Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Как да настроя Настройка на TV Terminator Kworld TV7131 PCI TV Card ЗА КАБЕЛНА ТВ. Целта ми е да гледам кабелна ТВ през компютъра си.

До някъде успявам да го настроя, НО:
- Ако използвам както ми дава в настройките опция за България SECAM(D/k) ми дава сив образ без звук, ако използвам PAL (D/K) на някой не ми дава звук, на други дава и т.н., нещо не мога да го схвана този тунер;
- Има значение дали ще избера cable или antena опциите, на кабел ми дава почти всички програми без 4-5, на антена ми дава 3-4 програми;
- Проблем с ваденето на звука, би следвало да има опция за избор на устройство за възпроизвеждане на звук, но такава не видях или не съм разбрал въпреки че чета какво пише по бутоните, инструкциите за работа прочетох, въпреки всичко си остава проблем. Държа да отбележа, че при първата инсталация преди да си преинсталирам ОС някак си заработи, след една седмица без да съм пипал ниюо по компютъра, нито настройки нито хардуер изчезна и се налагаше да вадя грозен звук през mic входа. Изпозлвам USB колонки за компютъра, но и без тях на вградената карта не даваше звук.

Имам и въпрос, пише че енкодва MPEG 1/2/4. но не разбирам от цялото описание дали означава че може да приема цифров сигнал или само че възпроизвежда/записва в този формат ?!

ПС:  Имам безплатна кабелна за това искам дап озлвам стария пс за телевизор.

Моля за съвет!
Благодаря

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми е ясно какво искаш. Имаш кабел и какво? Не е ясно какво върви по него;. Обикновено е смес между аналогов и цифров пакет.. Аналоговия е с цвят на PAL и избор на друго води до черно-бяла картина. Звъкът обикновено в по норма B/G (5,5MHz), като понякога за някои програми при някои оператори се среща и D/K (6,5МХз) Цифриов пакет е божа работа, обикновено е частично кодиран, особено за интересните програми, за които се плаща допълнително. Обикновено свогодни са обществените.

Преди да правиш каквото и да е сложи на кабела галваничен разделител за да няма щети по компютъра и други свързани устройства..

Съвет - не се мъчи със стария си компютър. Телевизор е за предпочитане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен устройството се е сбило с драйвърите на звука. Трябва да деинсталирате драйвърите, рестартирате системата вадите тоя терминатор да няма достъп със оп. с-ма и инсталирате звуковите драйвъри . Рестарт и после може да включите терминатора да видите дали ще приказва или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не казваш с какво (с коя програма) се опитваш да направиш настройки и да гледаш на тунера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Gangosa написа:

Според мен устройството се е сбило с драйвърите на звука. Трябва да деинсталирате драйвърите, рестартирате системата вадите тоя терминатор да няма достъп със оп. с-ма и инсталирате звуковите драйвъри . Рестарт и после може да включите терминатора да видите дали ще приказва или не.

Няма разлика.

преди 2 часа, ExaFlop написа:

Никъде не казваш с какво (с коя програма) се опитваш да направиш настройки и да гледаш на тунера?

Идва с тунера: TVR PVR Plus - V-stream

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На каква ОС се инсталира ТВ тунера?

Защото тук обясняват как драйверите за Vista работят за Windows 7 и  стъпките на инсталиране.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, oic написа:

На каква ОС се инсталира ТВ тунера?

Защото тук обясняват как драйверите за Vista работят за Windows 7 и  стъпките на инсталиране.

в Комплект идва със диск с програмата и драйверите. Драйверите са за XP, стария компютър е със XP.

Успях да го подкарам да работи след още много мъчителни опити. В момента от 30 канала ( засечени, и кабелната има толкова реално ) имам около 20 работещи, 5 които и с финна настройка звук не вадят, другите само черен екран и един гаден ръмжащ звук ( колкото и да е смешно звучи като дъбстеп :D ).  Открих че лови каналите и при двата режима antena и cable, като и при двата различни програми работят, други не работя на единия режим, а на другия обратно, както и качеството на картината ( дори един и съща настройка за картина да позлвам ) се сменя. Изобщо странна работа... Звука го извличам от изхода за запис, връзвам го за mic входа, но е отвратителен. 
Иначе това го знам за инсталацията на 7 и виста.

Редактирано от callpchelp (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай с Fly 2000

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.