Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам един стар и екзотиен ;) лаптоп Asrock Multibook М15.  Понеже се ползва за гледане на филми онлай и телевизия,вече май започва да му тежи тая работа на процесора.Та дали може и ако да с какъв процесор да се ъпгрейдне за да може нормално да се гледат тв на него?

Сменил съм рамта с 1x2gb ram 667mhz.

Да,да знам,че по принцип лаптопите не се ъпгрейдват,но съм чувал,че някои позволявали ъпгрейд на процесор.Затова питам тук дали моят може и с какъв?Просто за момента нямам възможност да купувам друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.asrock.com/nb/cpu/M15.pdf
Едно случайно попадение(трябва да има и по-евтини)
http://forum.laptop.bg/index.php?/topic/51916-intel-процесори/

Цитат

Intel Pentium Dual-Core T3400 - 2166 MHz 1mb цена 15лв

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еййй супер си :)

А кой ще бъде по-производителен на 2,16мхз  ,селерона или пентиума.

Иначе моят е т1400 на 1,73,но има някакъв клок или турбо и стига до 2,16гхз.  Така ,че тези от табличката дали ще вършат повече работа реално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш, че и за тях ще важи турбото  Т3400 2166>2700... Селеронът е по-слабият брат.
Ама можешп а се замислиш за 2x2GB DDR2-800

2GB DDR2 800MHz PC2-6400 - 19лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в момента рамта която имам е на 800 ,но работи на 667,дали заради дъното или заради проця нямам идея.

Ако е от дъното ням ада има смисъл да взимам на 800. 

Иначе сега като пусна онлайн филм процесора стои на около 80% и на 50 градуса. Ясно е ,че не прегрява,но филма насича дразнещо.  Дали пък видеото не се дъни в случая?  Защото ако е то ,няма да има смисъл и процесора да сменям...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще дам един пример. У нас има Asus лаптоп с процесор Т5800 (Core 2 Duo) беше фабрично само с 2 GB Ram, но има два слота.

Взех втора ръка същата марка и модел памет (Samsung ) от Acer. Като сложих другата плочка. лаптопа видимо се забърза.

Година по късно като смених диска със Sata3 (повече кеш) и му качих x64 Windows 7. Все едно машинката се възроди.

Без проблеми се гледат филми онлайн от Kodi - със съответните  добавки.

Съвета ми е да вземете възможно най добрият процесор с Т ,с повече кеш, който се поддържа от дъното на лаптопа + 2 GB ram (от същият тип, модел), предполагам е DDR2.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За паметта предлагам да продаде 667MHz и да си вземе 2 модула 2GB-800
e,, ако се жертва и за 64GB SSD...
Процесорът макс е T3400
т3400 - 15лв
2x2GB - ~35-40lw
64GB SSD - ~50-60лв
Total - ~100lw  и става машина като за ок 300лв употребявана.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,намерих пентиумче т3400 това мисля е най-мощният от поддържаните.

Моята рам е на 800мхз,но споменах ,че работи на 667 но не знам заради дъно или заради процесор,та ще намеря още една двойка която да сработи в двоен канал и това ще му е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че рамта работи на по-малко мхз, защото си взел 1-та на 800мхз, а другата на 667мхз и работи на по-малко при мен е така.

Редактирано от Kristian Denkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,плочката ми е една от 2гиги на 800 мухленца.

Мисля,че дъното не поддържа повече от 667,ето снимки от авира за да стане ясно.

https://i.gyazo.com/cbe592d9ab5a86b524fcaadf25320ea8.jpg

https://i.gyazo.com/c1599107f9a0134fc6ef908afaa8f024.jpg

https://i.gyazo.com/11a4b47a237561f6ed64de0ea3dac817.jpg

dbd26e8f7762953fe2103b752c4cb102.jpg

Просто ще взема още една двойка която да сработи с лаптопа,понеже едва ли ще намеря същата ,ако не мога да я пробвам на кой критерий да заложа при покупа ? на марка,скорост, PC2-6400  или друго?

Сега забелязах и нещо друго,в шота на северният мост видях supportted mamory types -DDR2-667 ,DDR3-667 SDRAM,това значи ли ,че мога и ддр3 да му сложа?

Редактирано от gibson58 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих му още 2гиги рам и пентиум Т3400.Всичко е ок,само,че от този процесор няма никакъв смисъл,защото не се оверклокна :(  .Разликата с Т1400 е единствено ,че е по-топъл с 10 градуса.Май ще е по-добре да върна стария процесор.Аз разчитах най-много на него да живне лаптопа ама не. Гледах в БИОС за някви настройки,но там няма нищо по въпроса.Чудя се дали да ресетна CMOS ,akо това ще помогне ,но се съмнявам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталирай драйвърите на процесора (аkо говорим за Windows). С кой Win  е в момента? С какво FSB работи. А и 200MHz  не са чак чудо та да литне. Системата оптимизирана ли е за работа с увеличената памет? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Кои драйвери,на новият процесор,които се инсталираха след първото пускане ли?Деинсталирах ги,естествено след рестарта пак се инсталираха,но не промени нищо.

2.С уиндоус 7 х86.

3.Работи с 166 FSB.

4.Не става въпрос да хвърчи,но не показва никъде по-висока честота от стоковата 2,16.Нито в уиндоуса,нито в AIDA ,нито в core temp.Според мен не се оверклоква,защото трябва да покаже към 2,7Гхз,а сега си стои на 2,16.

5.Какво трябва да представлява тази оптимизация за увеличена памет?Ако е за рамта,разпознава си ги и работят в двоен канал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай се да го наклокаш. Обикновенно има моднати биоси, които позволяват това, но зависи и от дъното. Процесора е преясно, че е с заключен PLL множител, затова остава варианта да се вдигне BCLK. Това зависи от схемното решение на дъното, дали ADC-то има комуникация по SPI/SMBus с KBC-то или е с фиксирана честота, който при някои пак може да се бутне с джъмпер, или с промяна на няколко резистора.

Какво е дъното ?

Редактирано от Atanas Pachov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е дъното,но вече е в двоен канал.

Ако може с джъмпер ще е супер,че не ми се рискува много с флаш на БИОС,че да не замине дъното...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че работи на 667 и не може повече за този чипсет, не е от значение (при DDR се умножова по две затова и AIDA показва 333 Mhz).

Възможно е и аз да бъркам, но за да работи паметта dual channel (дву-канален режим), не трябваше ли паметта да е еднаква като параметри (и двете плочки да са или на 667 или 800 MHz съответно)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не е от критично значение дали скоростта ще е 667 или 800.Дъното позволява до 667.А ако едната плочка е 667 ,а другата на 800,двете ако се "харесат "  ще си заработят в двоен канал,но на по-ниската скорост.Освен ако не се оувърклокнат .Моите сега са 2х2гб nanya на 800мхз pc-6400,но заради дъното работят на 667,но в двоен канал.Moже дори  и да са и различна скорост и различна марка и пак да сработи двойният канал.Така ,че при рама е малко божа работа.Само с проба може да се види.При мен  на старата рам пише че е elixir  ,но аида я показва като nanya,вероятно самите чипове са nanya...

Аз на една стара десктоп щайга имам 1 плочка на 533 и една на 667мхз,но и двете съм ги клокнал на 800мхз и си работят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпадна ми т4200 ,сложих го и тръгна.  Дали има смисъл да е с него или няма да работи коректно,поради файта,че не е упоменат в поддържаните процесори? Или може и няков повреда да стане по компонентите?

Иначе гледам,че доста по-малко се товари при онлайн филми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Pentium-T4200-vs-Intel-Core-Solo-T1400
Щом работи какво се чудиш - оставаш с него...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В профилът ти не виждам от къде си? Ако си от София може да бартеросам един Т5450 за един стек пиринско 2,3 литра, примерно.

Имам леново N500, който беше със селерон някакъв, ъпдейтнах до Т7700, но без ССД и пак бави. Другия е павилион 9730, който бях ъпдейтнал с Т7700 + ССД+3Гб рам (свалих Т5450) и литна , сега е с Т9350 и разликата е незначителна.

Поради този факт пиша пост от един комп с и7-6700 - не смениш ли диска не се усеща бързодействието на процесорчето.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4/25/2017 в 0:31, gibson58 написа:

...

Работи, следователно не е факт, защото китаеца е отписал модела ти в графа архаизъм, следователно не поддържа сайта си. Типично за жълтурите.

Това е soket P (478) 35W TPD.  Вдигни максимум планката.
За 4.5$ спокойно можеш да сложиш Core2Duo T9400 и ще литне. Аз така разкарах Pentium Duаl Core Т4300 на споменатия T9400. Старият процесор засега е в музея на славата, но ако живееш в Якоруда съм готов, да ти го подаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

To 'убаво да сложа т9400 ,ама дали ще тръгне е божа работа май.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Притеснява ме дали в BIOS има микро кодове  за 9400.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Силно се съмнявам ,а с инжектиране не бих се захванал.не за друго ами не ми е критичен този лаптоп .предпочитам го по бавен но работещ.

Редактирано от stradlin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.