Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер, Днес като се прибрах ми направи впечатление че на стария ми лаптоп процесора се товари лаптопа цикли, охладителя нон-стоп работи, лошото е че незнам на какво се дължи.... Всичко е почиствано от  до. Непрекъснато се товари ту на 50% ту 90% и то това е при обичайно браузване из нета. Преди няколко дни всичко си беше ОК, ся къв дявол го хвана незнам. Нищо не съм му инсталирал, единствено се ползва за музика, филми, комуникации. CPU; Intel atom 1.66ghz. ОС 7 Стартет 32 бита.

Според мен мился че харда му вече е ''пътник''.

Редактирано от NBS 9322 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че е и с 1 гигабайт рам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах една такава Тошиба NB250, само с ХР - що годе креташе, макар да беше купена от магазина със 7 Стартер. Защо ги правят такива машинки въобще?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, NBS 9322 написа:

Добър вечер, Днес като се прибрах ми направи впечатление че на стария ми лаптоп процесора се товари лаптопа цикли, охладителя нон-стоп работи, лошото е че незнам на какво се дължи.... Всичко е почиствано от  до. Непрекъснато се товари ту на 50% ту 90% и то това е при обичайно браузване из нета. Преди няколко дни всичко си беше ОК, ся къв дявол го хвана незнам. Нищо не съм му инсталирал, единствено се ползва за музика, филми, комуникации. CPU; Intel atom 1.66ghz. ОС 7 Стартет 32 бита.

Според мен мился че харда му вече е ''пътник''.

Ами пуснете проверка на харда, щом имате съмнения - chkdsk c: /x /f /r или с програмата HD Tune

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Богатир написа:

Ами пуснете проверка на харда, щом имате съмнения - chkdsk c: /x /f /r или с програмата HD Tune

... и после си инсталирайте едно Лубунто и... си свиркайте!Ако диска е ОК, де.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, jhoro написа:

... и после си инсталирайте едно Лубунто и... си свиркайте!Ако диска е ОК, де.

Точно ;) На стария IBM съм с ХР и Lubuntu  - много добра комбинация. Предпочитам го пред другия компютър със седмицата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А .. BTW - тия тестове, без значение с какво - не винаги са верни.
Ей го моя хард - всички видове диагностика му казват „ВЕРОЯТНО ДИСКЪТ ЩЕ СЕ ПОВРЕДИ СКОРО“ - и така вече 2 години.Даже заради това си купих и SSD-то.

А той - не ще и не ще да се поврежда!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Богатир написа:

Това ми е най-стария лаптоп, иначе си имам друг, този го вкл. от време на време да проверя дали има живот още в него.  Връщам си думите обратно> за хрда...Значи прегледах харда в Resource monitor, показва добри показатели,  нали ако харда се товари и процесора ще го последва- Е харда не се товари, съмняват ме драйверите му. Ще преинсталирам драйверите.

преди 10 часа, Богатир написа:

Имах една такава Тошиба NB250, само с ХР - що годе креташе, макар да беше купена от магазина със 7 Стартер. Защо ги правят такива машинки въобще?!

Тя машинката си върви много добре със 7-мица Иначе е работил и с XP ама от него не бях особенно доволен. Това по принцип са Нетбуци, с лабави процесори които се развалят от най-малкото. В сайта на Интел, ми показва версията на драйвера е  15.12.75.50.7.2230 (Latest). А като го изтеглих в Уина ми показва  има инсталиран 8.14.10.2230 Проблем ли ще е ако му сложа най-новия? 

преди 10 часа, Емил Костов написа:

Предполагам, че е и с 1 гигабайт рам!

В момента не става въпрос за Рам памет а за CPU!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирах му драйверите и се оправи! :). Благодаря на всички за бързите отговори! Сега работи по-стабилно от преди> Така и неразбрах защо, се получи като драйверите са едни и същи...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, NBS 9322 написа:

Това ми е най-стария лаптоп, иначе си имам друг, този го вкл. от време на време да проверя дали има живот още в него.  Връщам си думите обратно> за хрда...Значи прегледах харда в Resource monitor, показва добри показатели,  нали ако харда се товари и процесора ще го последва- Е харда не се товари, съмняват ме драйверите му. Ще преинсталирам драйверите.

Тя машинката си върви много добре със 7-мица Иначе е работил и с XP ама от него не бях особенно доволен. Това по принцип са Нетбуци, с лабави процесори които се развалят от най-малкото. В сайта на Интел, ми показва версията на драйвера е  15.12.75.50.7.2230 (Latest). А като го изтеглих в Уина ми показва  има инсталиран 8.14.10.2230 Проблем ли ще е ако му сложа най-новия? 

В момента не става въпрос за Рам памет а за CPU!

Ако е с 1 гига рам и с такъв процосор си дотам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, jhoro написа:

А .. BTW - тия тестове, без значение с какво - не винаги са верни.
Ей го моя хард - всички видове диагностика му казват „ВЕРОЯТНО ДИСКЪТ ЩЕ СЕ ПОВРЕДИ СКОРО“ - и така вече 2 години.Даже заради това си купих и SSD-то.

А той - не ще и не ще да се поврежда!

Хахаахаха, то и моят WD Caviar Green е същата история, само че малко по-... "тежка". Според 2 програми тоя хард диск не би трябвало да работи изобщо, а той лети и при това е доста по-тих от новия WD, който си взех преди около месец. Новия го взех не за друго, а защото 500 GB започнаха да не ми стигат. :)

Редактирано от rado84 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.