Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Антена на касетофон

ImagineMe
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам един стар касетофон, който днес сложих в служебната кола. Отзад на него буксата за антената е с един вход, не знам дали се изказвам правилно. А от колата от антената излизат три кабела. Как се свързва това нещо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, ImagineMe написа:

Здравейте!

Имам един стар касетофон, който днес сложих в служебната кола. Отзад на него буксата за антената е с един вход, не знам дали се изказвам правилно. А от колата от антената излизат три кабела. Как се свързва това нещо?

Въобще спри да си мислиш подобни неща. Ако ти трябва музика в колата просто си купи. Това е антика за кошчето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като не вдяваш нищо отиваш в сервиз да го свържат.

Тук няма врачки да познаят каква е колата, каква е свирката, оригиналната ли е и какви са сързващите куплунзи. Ориентирай се към оригиналното за модела. Като голяма част от тях имат и кодове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да получиш някакъв адекватен отговор и не можеш да обясниш точно какво ти трябва,

снимай буксите на антената и на касетофона отзад или напиши поне кой модел е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, ImagineMe написа:

Просто не ми се дават излишни пари и то за умрялата кола... Търсех помощ от вас, мерси за което ;)

Ми наистина е нужна повече информация! Какви са цевтовете на проводниците които виждаш и пр. Този пр. който трябва да забодеш прилича на  добре познатия ти коксиален кабел, но разбира се в умален вид. Другите проводници или са за антенен усилвател или за мехънизъм за управление изваждането и пребирането на антената в гнездото (това последното е рядко и антично)

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, ImagineMe написа:

Просто не ми се дават излишни пари

Проблемът си е твой. Очевадно нямаш необходимите знания, компетентност и дори прост мултицет. Зададох ти конкретни въпроси, ти философстваш. Ще осереш и свирката, и колата и след това ще стане пак с пари, ама по 3,14. Все си мисля че в колата е имало работеща свирка бая години.

Аре у лево!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 5/13/2017 в 23:41, ImagineMe написа:

А от колата от антената излизат три кабела.

Това най-вероятно е и за управление на електриическа натена (вдигане/сваляне). Поне една снимка на снопчето кабели да беше показал.
И колегите по-горе съвсем коректно са искали допълнителна инфоирмация - все пак никой не е шаманствал (поне аз не знам за такива. Може да има и скрити таланти)
Затова сме на това дередже - всеки иска да правинеща, от които изобщо не разбира. Иска да дере по 2 кожи когато взема, а не иска да даде лев на специалист.
Стари хора са казали - кило брашно ако имаш - занеси го на хлебаря.
Най-лесно става - колата и свирката - при автоел. специалист.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само виж кое е масата да я отделиш, на другите вържи една по- дълга жица и ще имаш задоволителна антена. Ма то... и трите да ги набуташ у дупката, пак ще имаш антена.

Редактирано от язе (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, язе написа:

трите да ги набуташ у дупката, пак ще имаш

гръмнал предпазител евентуално

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, ExaFlop написа:

гръмнал предпазител

Нищо подобно. Все едно в буксата на антената да набуташ 3 хвърчащи кабела- нищо няма да стане. Дори да има моторче към антената, то се управлява от радиото.

Все пак става въпрос за стара кола и старо радио.

Редактирано от язе (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, язе написа:

Все пак става въпрос за

служебна кола, в която не знаеш кой къде и в какво се е упражнявал...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, ExaFlop написа:

служебна кола, в която не знаеш кой къде и в какво се е упражнявал...

Е, ако толкова те е шубе за дъртото радио, заебаваш антената на колата, бучваш му една жица около метър и у градо па че фаща. Пък то... тая вехта антена, само тя си знае дали работи изобщо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ли го обсняваш?...срамота! :ph34r: парче жица, ама забрави да кажеш, че е добре да е четвъртвълнов излъчвател за средата на съответния УКВ обхват - 15000/(Fmin+Fmax) санти
оплетката на коаксиала - към корпус.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, ExaFlop написа:

На мен ли го обсняваш?...срамота! :ph34r:

Обяснявам по принцип. Просто с теб се случи диалога.  :)   Че гледам... "кви са жиците", па къв цвят е колата... нема фащаме сигнали от Марс бе деа.  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А за извън града? Ще слуша бял шум на средни?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, язе написа:

Кой слуша средни в днешно време бе мен?

Как кой бе? Там - Гаварит Масква

Иначе съм съгласен с теб - да боде там едно парче тел и това е!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът беше к'во ще слушаш извън града, където нивото наУКВ сигнала пада чувствително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, ExaFlop написа:

Въпросът беше к'во ще слушаш извън града, където нивото наУКВ сигнала пада чувствително.

Честно казано, като пътувам насам - натам, то и моето радио се "давчи" и това с хубава активна антена!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ExaFlop написа:

Мустафа Чаушев на касетка от Унисон.  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване