Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

i7 7700k или Ryzen 1700 ? За гейминг търся , но знам че и7 е по добра. Обаче за в бъдеще дали няма да опнат за повече ядра ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за гейминг е по- добре съвсем малко интел

но амд са по- финансово изгодни  и за другите неща  освен гейминга са по- добре

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак се почна има май доста теми по този въпрос лично аз съм с двете ръце за AMD. Intel може да вади повече fsp в игрите но когато стане въпрос за работа AMD го бие дори AMD не изкарва толкова лош fps в игрите и се играе доста приятно поне в това което съм гледал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С две ръце за Ryzen 7. 7700k го води с около 5% в гейминга, но във всичко останало Ryzen-а го бие. Отделно, 7700k е доста кофти за овърклок. (освен ако не го делиднеш)

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорим за игри не за работа, и да i7 е малко по добър в игрите. Ако си заклет геймър и за теб е важно всяка една точка fps I7 е твоя процесор. Ако за теб разлика между два процесора в една игра в която единия води с 5 до 15fps (зависи от играта) не е толкова значима и то тогава Ryzen е твоя процесор. Това беше просто един пример, има игри в които разлика няма а има игри където разликата е много повече от 5 до 15fps. Също много зависи с каква видео карта си. Доста игри са по оптимизирани за карти на nVidia. Което ще рече че ако завъртиш две видео карти на два различни процесора ще има също значима разлика в представянето на двата процесора. Другото което също трябва да знаеш че процесорите с K накрая от Intel i7 са за ентусиасти или по друг начин казано хора с много пари за трошене за да изстискат последната капчица на системата за да постигнат върхова точка на мощност и то някакви примерно 10fps. Очакват се нови процесори от AMD и Intel а каква ще бъде водата там с ядрата все още не се знае или поне аз още не знам. Но каквото и да знае някой е рано да се каже. Мога само да кажа че и AMD и Intel имат недостатъци за моделите Ryzen и Kabylake. Ryzen проблеми с честотите. kaby на intel и7-7700к със температурите на процесора които скачали от незнайни причини. Ryzen не следя дали са оправили проблема с като трябваше да пуснат биос. Но със сигурност Intel няма как да оправят чиповете които греят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, niki292002 написа:

С две ръце за Ryzen 7. 7700k го води с около 5% в гейминга, но във всичко останало Ryzen-а го бие. Отделно, 7700k е доста кофти за овърклок. (освен ако не го овърклокнеш)

Съгласен , а освен че е по добър и бърз във всичко останало , райзена е и далеч по хладния и непретенциозен в това отношение процесор .Отделно с това върви с чудесен боксов кулер , който се справя отлично до 3.7клок. (от тук спестяваш също пари при покупката) Да не говорим ,че не е обходимо да набудваш 300+лв за z270 дънна платка. Б350 моделите на АМ4 са средно 200лв. и са предостатъчни за умерен овърклок за 24/7 без да се притесняваш от нищо.  Предимството на интел (от тези ~5%) в игрите е само и единствено заради по-високата честота . А всички заглавия (игри) до сега се сещаш не са нито оптимизирани да ползват повече ядра , нито като цяло за многонишкови процесори. От сега натам не вярвам да продължи да е така :)  Да не говорим ,че райзена се товари на 30-35% макс по време на ултра гейминг , докато интелеца се раздава като за последно на макс. ;)  А въпроса ми е от тук на къде? Какво ще се изцеди повече за в бъдеще от него ? Все пак решението е твое, аз може и да съм леко пристрастен.

Редактирано от pepy86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как е най-добре ? Интелски процесор с видео картна на амд или на Nvidia и Ryzen с амд или Nvidia ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото е по-висок клас видео картата , толкова е по добре. Как ще ги комбинираш в 99% от случаите няма никакво значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.05.2017 г. в 6:09, pepy86 написа:

Колкото е по-висок клас видео картата , толкова е по добре. Как ще ги комбинираш в 99% от случаите няма никакво значение.

Когато си използвал интелски процесор и този сега има ли някаква разлика ? (не говоря в бързината в самата употреба .... тоест примерно някаква разлика в настройките ...... на самата операционна система 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да му се настройва по различно на един райзен в ОС спрямо интел. Единствено в  биоса има малко по различни настройки като една от тях е доста интрересна : Simultaneous MultiThreading (SMT), като при нея можеш да си направиш процесора ако искаш да работи като 8c/8t вместо 8с/16t , което е плюс в интерес на истината в някои игри (според мойте тестове) , но това е друга тема на разговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, pepy86 написа:

Няма какво да му се настройва по различно на един райзен в ОС спрямо интел. Единствено в  биоса има малко по различни настройки като една от тях е доста интрересна : Simultaneous MultiThreading (SMT), като при нея можеш да си направиш процесора ако искаш да работи като 8c/8t вместо 8с/16t , което е плюс в интерес на истината в някои игри (според мойте тестове) , но това е друга тема на разговор.

Колко общо даде за този твоя звяр ? :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато купих процесора беше малко по скъп от сега. Можеш да се ориентираш за цени в не малко сайтове. Аз купих цпу-то и дъното от в*рио. Рам памет , видео и прочие ползвам от предходната си конфигурация , която бе с i5 6600K.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Neext написа:

Към какъв клас видео карта си се ориентирал?

Nvidia разбира се без vsync аз видео карта няма да си купя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Koluman написа:

Nvidia разбира се без vsync аз видео карта няма да си купя

За vsync сме на едно мнение :) , но въпроса ми беше колко високо се целиш до gtx 1060 3GB може да минеш с ай 5 , но нагоре си трябва седмица моя съвет е да се вземе заключен ай 7 дори да е за сметка на видеото ... от темата не става ясно дали те първа ще се сглобява конфигурация или ще се прави ъпгрейд на старата?

Редактирано от Neext (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Neext написа:

За vsync сме на едно мнение :) , но въпроса ми беше колко високо се целиш до gtx 1060 3GB може да минеш с ай 5 , но нагоре си трябва седмица моя съвет е да се вземе заключен ай 7 дори да е за сметка на видеото ... от темата не става ясно дали те първа ще се сглобява конфигурация или ще се прави ъпгред на старата?

Ще се прави нова до 5 6 дена ще е поръчам ама нз каква :ДДДД 

.....е знам ама не точно искам и7 7700к и 1060 6гб имам захранване и хард диск от стария

https://mallbg.com/Процесор-I7-7700K-42G-8MB-LGA1151-BOX_89997.html  Да го взема ли на на намаление е ? Нещо за този сайт ? Коректни ли са ? 

https://edigital.bg/intel/intel-core-i7-7700k-s1151-box-procesor-p477126 и този ? \

https://edigital.bg/nvidia/gigabyte-nvidia-gtx-1060-g1-gaming-6gb-gddr5-gv-n1060g1-gaming-6gd-p476403 В този сайт дори и видео картите са намалени

Редактирано от Koluman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Koluman написа:

Ще се прави нова до 5 6 дена ще е поръчам ама нз каква :ДДДД 

.....е знам ама не точно искам и7 7700к и 1060 6гб имам захранване и хард диск от стария

https://mallbg.com/Процесор-I7-7700K-42G-8MB-LGA1151-BOX_89997.html  Да го взема ли на на намаление е ? Нещо за този сайт ? Коректни ли са ? 

За овърклок ти трябва z170 или z270 дъно както и хубаво охлаждане , което ИЗЛИШНО ще оскъпи конфигурацията , ако питаш мен вземи си i7 6700 без К и то втора ръка има 1151 дъна , които поддържат ддр3 , ако имаш такава от старата машина ... а с какъв бюджет разполагаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Neext написа:

За овърклок ти трябва z170 или z270 дъно както и хубаво охлаждане , което ИЗЛИШНО ще оскъпи конфигурацията , ако питаш мен вземи си i7 6700 без К и то втора ръка има 1151 дъна , които поддържат ддр3 , ако имаш такава от старата машина ... а с какъв бюджет разполагаш?

2k

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Koluman написа:

2k

А старата конфигурация на какъв сокет е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Neext написа:

А старата конфигурация на какъв сокет е?

Не питай :ДДДДДДДДДД 1156

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Koluman написа:

Не питай :ДДДДДДДДДД 1156

Процесора i7 ли е? Дай и модела на захранването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Neext написа:

Процесора i7 ли е? Дай и модела на захранването?

550 вата на Raider Бронз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Koluman написа:

Здравей,
Аз лично съм си купувал няколко пъти от тях: Рутер, принтер, дънна палтка, монитор и други неща. Никакви проблеми. Коректни са!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, belqta666 написа:

Здравей,
Аз лично съм си купувал няколко пъти от тях: Рутер, принтер, дънна палтка, монитор и други неща. Никакви проблеми. Коректни са!

Сервиза къде им е до колкото знам не е в България 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Koluman написа:

Сервиза къде им е до колкото знам не е в България 

Не знам за съжаление.

Да чукна на дърво, не ми се е налагало да ползвам гаранция, надявам се и да не ми се наложи.
Някои от нещата оттам са ми на по 4-5 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.