Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,днес като си включих компютъра забелязох че иконката на Microsoft Edge ми я няма търсех я в търсачката нищо не намерих и след това го намерих ръчно  по точно папката му там имаше иконка,но като я натиснах нищо не стана.Как мога да го оправя ?

Редактирано от Hariton Palazov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кликни с десен клик по Старт бутона и избери Search.  В полето за търсене напиши Edge, Кликни с десен бутон по намерения файл и избери Pin to taskbar
1.png

Ако не тръгне от иконата в лентата със задачи, Стартирай отново търсене и в полето напиши PowerShell. Като се появи икона с име съдържащо само PowerShell, кликни с десен бутон по нея и избери Run as administrator. Като се отвори прозорецът в него постави следния текст:

Цитат

Get-AppxPackage -AllUsers| Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

и натисни Enter. Като се изпълни командата, рестартирай компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кликни с десен клик по Старт бутона и избери Search.  В полето за търсене напиши Edge, Кликни с десен бутон по намерения файл и избери Pin to taskbar
1.png

Ако не тръгне от иконата в лентата със задачи, Стартирай отново търсене и в полето напиши PowerShell. Като се появи икона с име съдържащо само PowerShell, кликни с десен бутон по нея и избери Run as administrator. Като се отвори прозорецът в него постави следния текст:

Get-AppxPackage -AllUsers| Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

Добре след малко ще пробвам с PowerShell

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

преди 8 минути, ExaFlop написа:

1.png

Стана благодаря ти много :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, ExaFlop написа:

Хм, от къде ги изравяш тия команди? Я дай една команда и на мен за връщане на метро, че при включване на компа само една иконка.

А това с Edge си е система. Питащия да си запише батч файл, за да се готви за нови подвизи.

d3a42cbab91df5dd5cd4d604d474c3f8.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4/17/2017 в 9:55, Mlechko написа:

Я дай една команда и на мен за връщане на метро

С правата лопата си ги кОпам. :ph34r: Не разбрах какво точно искаш за Метро - Магазинът ти го няма, или приложенията ги няма?

Стартирай Powershell as admin

Launch_PowerShell_Windows_10.png

Вътре пусни:

Цитат

Get-AppxPackage -allusers | foreach {Add-AppxPackage -register "$($_.InstallLocation)\appxmanifest.xml" -DisableDevelopmentMode}

Reinstall_All_Apps_Windows_10.png

на 4/17/2017 в 9:55, Mlechko написа:

Питащия да си запише батч файл

По-скоро ps1 файл ;) 

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много Благодаря ExaFlop. Ще опитам командата за връщане на приложенията, но след два дни.

Между другото Windows 10 сервира жестоки мазаници. И ние създаваме фаворити за IE и при опит за импорт към Edge не влиза в лента с предпочитани, а създава папка на IE. Ръчното вмъкване в папка Favorites при C:\Users\username\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe\AC\MicrosoftEdge\User\Default не работи. Windows e RS2, пресен на седмица две.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз така и не успях от самото начало да внеса IE отметките в Edge. Така, като са ми в IE. Нито да пренасоча папката с отметките на Edge на друго място, освен с хардлинкове.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те нали само го хвалят,как пестел батерията,как това ,как онова бил по-добър от другите,едни отметки се чудиш как да му внесеш и куп други недомислици има по него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Слави Маринов написа:

Те нали само го хвалят,как пестел батерията,как това ,как онова бил по-добър от другите,едни отметки се чудиш как да му внесеш и куп други недомислици има по него.

да ти кажа, че и аз дълго време недоволствах от него, но напоследък ползвам предимно него
не знам каква е причината, но като че ли му свикнах и за значителна част от сайтовете ползвам него
разбира се, че ползвам допълнително IE11 и Vivaldi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е при толкова други добри браузъри няма кой дълго да го търпи и да му свиква,или те грабва  отначало,или го поръчкаш 5-10 мин,видиш му кусурите и трудната работа с него и се насочваш към изпитаното и познатото.Не можаха да направят читав,удобен,лесен за персонализиране и с добър интерфейс браузър и те тва е!:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Слави Маринов написа:

Е при толкова други добри браузъри няма кой дълго да го търпи и да му свиква,или те грабва  отначало,или го поръчкаш 5-10 мин,видиш му кусурите и трудната работа с него и се насочваш към изпитаното и познатото.Не можаха да направят читав,удобен,лесен за персонализиране и с добър интерфейс браузър и те тва е!:no-no:

личи си, че не си Линукс почитател ...ъ-ъ-ъ...тъй де,  шегувам се
:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, дръндю написа:

личи си, че не си Линукс почитател ...ъ-ъ-ъ...тъй де,  шегувам се
:D

И без да се шегуваш наистина не съм.Там е тъмна индия и ми е късно да се завирам.......

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎17‎.‎4‎.‎2017‎ г. в 10:10, ExaFlop написа:

Стартирай Powershell as admin

Вътре пусни:

Reinstall_All_Apps_Windows_10.png

Пуснах. Не се случи нищо. Метрото продължава да е само с едно приложение Фейсбук. :( Излязох от профила, влязох, няма промяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си системните файлове (sfc /scannow). Горе регистрацията е минала супер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎20‎.‎4‎.‎2017‎ г. в 22:15, ExaFlop написа:

Провери си системните файлове (sfc /scannow). Горе регистрацията е минала супер.

След този скан излезе: Windows Resource Protection did not find any integrity violations.

Между другото, бутоните на Edge "предпочитани", които на моменти се изгубват, се появяват само при излизане от "защитен режим" на Shadow Defender - рестартиране и изключване на компютъра не помагат. Сега единствено плочите са тревожни, защото стои единствено Фейсбук, продължава месец. Моля за нови инструкции за поправка метрото ExaFlop:shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не разбирам за какво ти е метрото
всичко, каквото ми трябва е като икони на плота или е в бързата лента

виж как съм в момента

5904d6629c7b9_Bitmap.thumb.jpg.d5a2eb5ebe2a2f84333926a5032771ca.jpg

а като искаш, напълни си метрото с каквото ти е необходимо по този начин - закачване към старт

5904d6c65aad4_Bitmap1.jpg.60978ece9d136999bd789000ca50b764.jpg

сега ще ги махна, че ме дразнят:mad:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Mlechko, пусни PowerShell с админски права и пусни там:
Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like "*SystemApps*"} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Натисни Enter и като завърши, рестартирай

Може да пробваш да стартираш Command prompt като администратор и в него да пуснеш копирания от по-долу текст - заедно с последния празен ред:
taskkill /im explorer.exe /f
rd /S /Q %LocalAppData%\Microsoft\Windows\appsFolder.menu.itemdata-ms
explorer.exe

Обвивката ще рестартира и трябва да се възстанови старт менюто.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, ExaFlop написа:

Може да пробваш да стартираш Command prompt като администратор и в него да пуснеш копирания от по-долу текст - заедно с последния празен ред:

taskkill /im explorer.exe /f
rd /S /Q %LocalAppData%\Microsoft\Windows\appsFolder.menu.itemdata-ms
explorer.exe

Обвивката ще рестартира и трябва да се възстанови старт менюто.

Проверих командата на здрав уиндоус, няма такава папка appsFolder.menu.itemdata-ms

На счупения уиндоус ще проверя довечера след 18:00 ч. powershell. Ако не провърви, трябва някъде да се търси резет за конкретната версия на системата RS2, защото менюто на свойствата на лентата задачи е различно и може да е скопен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, ExaFlop написа:

пусни PowerShell с админски права и пусни там:
Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like "*SystemApps*"} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Натисни Enter и като завърши, рестартирай

И това за PowerShell не помогна. С админско и рестарт.
Може би Микрософт имат някаква настройка за възстановяване. Ще търся решение в Гугъл. Може да излезе от някъде някой ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Mlechko написа:

И това за PowerShell не помогна. С админско и рестарт.
Може би Микрософт имат някаква настройка за възстановяване. Ще търся решение в Гугъл. Може да излезе от някъде някой ден.

Пробвай с това:http://www.thewindowsclub.com/windows-software-repair-tool инструмент на майкрософт си е.........

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от DarkEdge
      Откакто Microsoft въведоха пакети с актуализации в UUP формат стана по-лесно създаването на iso, позволяващо преинсталирането на Windows.
      Adguard направи този процес още по-лесен и единственото, от което се нуждаете, е добра интернет връзка и място на твърдия диск поне 15GB.
      Посетете https://uup.rg-adguard.net/index.php 

и изпълнете следните стъпки:

1. Select type:
      Избирате Windows Final или Windows Insider

2. Select version
      Избирате желаната версия

3. Select Language
      Избирате необходимия език

4. Select edition
      Избирате необходимото издание

5. Select type Download
      Избирате желаният метод на сваляне и компилиране
      Препоръчвам ви първият в списъка метод

В дясно в страницата ще се появи линк за изтегляне - кликвате на него. 

Така изглежда insider 17618 X64 en-US Pro селекцията

Сваляте на дял, където имате поне 10GB свободно място, разархивирате в директория с името на файла. В случая е папка creatingISO_17618.1000_en-us_amd64_Professional
      Влизате в тази папка и стартирате creatingISO.cmd
      След известно време, в зависимост от компютъра(процесора), в тази папка ще се появи файл с такова или подобно име 17618.1000.180302-1651.RS _PRERELEASE_CLIENTPRO_OEMRET_X64FRE_EN-US.ISO

А прозорецът с изпълнените команди на финала на процеса ще изглежда така:

А за директен достъп до iso файлове постете TechBench

===================================
      Още един алтернативен метод за изтегляне на Windows 10 - UUP
      https://uup.rg-adguard.net

Избирате типа на Windows - финален или инсайдърски:

Избирате версията:

Избирате езика на Windows:

Избирате типа на изданието:

Избирате инструмента, с който ще се изтегля/компилира (аз ползвам осветения ред)

Изтегляте, разархивирате и стартирате един от двата .bat файла:
      creatingISO.cmd
      multi_creatingISO.cmd
      Първият създава iso файл САМО с една версия на Windows, а вторият създава iso файл с много издания на Win 10.

Алтернативни източници:

Windows 7:
      home-iso-7

Windows 8.1
      Windows 10
      Windows 10 Home
      Windows 10 Professional
      Windows 10 Standard
      Windows 10 N,
      Windows 10 KN
      Windows 10 Single-Language.
    • от Бултрас
      Здравейте, имам няколко въпроса, свързани с преминавенето от windows 8.1 до windows 10.
      Говоря за този win 10 от сайта https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10
      Windows 8.1 е пиратски и му изтече лиценза или активатора и излиза това нещо  дали ще прави проблем при упдеита.
      Другият ми въпрос е при упдеита от win 8 на win 10 ще ми се изтрият ли старите неща .
      И последният ми въпрос е , ако реша да го правя някои дали знае хубав активатор за win 10 .

• от megato
      имам проблем със кумулативна актуализация на windows 10 когато стигне до 10% ъпдейта спира да се тегли и ми иска да ресна лаптопа рестартирах го същиярезултат сега съм на версия 1709 на windows 10 home

• от DarkEdge
      Microsoft  не харесват Windows 10. На хоризонта (края на '18) е Windows 11 и DirectX13
      По-подробно тук.

• от dipsuchos
      Hello,

Знаете за функциите на Windows 10 за улеснение на потребителите. Една от любимите ми, е възможността да разделям прозорците един от друг по абсолютно симетричен начин само с drag-n-drop. Ами, случайно да сте наясно как мога да отворя цял прозорец с видео в YouTube и да си го направя да заема половината от екрана? Питам, защото трябва да съм на обикновен или театрален формат, за да го разтилам по десктопа, а така той не може да е full (каквато е и целта на питането).

Би било супер, ако има решение (освен manual, но така би се загубил ефекта от делението). 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.