Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Препоръчайте ми конфигурация до 1200 лв.  :)

От време на време ще се играят игри(mafia,gta). Искам да го взема сглобен затова да включва и кутия и ssd, имам hdd.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.vario.bg/gigabyte-radeon-rx-460-windforce-oc-4g-gv-rx460wf2oc-4gd
http://www.vario.bg/amd-ryzen-5-1400-yd1400bbaebox
http://www.vario.bg/crucial-dimm-8gb-ct8g4dfs824a
http://www.vario.bg/samsung-ssd-pm961-128gb-mzvlw128hegr-00000
http://www.vario.bg/asrock-ab350m-90-mxb580-a0uayz
http://www.vario.bg/seasonic-eco-430w-ssr-430st
http://www.vario.bg/thermaltake-versa-h13-ca-1d3-00s1nn-00

1 163 лв. с безплатна доставка. По-последни данни сглобяването вече се заплаща за това съм оставил 40 лв. от бюджета.

Лично аз бих изчакал да пуснат RX 560 ако трябва да има и SSD иначе ако се махне може да се вземе RX 570 (400 лв. за MSI Armor).

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като друг вариант на конфигурацията на @Roujin Z мога да предложа да махнеш SSD-то и да сложиш RX 580, която е доста по-силна от 460 и 1050ti. Избора оставям на теб. За сглобяването най-добре да се обадиш и да ги питаш струва ли нещо, не струва ли... Иначе за SSD-то наистина ти препоръчвам сега да вземеш по-мощна карта и като събереш още пари да добавиш в последствие SSD

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Монката написа:

Като друг вариант на конфигурацията на @Roujin Z мога да предложа да махнеш SSD-то и да сложиш RX 580, която е доста по-силна от 460 и 1050ti. Избора оставям на теб. За сглобяването най-добре да се обадиш и да ги питаш струва ли нещо, не струва ли... Иначе за SSD-то наистина ти препоръчвам сега да вземеш по-мощна карта и като събереш още пари да добавиш в последствие SSD

Ако има опит по-добре сам да си я сглоби. На мен лично не ми харесва как ги сглобавят. (наскоро един приятел си беше поръчал от vario и не, че нещо, но кабелите ги имаха за спагети)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям идеята да махнеш SSD-то и да вземеш RX570/580. Все пак карта не се купува всяка година а разликата с 1050ти и (особено с)RX460 е съществена. Докато от SSD-то няма да получиш особено големи плюсове при гейминг ,че и при ежедневна употреба.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, pepy86 написа:

\че и при ежедневна употреба.

При гейминг не, но за мен лично компютър със SSD е в пъти по-комфортен да се използва. (готино е как бързо реагира на всичко)

Но при ограничен бюджет може да се ореже и по-натам да се вземе. (ssd може да добавиш по всяко време, докато при видеокартата не можеш да дадеш 100 кинта отгоре и да ти я ъпгрейднат)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз пък не съм фен на радеоните поради факта , че вертикалната синхронизация е под всякаква критика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Монката написа:

Какво значение има?

Ако имаш предвид vsync-а значение има и то огромно поне за мен наскоро ми мина една 280х през ръцете тествах far cry 4 и gta 5 и нито една настройка от контролния панел на амд не хваща дикиш , а с vsync от играта картата не работи пълноценно единствения вариант е да се заключат фреймовете , но пак не е гладка картината като цяло нямам опит с радеоните , а и 280х не е кой знае какъв критерии , но това което видях не ми хареса

Редактирано от Neext (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозно? Аз пък имам точно 280Х и съм играл и GTA 5 и Far Cry 4 и двете на 2К на макс съм ги пробвал ;) GTA 5 беше playable с 40-45 FPS на 2К на максимални настройки, а Far Cry 4 съм я играл на макс на 2К с около 30-40 FPS и 50-60 на FHD. Не знам какво си гледал, но аз имам такава карта и играя всеки ден на нея.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Монката написа:

Сериозно? Аз пък имам точно 280Х и съм играл и GTA 5 и Far Cry 4 и двете на 2К на макс съм ги пробвал ;) GTA 5 беше playable с 40-45 FPS на 2К на максимални настройки, а Far Cry 4 съм я играл на макс на 2К с около 30-40 FPS и 50-60 на FHD. Не знам какво си гледал, но аз имам такава карта и играя всеки ден на нея.

Щом не те бърка , че картината прескача играй си ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз на игри, в които 60 FPS са малко не ги виждам тези неща, а разцъквам каквото ми падне от 3 годишен, какво остава за средностатистическия геймър... Е, какво предлагаш? Да си купи 1060 6GB ? Ок, добър вариант е, цената също е фактор. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Монката написа:

Аз на игри, в които 60 FPS са малко не ги виждам тези неща, а разцъквам каквото ми падне от 3 годишен, какво остава за средностатистическия геймър... Е, какво предлагаш? Да си купи 1060 6GB ? Ок, добър вариант е, цената също е фактор. 

Просто изразих мнение за радеоните нищо лично към никой ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Neext написа:

Просто изразих мнение за радеоните нищо лично към никой ;)

А не е зле просто да си задържиш мнението, когато нямаш опит с определен модел. Виждаш ли видеокартата от подписа ? Да, точно така - RX 480. А знаеш ли още какво ? Точно така, нямам абсолютно никакви проблеми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, niki292002 написа:

А не е зле просто да си задържиш мнението, когато нямаш опит с определен модел. Виждаш ли видеокартата от подписа ? Да, точно така - RX 480. А знаеш ли още какво ? Точно така, нямам абсолютно никакви проблеми. 

Vsync от игрите ли ползваш? И не е зле да смениш тона понеже много ясно казах какъв радеон визирам ;) или пък може да подкрепиш думите си с малко видео материал най-добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Neext написа:

Vsync от игрите ли ползваш

И да и не. Само една подробност - усещам, че VSync-а е включен по ограничения FPS. ;) Нямам никакви проблеми. А и цитирам първия пост, където никъде не спомена за какъв раедон говориш.

на 5/9/2017 в 13:59, Neext написа:

Лично аз пък не съм фен на радеоните поради факта , че вертикалната синхронизация е под всякаква критика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, niki292002 написа:

И да и не. Само една подробност - усещам, че VSync-а е включен по ограничения FPS ;)

Те настройките от контролния панел не хващат :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Neext написа:

Те настройките от контролния панел не хващат :D

Хваща си настройките от контрол панела на AMD, спокойно. Това, че определени игри не се засичат е отделен въпрос. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, niki292002 написа:

Хваща си настройките от контрол панела на AMD, спокойно. Това, че определени игри не се засичат е отделен въпрос. 

При енвидиа няма игра , на която да не работи vsync от контрол панела

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Neext написа:

При енвидиа няма игра , на която да не работи vsync от контрол панела

Има има спокойно. Ако не си разбрал, аз говоря за игри които не се засичат от контрол панела. (не се безпокой, ползвал съм Nvidia и знам от личен опит)

Иначе 460 и 470 нямат аналог за цената си. (говоря за цената им, не по-скъпи от тях) Това са едни от най-добрите бюджетни видеокарти на пазара. Сега можеш да спреш да плуеш по AMD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, niki292002 написа:

Има има спокойно. Ако не си разбрал, аз говоря за игри които не се засичат от контрол панела. (не се безпокой, ползвал съм Nvidia и знам от личен опит)

Иначе 460 и 470 нямат аналог за цената си. (говоря за цената им, не по-скъпи от тях) Това са едни от най-добрите бюджетни видеокарти на пазара. Сега можеш да спреш да плуеш по AMD.

Вместо да пишеш романи вземи снимай един клип :) Аз от години съм с енвидиа вкл vsync от глобалните настройки и няма грижи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Neext написа:

Вместо да пишеш романи вземи снимай един клип :) Аз от години съм с енвидиа вкл vsync от глобалните настройки и няма грижи!

Кажи ми точно какъв клип и ти го снимам когато имам свободно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, niki292002 написа:

Кажи ми точно какъв клип и ти го снимам когато имам свободно време.

Геймплей някакъв и афтъра да върви :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията!

От къде мога да закупя rx 570 за 400 лв. Като гледам във vario нямат наличност от 470, 480, 570. Прегледах ревюта за rx560 като цяло няма голяма разлика  с четвъртата серия. 1050 ti не е ли по-добро предложение и как да се ориентирам сред толкова модели? 

Поздрави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.