slavi91

Не може да се инсталира windows

34 мнения в тази тема

публикувано (редактирано)

Здравейте! Никога не съм си мислел, че някога ще пусна подобна тема, защото съм инсталирал какви ли не ОС стотици пъти, но ето, че има за всичко първи път.

Проблемът е, че не може да се форматира хард диска, за да се инсталира windows. Инсталацията стига до момента , където трябва да се раздели хард диска. След което самият процес става много бавно. В крайна сметка се раздели и когато дадеш next да започне инсталацията стои на 0 процента около 10-15 мин и излиза грешка 0x80070057 Windows could not format a partition on disk 0. The error occurred while preparing the partition selected for installation. Пробвах няколко пъти, но резултатът е един и същ. Пробвах и със смяна на кабелите, но пак е същото. Пробвах и настройките в БИОС и нищо. Единственото, което ми идва на ум е да е някаква несъвместимост между  дъното и хард диска. Изключвам да е проблем с диска, защото е чисто нов. Тествах го с hdsentinel и всичко си му е на 100%. Никога не ми се е появявала до сега такава грешка.

Дъното е: p5kpl-am in/gb/si

а хард дискът е : http://www.emag.bg/hard-disk-toshiba-500gb-7200-ob-min-32mb-sata-3-dt01aca050/pd/EW1DNBBBM/

Редактирано от slavi91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А защо не направиш проверка на хард диска. Със сигурност има грешки и най-вероятно е за смяна,.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дискът го пробвах на друг компютър, след като пуснах темата и всичко си е наред. Инсталацията си върви нормално и си завършва успешно без грешки.

Друго, което сега ми хрумва е да видя друга версия bios и да го флашна.

Междудругото излиза и една грешка в hdsentinel:

problems occured between the communication of the disk and the host. помислих че е кабела, но не е от него. Пробвах и двата sata на дъното.

Но тая грешка излиза и на другия компютър, ама на него си работи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Провери SATA кабела. Може да е пречупен някъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@Емил Костов, по думите на автора, дискът е чисто нов - неинициализиран.
    Слави, пробвай като се зареди инсталаторът на Windows и настроиш език да натиснеш Shift+F10. В отворилия се прозорец напиши:
    diskpart
    и натисни Enter.
    Напиши
    list disk
    и натисни Enter.
    Напиши
    select disk N (тук N номерът на 500GB диск)
    и натисни Enter.
    Напиши
    clean
    и натисни Enter.
    Напиши
    create partition primary size=300 (ако Windows е 8.1, ако е 7 - 100; 10 - 300)
    и натисни Enter.
    Напиши
    format quick fs=ntfs
    и натисни Enter.
    Напиши
    active
    и натисни Enter.
    Напиши
    create partition extended
    и натисни Enter.
    Напиши
    format quick fs=ntfs
    и натисни Enter.

(Упс, аз докато напиша и темата се напълнила :mark:)
    Problems occurred between the communication of the disk and the host

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря на всички. Ще пробвам и ще пиша по-късно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@ExaFlop Благодаря за помощта, но пак не става.

Първо като напиша select disk n ми излиза грешка the disk you specified is not valid. Тоя проблем го разреших като видях, че дискът се номерира с 0. След което надолу всички стъпки се изпълниха без проблем, на последната format quick fs=ntfs грешката е there is no volume selected .Please select volume and try again. При което написах exit и продължих с инсталатора, но пак е същото на първата стъпка copy files, която винаги минава за секунди, стои доста време и излиза пак грешката Windows не можа да форматира дял на диск 0. Възникна грешка при подготовката на дяла , избран за инсталиране. 0x80070057.

Пак казвам на моя компютър дискът работи перфектно и се инсталира без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 9 минути, slavi91 написа:

@ExaFlop Благодаря за помощта, но пак не става.

Първо като напиша select disk n ми излиза грешка the disk you specified is not valid. Тоя проблем го разреших като видях, че дискът се номерира с 0. След което надолу всички стъпки се изпълниха без проблем, на последната format quick fs=ntfs грешката е there is no volume selected .Please select volume and try again. При което написах exit и продължих с инсталатора, но пак е същото на първата стъпка copy files, която винаги минава за секунди, стои доста време и излиза пак грешката Windows не можа да форматира дял на диск 0. Възникна грешка при подготовката на дяла , избран за инсталиране. 0x80070057.

Пак казвам на моя компютър дискът работи перфектно и се инсталира без проблем.

Мхм аз имах един тошиба диск преди 2-3 години си го бях взел и на 3 ден го върнах инсталира си Windows-a обаче какво да видя Лоши сектори и то много върнах го после пак ми го върнаха същия и накрая парите и повече не взимам харддискове от Emag.Ако имаш друг компютър пробвай на него да инсталираш WindowS

Редактирано от The-Walk!nG-Dead (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това от вчера го правих не знам колко пъти вече.

Дойде ми друга идея.

Ще подготвя диска на моя компютър и тогава ще пробвам да инсталирам. Ако пак не се оправи връщам диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не мога да разбера какво става. Сложих диска пак на друг компютър и си върви всичко нормално. Подготвих дяловете и спрях инсталацията.

Сложих го пак обратно и единственият ефект е че вече минава първата стъпка copy files за секунди но на разширяване на файлове си стои на 0 процента и не мърда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Връщай го и си взима друга марка Seagate :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, ExaFlop написа:

@Емил Костов, по думите на автора, дискът е чисто нов - неинициализиран.
    Слави, пробвай като се зареди инсталаторът на Windows и настроиш език да натиснеш Shift+F10. В отворилия се прозорец напиши:
    diskpart
    и натисни Enter.
    Напиши
    list disk
    и натисни Enter.
    Напиши
    select disk N (тук N номерът на 500GB диск)
    и натисни Enter.
    Напиши
    clean
    и натисни Enter.
    Напиши
    create partition primary size=300 (ако Windows е 8.1, ако е 7 - 100; 10 - 300)
    и натисни Enter.
    Напиши
    format quick fs=ntfs
    и натисни Enter.
    Напиши
    active
    и натисни Enter.
    Напиши
    create partition extended
    и натисни Enter.
    Напиши
    format quick fs=ntfs
    и натисни Enter.

(Упс, аз докато напиша и темата се напълнила :mark:)
    Problems occurred between the communication of the disk and the host

Това не означава, че е здрав и читав. А и нищо не му пречи да го провери. Става за 1 минута.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тествах го с harddisksentinel. Най-много използвам тая програма и съм доволен.

На Health status дава 100 процента.

Ние хубаво коментираме,че дискът е проблемен и за връщане, но Защо работи на друг компютър ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, slavi91 написа:

Тествах го с harddisksentinel. Най-много използвам тая програма и съм доволен.

На Health status дава 100 процента.

Ние хубаво коментираме,че дискът е проблемен и за връщане, но Защо работи на друг компютър ???

Тогава я пробвай да сложиш друг Windows 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвах 7 и 8.1 от различни дискове. Остава да пробвам и със записвачката от тоя компютър на който работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, отново. Играх си цял следобяд днес с тоя компютър, но пак нищо.

Първо пробвах да му флашна биос, но се оказа, че версията е доста нова  и се отказах.

После сложих един стар ide хард диск, на който инсталирах windows 7 без никакви проблеми. Вързах Тошибата като втори хард диск. Windows си я намери и инсталира като устройство, но дяловете ги отчита като 0 байта. Пробвам да форматирам и стои 10-15 мин и излиза грешка, че windows не може да форматира локален диск еди кой си. Взимам Тошибата и я връзвам на моя компютър за втори диск. Отваря ми я за секунди и си я форматира без никакъв проблем или забавяне. Така форматиран диска го връщам обратно  в другия компютър и пак пробвам да инсталирам, но не става пак. Зачетох се за грешката, която дава hdsentinel problems occured between the communication of the disk and the host. 1679 times и реших да пробвам пак други кабели, но ефект няма. Пробвах дори с друго захранване за всеки случай, но не и не! Свързах пак новия хард към моя компютър и нулирах брояча на грешки, рестартирах и горната грешка изчезна изписа status perfect no action needed. Тествах го пак -никакви грешки и проблеми, но щом го сложа на Асус дъното, грешките започват и ОС не може да се инсталира. Когато сложа друг sata диск работи без проблем.. Тествах дори РАМ-та за всеки случай.

В обобщен вид ситуацията е следната:

Имаме чисто нов хард диск Тошиба, който не тръгва на дъно Асус. Ако приемем, че е проблемът в диска, то защо работи без проблеми и грешки на друг компютър ? Да приемем пък и да е проблем в сата контролера на дъното, но защо тогава работи с други Сата дискове ?  Пробвах го с два стари и си работят без проблем.Кабелите също отпадат, защото ги пробвам еднакви и на двата компютъра, а пробвах и  с поне 4-5 едва ли са развалени всички.

Казано още по-обобщено дъното и харда си работят, но не искат да работят заедно. Въпросът е защо ??? Аз не мога да я разбера тая мистерия и нямам повече идеи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

на 4/8/2017 в 18:39, Емил Костов написа:

Това не означава, че е здрав и читав. А и нищо не му пречи да го провери. Става за 1 минута.

И колко пъти трябва да го тества?

Значи май пак ще се опре до флашване на BIOS стара машина, нов твърд диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да пак отиват натам нещата. Първоначално се отказах, защото версията е доста нова, но ще рискувам и ще сложа последната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, ExaFlop написа:

И колко пъти трябва да го тества?

Значи май пак ще се опре до флашване на BIOS стара машина, нов твърд диск.

:wink12: Да пак съм блял някъде. Вярно, че го е тествал с програма.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Скъса ми нервите до една тоя компютър :@ Не мога да му обновя BIOS.Какъвто и да тегля от сайта на Асус ми дава грешка: rom id is not compatible with existing bios. Толкова е скапан тоя сайт на Асус, че няма накъде има за всякакви дъна всичко, но за  p5kpl-am in/gb/si не мога да намеря Биос. Не знам помагайте, хора, защото вече не мога -ще го изхвърля през прозореца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

....
    Грешка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Точно с тоя пробвах последно :@

Скапано дъно скапан сайт на Асус и картинката е пълна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И тоя не става. Явно трябва да пасва точно in/gb/si

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход