаха че частите са съвместими, и им кажи да ти ъпдейтнат биоса като толкова много разбират. И им кажи че ти не знаеше че трябвало да се пъдейтва, а и вие не ми казахте нищо за това. И все пак от проба глава не боли. И питай също колко време трябва да чакаш. 

Свързах се и с тях. Ако съм от София, ще го направят веднага.  А иначе ще трябва да изчакам седмица - две. 

преди 23 минути, ExaFlop написа:

Дали?

https://www.youtube.com/watch?v=LRyFMf0D9Lc  
Нещо по различно от това? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Остави му дъно , рам и твоя процесор. Като го ъпдейтне ще постави твоя процесор ще си вземе неговия. Какъв е проблема ще ти смени процесора или дъното ли?

Аз работя в компютърна фирма и ако дойдеш с такава молба също ще искам да ми оставиш тези неща и ще ти кажа да дойдеш след няколко часа.

Никой няма да си спре работата и да хване на момента да ти ъпдейтне биоса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Nikolay Ognyanov написа:
преди 32 минути, ExaFlop написа:

Дали?

https://www.youtube.com/watch?v=LRyFMf0D9Lc  
Нещо по различно от това? 

И ако мислиш, че винаги и всичко става и тръгва по ютюб...
То и кучето стояло пред месарницата, ама месар не станало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако толкова се съмняваш в тоя човек, снимай си серийните номера на дъното и процесора. Тъка ще бъдеш сигурен че не ти го е подменил с някво дефектно дъно или друг процесор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...