Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Въпросът ми е нормално ли е напълняване от алергени ? От 6 месеца съм на инжекции против алергия и няма ефект . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по- скоро е от яденето 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Hold em написа:

Въпросът ми е нормално ли е напълняване от алергени ? От 6 месеца съм на инжекции против алергия и няма ефект . 

Тест за алергени правиха ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В БГ въздзха е кофти. Все едно съм на друга планета. След 1 седмица в БГ веднага хващам фарангит, ринит имах и синузит.  Да не коментирам и за водата, щом минералната вода е отровна, за какво да говорим за тръбите.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 часа, Yvan Sergeev написа:

по- скоро е от яденето 

При алергичните възпалителни процеси, често единственото лекарство са т. нар. стероидни противовъзпалителни средства (кортизон е едно от най- популярните). Проблемът стях е,че те силно забавят метаболизма и хората не просто дебелеят, ами направо се подуват. Този ефект изчезва след спиране на лечението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Only Fools and Horses написа:

Тест за алергени правиха ли?

Правих в Русе . Излезе алергия от полени (прах и растеж на дървета) и от 6 месеца ги правим инжекциите , но без ефект . Дозите се увеличават от 100 до 5000 Правят се от 6 месеца без престой , защото този алерголог твърди , че ако се направят почивки няма да има ефект . Проблемът ми е , че напълнях и не мисля , че е от зимният период . Консултирахме се с един италянски спецелист , който твърди , че  това напълняване е от инжекциите . Ще спре ли това пълнеене или подуване не знам как да го нарека , понеже не разбирам . 

преди 4 часа, Yvan Sergeev написа:

по- скоро е от яденето 

Ям разнообразна храна всеки ден .. Не бих казал , че е от яденето . 

Редактирано от Hold em (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Hold em написа:

Ям разнообразна храна всеки ден .. Не бих казал , че е от яденето . 

не трябва да е разнообразна .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Hold em написа:

Правих в Русе . Излезе алергия от полени (прах и растеж на дървета) и от 6 месеца ги правим инжекциите , но без ефект .

Щом са поставили диагноза си имат и схеми за лечение.Можеш да пробваш и друго.Хомеопатия не препоръчвам,но билки можеш.

На мой познат инжектираха дълго време ниски дози алергени- десензибилизация.Говори с лекуващия доктор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не знам защо ми се струва, че автора май са го пуснали по пързалката. Повече от половин година лечение на сезонна алергия и то без никакъв резултат! Тва туберкулоза да беше, щеше да се е излекувал. Почвам да си мисля за хроничен проблем, който няма общо с алергия...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.04.2017 г. в 0:08, Hold em написа:

Правил ли си си тест за хранителна алергия?

Редактирано от Aumi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Only Fools and Horses написа:

Щом са поставили диагноза си имат и схеми за лечение.Можеш да пробваш и друго.Хомеопатия не препоръчвам,но билки можеш.

На мой познат инжектираха дълго време ниски дози алергени- десензибилизация.Говори с лекуващия доктор.

Да , аз съм на същите схеми има лист с дозите , които се увеличават . Не съм пробвал със билки , мисля че споменах , че този проблем се появява през пролетта единствено и съм забелязал , че ме дразни от липата , от прах и започват да ми текът очите и носът ... 

преди 2 часа, Aumi написа:

Правил ли си си тест за хранителна алергия?

Не съм правил за хранителна алергия , понеже имам вече установена . Надявах се да се оправя , но няма ефект . 

преди 19 часа, язе написа:

Не знам защо ми се струва, че автора май са го пуснали по пързалката. Повече от половин година лечение на сезонна алергия и то без никакъв резултат! Тва туберкулоза да беше, щеше да се е излекувал. Почвам да си мисля за хроничен проблем, който няма общо с алергия...

Не съм първият , който ги спира , познавам хора , които извършват същата процедура с инжекции и твърдят , че няма ефект и че това е търговия с лекарства . В началото като започнах имах навик сутрин да кихам много пъти ... Е , точно този навик изчезна и до там ... Не виждам друг ефект , понеже усещам , че от прах се появяват именно същите симптоми , а именно проблемът с очите както казах текът и носът отново ... Мисля , че наистина се "ебават с мен" и правят някакви далавери ... Първата кутия я свърших до половината със алергените (там са 8 шишенца с по 4 инжекции от шише) сега свърших и втората на половината и после докторът реши , че той ще бие инжекциите от първата и втората кутия (трябвало да се свършат кутиите и не можело да правим почивки както обикновено се правило по един месец , защото няма да има ефект ) . Алергологът е добър , коректен , но мисля , че няма  ефект , затова не съм си кореспондирал с него .. )  Не мисля да ги продължавам , а и мисля ,че имам проблем с този кортизон :@

Редактирано от Hold em (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Как познах, че е кортизон! Ами потърси и второ, та и трето мнение. Но си имай едно наум, всеки може да те излъже. А чак за "търговия с лекарства", не съм убеден- кортизона е евтин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, язе написа:

Как познах, че е кортизон! Ами потърси и второ, та и трето мнение. Но си имай едно наум, всеки може да те излъже. А чак за "търговия с лекарства", не съм убеден- кортизона е евтин.

Да ! Мисля , че е кортизон ... Писах на някакъв алерголог от София Тихомир Мустаков и чакам отговор 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Hold em написа:

Не съм правил за хранителна алергия , понеже имам вече установена . Надявах се да се оправя , но няма ефект . 

Ако от шест месеца си на инжекции и нямаш подобрение, това означава че приемаш непрекъснато някакъв алерген, с който инжекциите не могат да се преборят.

Може да избягваш някои храни, но това не означава, че не си получил алергия към други. Просто трябва да си направиш нов тест - и хранителен и инхалаторен.

Правил ли си си кръвен тест за алергия?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

шест месеца на кортизон ....... това не е ли прекалено, прекалено.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, sound написа:

шест месеца на кортизон ....... това не е ли прекалено, прекалено.

И без никакво съмнение Е причината за дебелеенето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4/16/2017 в 0:08, Hold em написа:

Според една теория, в основата на всяка алергия стои консумацията на определени храни, а не разни полени, косми и пр. и ако бъде коригиран начинът на хранене страданието отшумява.

Храните, които най-често предизвикват алергии са: кравето мляко, яйцата, фъстъците, зърнените храни, соята, рибата, черупковите водни организми (миди,скариди, раци) и зърнестите плодове от дърветата.

За да се установи коя/кои от храните предизвиква/т алергията се изключват една по една храните от горния списък за определено време и се следи дали алергичната реакция се запазва, дали отслабва или напълно изчезва.

Може да се направи и обратното - за по-дълъг прериод от време се изключват всички храни от списъка и се следи за здравословното състояние.

В повечето случаи настъпва рязко подобрение.

След това започват да се включват една по една храните от списъка и се следи коя/и от тях предизвиква/т алергичната реакция.

Кортизоновите препарати причиняват много вреди на човешкия организъм!

А според друга теория, на която за съжаление не се обръща достатъчно внимание, алергиите се предизвикват от наличието на постоянен дразнител в живота ни - родител или друг човек, с когото сме принудени да контактуваме, както и извършването на дейности, които не желаем да извършваме.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Aumi написа:

Ако от шест месеца си на инжекции и нямаш подобрение, това означава че приемаш непрекъснато някакъв алерген, с който инжекциите не могат да се преборят.

Може да избягваш някои храни, но това не означава, че не си получил алергия към други. Просто трябва да си направиш нов тест - и хранителен и инхалаторен.

Правил ли си си кръвен тест за алергия?

Не съм правил никакви тестове . На днескашна дата 17.04.2017 трябваше да направя една от последните 4 инжекции останали от кутията но реших да ги спра . Искам да видя дали ще има ефект когато цъфне липата и ако и тогава няма тогава ще се насоча към други тестове , иначе благодаря :) 

преди 4 часа, язе написа:

И без никакво съмнение Е причината за дебелеенето.

За 6 месеца 7-8 килограма не е никак нормално ... И не мисля , че е от зимният период , а именно от този кортизон .

преди 3 часа, Мойра написа:

Според една теория, в основата на всяка алергия стои консумацията на определени храни, а не разни полени, косми и пр. и ако бъде коригиран начинът на хранене страданието отшумява.

Храните, които най-често предизвикват алергии са: кравето мляко, яйцата, фъстъците, зърнените храни, соята, рибата, черупковите водни организми (миди,скариди, раци) и зърнестите плодове от дърветата.

За да се установи коя/кои от храните предизвиква/т алергията се изключват една по една храните от горния списък за определено време и се следи дали алергичната реакция се запазва, дали отслабва или напълно изчезва.

Може да се направи и обратното - за по-дълъг прериод от време се изключват всички храни от списъка и се следи за здравословното състояние.

В повечето случаи настъпва рязко подобрение.

След това започват да се включват една по една храните от списъка и се следи коя/и от тях предизвиква/т алергичната реакция.

Кортизоновите препарати причиняват много вреди на човешкия организъм!

А според друга теория, на която за съжаление не се обръща достатъчно внимание, алергиите се предизвикват от наличието на постоянен дразнител в живота ни - родител или друг човек, с когото сме принудени да контактуваме, както и извършването на дейности, които не желаем да извършваме.

Има нещо вярно във тези теории , а доколкото до храните не ям миди , скариди и раци , риба ям на 2 месеца един път , понеже не ми харесват видовете , които се предлагат тук или поне повечето (не съм от Русе , не ме съдете за това , че не съм фен на рибата ) . Фъстъци ям рядко , както и краве мляко , но мисля , че соята е във често използваните храни ... Мисълта ми е , че не употребявам тези храни или ако да , то ще е рядко . До сега съм нямал проблем с храната ям напълно разнообразна всеки ден е различно и не наблягам на определен тип ... Надявам се , че като прекратя тези алергени , ще отслабна , а за алергията нямам представа . Направих 2те кутии до половината и за сега ефект , както казах не виждам освен с този навик , може би като цъфне липата ще проверя дали си е струвала тази процедура ... Наистина обмислям да се подложа и на тези тестове хранителен и инхалаторен пък да видим .. Разбрах , че този кортизон го давали на щангистите за маса и вече съм убеден , че той е един от проблемите . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен първо се консултирай с още някой доктор - даже поне двама. Кортизон не се дава за маса, щангисти го вземат при травми и такива процедури от по шест месеца инжекции с кортикостероид ........ не съм доктор и не съм учил медицина, но доколкото съм запознат няма такова лечение, и да съществува в медицинската практика то е при много, много крайни случаи. Някак ми се струва доста неразумно това лечение, на което са те подложили - аз лично със сигурност не бих си го причинил преди да съм пробвал всичко друго възможно и всъщност е много вероятно да предпочета да си мъкна алергията, отколкото да се занимавам с инжекции кортизон. Шест месеца - тези жлези докторите за нищо ги нямат.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Hold em написа:

Не съм правил никакви тестове . На днескашна дата 17.04.2017 трябваше да направя една от последните 4 инжекции останали от кутията но реших да ги спра . Искам да видя дали ще има ефект когато цъфне липата и ако и тогава няма тогава ще се насоча към други тестове , иначе благодаря :) 

За 6 месеца 7-8 килограма не е никак нормално ... И не мисля , че е от зимният период , а именно от този кортизон .

Има нещо вярно във тези теории , а доколкото до храните не ям миди , скариди и раци , риба ям на 2 месеца един път , понеже не ми харесват видовете , които се предлагат тук или поне повечето (не съм от Русе , не ме съдете за това , че не съм фен на рибата ) . Фъстъци ям рядко , както и краве мляко , но мисля , че соята е във често използваните храни ... Мисълта ми е , че не употребявам тези храни или ако да , то ще е рядко . До сега съм нямал проблем с храната ям напълно разнообразна всеки ден е различно и не наблягам на определен тип ... Надявам се , че като прекратя тези алергени , ще отслабна , а за алергията нямам представа . Направих 2те кутии до половината и за сега ефект , както казах не виждам освен с този навик , може би като цъфне липата ще проверя дали си е струвала тази процедура ... Наистина обмислям да се подложа и на тези тестове хранителен и инхалаторен пък да видим .. Разбрах , че този кортизон го давали на щангистите за маса и вече съм убеден , че той е един от проблемите . 

След като не си си правил никакви тестове, на каква база ти предписаха тези инжекции?
По принцип лекарите обичат за си изписват лекарства, но ако имаш проблеми и си сериозно загрижен за здравето си, те съветвам да си направиш кръвни алергични тестове.
В Русе има една много хубава лаборатория в която правят такива тестове.
http://www.lina-bg.com/bg/тест-за-непоносимост-към-храни

Не си мислѝ, че алергиите са само към мляко, месо, риби, фъстъци...
Можеш да получиш алергия към абсолютно всичко. Дори към храни които изобщо не подозираш, че могат да причинят алергия.
Иначе е нормално напълняването от кортизон. Но дългата му употреба може да навреди на много други органи, както и на костите.
Ако имаш съмнения за алергия към полени, е по-добре да взимаш някакви антихистамини по време на цъфтежа.

Ако искаш да се тестваш за всички алергени, най-добрата лаборатория в България, която изследва максимума алергени, е тази:

https://imupro.bg/

Ако чакаш нормалните алерголози да те насочат към такива лаборатории и изследвания, ще чакаш много или трябва да имаш невероятен късмет да попаднеш на добър алерголог, който да е наясно с тези изследвания.

Съветите които ти давам са на база личен опит! ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Aumi написа:

След като не си си правил никакви тестове, на каква база ти предписаха тези инжекции?
По принцип лекарите обичат за си изписват лекарства, но ако имаш проблеми и си сериозно загрижен за здравето си, те съветвам да си направиш кръвни алергични тестове.
В Русе има една много хубава лаборатория в която правят такива тестове.
http://www.lina-bg.com/bg/тест-за-непоносимост-към-храни

Не си мислѝ, че алергиите са само към мляко, месо, риби, фъстъци...
Можеш да получиш алергия към абсолютно всичко. Дори към храни които изобщо не подозираш, че могат да причинят алергия.
Иначе е нормално напълняването от кортизон. Но дългата му употреба може да навреди на много други органи, както и на костите.
Ако имаш съмнения за алергия към полени, е по-добре да взимаш някакви антихистамини по време на цъфтежа.

Ако искаш да се тестваш за всички алергени, най-добрата лаборатория в България, която изследва максимума алергени, е тази:

https://imupro.bg/

Ако чакаш нормалните алерголози да те насочат към такива лаборатории и изследвания, ще чакаш много или трябва да имаш невероятен късмет да попаднеш на добър алерголог, който да е наясно с тези изследвания.

Съветите които ти давам са на база личен опит! ;)

Благодаря ! :) Преди започването на инжекции те ми направиха стандартният тест със дупките по ръката и докторът капваше от различни шишенца и чакаше да се зачервят , но до там . Не съм правил никакви други тестове . Мисля , че съм убеден в алергията си от тези полени , защото при наличието на прах започвам да кихам , пробвал съм и при липа същата работа , а за сега нямам други проблеми особено с храната . Не мисля , да правя диети . И , да ще се подложа на тези тестове скоро време . По принцип бившият ми личен лекар при настинка ми даваше хапче за глава и Деган и все си мисля , че от тогава има нещо , което влияе малко . Живея в малък град и тук нямаме алерголози , за това се доверих . Ще се насоча към друго лечение . Благодаря все пак .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.