Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Издирвам фирмуер за въпросната записвачка от заглавието. Знам, че има нова версия, но нито не мога да намеря от къде да я сваля, нито и някой помощна програмка за тая цел.

Ще можете ли да ми помогнете с намирането на фирмуера както и описание как доло горе се сменя. Тъй като записвачката я имам от 2011г и до сега не ме е предавала ... до онзи ден. Самнявам се в записвачката защото след прейнсталация на уйн-а от време на време четеше диска с драйварите и след всяка една прейнсталация спря да чете диска. След като сложа драйварите от флашка и записвачката чете диска все едно не е правила мизерий.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се съмнявай, а просто си сменяй записвачката. Щом те е изкарала почти седем години трябва банкет да правиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в момента с коя версия е? И на каква машина е - да не е ОЕМ?
Ако е купувана самостоятелно - теглиш и инсталираш LiteOn SmartPack
Проблемът може да е в самия диск - надраскан, печен от слънце, лампа...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те, драйвърите са си с ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сегашната версия на фирмуера е оригиналната с която съм взел записвачката. Ако не се лъжа е yl12 ако не лъжа а гледах, че има yl32.

Искъм да я помъча още малко време и ако се окаже, че е от фирмуера може и да се оправи провлема. Те и новите не са скъпи, но предпочитам тази ако стане да я ползвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с други дискове имала ли е проблем след този проблем с инсталационния диск?
Нищо не каза и за произхода на устройството - ОЕМ ли е, retail ли е. Пусни му една диагностика:
http://www.vso-software.fr/products/inspector/inspector.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа само с диска на дъното се ебава. Може и други дискове да не е чела, но да не съм обарнал внимние и да не си спомням. Има и още 1  проблем ... не винаги записва това което съм и задал. Примерно диск с 20 мп3-ки тя записва само 6 7. Пробвано е с различни дискове като марки и тем подобни.

Сега отново пробвах диска на дъното и пак същата история. Издава един ръмжащ звук и до там. Понякога след рестарт на пц=то се оправа понякога като каже, че неще значи неще.

Проверих версията на фирмуера и е YA12. А ако не се лъжа има версия YL32. Та искам да ъпдейтна версията и да пробвам как ще е преди да я сменя.

Редактирано от nVidia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен по-скоро ми прилича на проблем с оптика. И отговор "не си спомням" не помага по никакъв начин. Кристалната топка е на ГТП.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, ExaFlop написа:

А с други дискове имала ли е проблем след този проблем с инсталационния диск?
Нищо не каза и за произхода на устройството - ОЕМ ли е, retail ли е. Пусни му една диагностика:
http://www.vso-software.fr/products/inspector/inspector.php

Не можах да разбера какво е ОЕМ и retail. Дъното е gigabait s2pv процесор intel core I3 sky lake рам 8гб Windows 7 64bit.

Пуснал съм диагностика  ще видим накрая какво ще покаже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, nVidia написа:

Пуснал съм диагностика  ще видим накрая какво ще покаже.

И?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дефектна медия
Чистена ли е оптиката на DVD устройството? За толкова години употреба все ще се е замърсила малко или много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, че записвачката нищо и няма ? Никога не е чистена. Даже не знаех, че се чисти.

Редактирано от nVidia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.