Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

МАЙНАТА ВИ!! АМАН ОТ ВСЯКАКВИ РАЗБИРАЧИ.

Редактирано от MInkoDJ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип усилвателя се връзва директно към акумулатора. (не забравяй да сложиш предпазителя, a.k.a бушон) А по принцип ще е добре и да го скъсиш - повечето китове се продават с кабели и камбанки, които не са кримптнати на самия кабел. Така, че аз ти препоръчвам просто да си го скъсиш преди да го кримпнеш за камбанката. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм привърженик на тубите и огромни тон колони в автомобилите. Това беше модерно преди 15 години, което ми напомня за X-Zibit и NFS U2 ха ха. Тая мода ще е вечно жива, у хората, които реват за внимание. По голяма простотия от това, селяндур да надуе музиката в старата си таратайка и да смъкне джамовете няма, натрапвайки се в личното пространство на останалите. Има и друг проблем, вибрациите от силната музика разбиват колата, примерно увисва тавана ,или уплътненията на прозорците се прецакват. От силните вибрации се раздрънкват доста неща, като цяло. 

Вижте при автомобилите висок клас, как са устроени музикалните системи и направeте нещо функционално и същевременно не набиващо се на очи на такъв принцип. Разни огромни, туби , колони , усилватели , безброй пръснати кабели не са красива гледка. Вградения по красив начин буфер е истината. Мултимедията ,ако е заводската я махайте и вземи читава.

Качествената музикална система в един автомобил НЕ е изградена от огромни ,усилватели ,туби и колони пръснати по целия автомобил. По този начин се създава едно бучало ,дето 1-во уврежда слуха ,чуват се трясъци и вибрации, заради лошото разпределение, фиксиране и крайния резултат не приятен. 
Качествената музикална система ,като на пример в S клас е, не особено масивна и набиваща се на очи (което далеч не означава слаба) ,всичко е разпределено по точните места ,стои елегантно ,но за сметка на това музиката е с отлично качество. 

"защото тази кола има много добра изолация" Явно никога не сте се качвал в приличен автомобил ,за да твърдите подобни небивалици. Шумоизолацията и возията в този клас автомобили са на много ниско ниво! 

Колкото до това, какви кабели да се ползват: най-добре идете в специализиран (в тази сфера) магазин и заедно със специалист подберете компоненти. 

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, MInkoDJ написа:

сложиш бас касата в багажника ще се чува леко заглушено

Вие глух ли сте? Ако сте такъв нямате място зад волана. Колите не са подвижни дискотеки а отговорни участници в пътната мрежа.
Как бихте чули например един клаксон или автомобил със специално предназначение на тази музика ?
То бива гъзария ама това да си съсипваш ушите с високи децибели някак не го разбирам.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5/15/2017 в 3:47, Soviet Soldier написа:

Не съм привърженик на тубите и огромни тон колони в автомобилите. Това беше модерно преди 15 години, което ми напомня за X-Zibit и NFS U2 ха ха. Тая мода ще е вечно жива, у хората, които реват за внимание. По голяма простотия от това, селяндур да надуе музиката в старата си таратайка и да смъкне джамовете няма, натрапвайки се в личното пространство на останалите. Има и друг проблем, вибрациите от силната музика разбиват колата, примерно увисва тавана ,или уплътненията на прозорците се прецакват. От силните вибрации се раздрънкват доста неща, като цяло. 

Вижте при автомобилите висок клас, как са устроени музикалните системи и направeте нещо функционално и същевременно не набиващо се на очи на такъв принцип. Разни огромни, туби , колони , усилватели , безброй пръснати кабели не са красива гледка. Вградения по красив начин буфер е истината. Мултимедията ,ако е заводската я махайте и вземи читава.

Качествената музикална система в един автомобил НЕ е изградена от огромни ,усилватели ,туби и колони пръснати по целия автомобил. По този начин се създава едно бучало ,дето 1-во уврежда слуха ,чуват се трясъци и вибрации, заради лошото разпределение, фиксиране и крайния резултат не приятен. 
Качествената музикална система ,като на пример в S клас е, не особено масивна и набиваща се на очи (което далеч не означава слаба) ,всичко е разпределено по точните места ,стои елегантно ,но за сметка на това музиката е с отлично качество. 

"защото тази кола има много добра изолация" Явно никога не сте се качвал в приличен автомобил ,за да твърдите подобни небивалици. Шумоизолацията и возията в този клас автомобили са на много ниско ниво! 

Колкото до това, какви кабели да се ползват: най-добре идете в специализиран (в тази сфера) магазин и заедно със специалист подберете компоненти. 

на 5/15/2017 в 4:11, BMW Маниак написа:

Вие глух ли сте? Ако сте такъв нямате място зад волана. Колите не са подвижни дискотеки а отговорни участници в пътната мрежа.
Как бихте чули например един клаксон или автомобил със специално предназначение на тази музика ?
То бива гъзария ама това да си съсипваш ушите с високи децибели някак не го разбирам.

Не съм глух, чувам си много добре. И музиката няма да бъде 24/7 на макс, нито пък градско ще бъде усилена силно за така наречената "газария". Не го правя за това, правя го за собствено удоволствие.

ПАК КАЗВАМ, ПРАВЯ ГО ЗА МЕНЕ СИ, НЕ ЗА НЯКОЙ ДРУГ ИЛИ ЗА ГАЗАРИЯ.

Това се отнася и за двамата! Не съм в този форум, за да се заяждам с някой, като не удобрявате какво ще правя, моля не посещавайте моята тема!

МАЙНАТИ ВИ, ОЩЕ ВЕДНЪЖ! ЖИВИ И ЗДРАВИ И НЕ СИ ВРЕТЕ НОСА ТАМ КЪДЕТО НЕ ТРЯБВА!

Редактирано от MInkoDJ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, MInkoDJ написа:

защото багажника и отделен от останалата част от колата и като сложиш бас касата в багажника ще се чува леко заглушено

Щом си Минко „Ди Джей“,значи трябва да знаеш че ниските честоти(басът) се чува навън дори в затворени помещения.Същото е и с тези модели на БМВ,където басът от багажника се чува добре.Ако искаш да усилиш звученето на бас касата,пробиваш една допълнителна дупка(около 10-15см. е достатъчно)на тенекията,която е под задните говорители.

преди 15 часа, MInkoDJ написа:

Ще сменям само двата задни говорители и ще слагам един бас в багажника

Това са два различни етапа.Монтирай първо усилвателя за ниските с бас касата.Чуй как свири.Тогава ще прецениш дали е нужна смяна на двата задни говорителя и евентуално втори усилвател за тях.Според мен е достатъчно само добавяне на допълнителни високочестотни говорителя,към сегашните задни колони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това MinkoDJ идва от трите ми имена, не съм DJ:no-no::D . Имам желание да ги сменя и тях за това, винаги може и по добре. А нещо по горните точки можеш ли да кажеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, MInkoDJ написа:

А нещо по горните точки можеш ли да кажеш?

По първата точка,това е един плюс че усилвателя ще е в багажника.Разбира се че директно свързан от самия акумулатор,с масивен кабел е най-добрият вариант.Втората точка:Трябва ти усилвател с вграден филтър за ниските,свързан на мостов режим с бас касата.Този,който си избрал става за тази цел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.05.2017 г. в 7:02, MInkoDJ написа:

Наясно съм какво може да направи вибдрацията по колата, но това е равносилно на това, че се кара по български пътища. И на мене целта ми е да направя нещо, което не се набува на очи(само тубата се набива на очи на няма всички да седят в багажнина, това е все едно да имаш газова бутилка в багажника)

Аз лично говоря, че този клас кола за годината си на производство, и тогава колата си е била много добре и сега за годините си и още е добра....

Не съм глух, чувам си много добре. И музиката няма да бъде 24/7 на макс, нито пък градско ще бъде усилена силно за така наречената "газария". Не го правя за това, правя го за собствено удоволствие.

ПАК КАЗВАМ, ПРАВЯ ГО ЗА МЕНЕ СИ, НЕ ЗА НЯКОЙ ДРУГ ИЛИ ЗА ГАЗАРИЯ.

Това се отнася и за двамата! Не съм в този форум, за да се заяждам с някой, като не удобрявате какво ще правя, моля не посещавайте моята тема!

Как да не я усилваш тази музика, след като багажника ти е изолиран? На вън ще се чува повече отколкото в колата и трябва ли всички пешеходци да ти слушат лумтящата чалга? Аз не съм шофьор, но като пътник силната музика винаги ме е дразнела и ме разсейва, пречи ми и когато върша някаква работа, а шофирането също е вид дейност и то много отговорна. Сега пътищата като са лоши, дай допълнително да изпотрошим колата си, за какво са ти дрънчащи ламарини, мощни усилватели, 20 кв. кабели и цял бойлер в багажника и да не остане място за никакъв багаж да прибереш. Такова малко помещение, та ще слагате 90 литрови туби в него, 12 инчови говорители, ти знаеш ли за какво помещение озвучават тези грамадни колони?

И да, захранващият кабел трябва да е дебел и ако искаш 30 кв. си сложи, ти знаеш ли колко са 20 кв., достатъчни са ти 2,5 -4 кв. до цялата дължина на автомобила, а в близост до акумулатора сечението може да се намали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от udobenliedivana
      Здравейте!
      Някой ползвал ли е удължаващи слийвнати кабели на Gelid да изкаже някакво мнение? Мерси!
    • от crashgold
      Здравейте... Искам да си закупя бас туба (активна) с вграден усилвател. Та въпроса ми е относно свързване ...     Четох в много форуми но се обърках съвсем... Та първо преди закопуването трябва да спомена че съм с оригиналния касетофон . Mercedes W210 (Е 300D) е колата 1995 г. Ще сложа снимка на касетофона...  Та този касетофон става  ли или трябва да взимам друг ???  И също така какви кабели ще ми трябват    Извинявам се за сложното питане  ... и Благодаря за отделеното време.

• от Потребител №1
      Здравейте понеже не намерих тема с като моя проблем точно искам да попитам какъв би бил проблема ако нито един канал не свири но когато свързвам колона се чува звук от нея когато са свързвам. Само да отбележа бях допрял - във капака на усилвателя докато + беше свързан. Искам просто мнение за да знам дали има смисъл да го водя на ремонт. Ако го занеса на ремонт за да попитам какво му има те ще трябва да го вземат и направо да го оправят а като не знам колко пари е лошо... Благодаря предварително на хората които ще се опитат да помогнат. 
    • от edokredo
      Добър ден.С баща ми искаме да сглобиме 2 трилентови тонколони .Ниско честотните са по 120 вата средните са 50 а пищялките 10.Въпроса ми е как да ги свържем какво ни трябва колко филтъра какъв усилвател и така нататък абсолютно всичко ми трябва ,защото си нямам напредстава. Ако ми помогнете ще сам мега благодарен !!!
    • от Ivailo Nikolov
      Здравейте, имам въпрос. Възможно ли е от стар магнетофон Юпитер 202 , да си направя аудио усилвател? Някой правил ли си е опити? Някой има ли схеми на този магнетофон?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.