Премини към съдържанието
Делчо Славов

Мишката, мониторът и клавиатурата не реагират...

Препоръчан отговор

Добър ден , както се подразбира от заглавието , имам проблем с тези 3 неща. Преди 2-3 дни ми прегаряше процесора (intel core 2 duo e8300. Когато се опитвах да пусна компютъра ми показваше "high temperature error" и изгасяше. Купих си нов процесор и сега всичко върви. Хард дискът си работи (по топлината разбирам) , видео картата също , биос батерията и тя си грее леко. Рам ли не вадих , кабели ли не сменях - няма и няма. Преди имах същия проблем , на незнайно как само си се оправи. Някакви съвети ще мооете ли да ми дадете. 

PC INFO:

intel core 2 duo e8300 cpu

gigabyte 256 mb gpu

WD 320 GB

Windows 8.1 

Asus P5KPL - VM е дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора ти не прегрява защото е развален, а защото термичната паста е изсъхнала.Вместо да купуваш нови части, вземи си изчисти компютъра.

Провери си драйвърите.

Редактирано от Pamlea (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Делчо Славов написа:

Добър ден , както се подразбира от заглавието , имам проблем с тези 3 неща. Преди 2-3 дни ми прегаряше процесора (intel core 2 duo e8300. Когато се опитвах да пусна компютъра ми показваше "high temperature error" и изгасяше. Купих си нов процесор и сега всичко върви. Хард дискът си работи (по топлината разбирам) , видео картата също , биос батерията и тя си грее леко. Рам ли не вадих , кабели ли не сменях - няма и няма. Преди имах същия проблем , на незнайно как само си се оправи. Някакви съвети ще мооете ли да ми дадете. 

PC INFO:

intel core 2 duo e8300 cpu

gigabyte 256 mb gpu

WD 320 GB

Windows 8.1 

Asus P5KPL - VM е дъното.

Не разбрах как по топлината разбираш, че хард диска, батерията и видеокартата работят и въобще знаеш ли какво означава - "high temperature error"? Занеси компютъра в сервиз, за да му се направи тотална профилактика преди да си го умъртвил изцяло.:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Pamlea написа:

Процесора ти не прегрява защото е развален, а защото термичната паста е изсъхнала.Вместо да купуваш нови части, вземи си изчисти компютъра.

Провери си драйвърите.

Повярвай ми, преди да си купя новия процесор съм го изчистил  от прах и боклуци. Не е нормално за по-малко от 30 секунди да е толкова топъл , че да мога да си изпържа яйца. 

Емо, да , по лекото загряване разбирам , че проблемът не е от частите , които изброих. Не знам какво е "high temperature error" , би ли ми обяснил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Делчо Славов написа:

Емо, да , по лекото загряване разбирам , че проблемът не е от частите , които изброих.

Не знам това как го решихте но това че едно нещо се загрява не означава, че работи. Напротив примерно при батеррите нагряването не е на добре. Интересно тая батериика дето се използва за помнене на настройките и би трябвало НИКОГА да не е гореща вашия ръко-топломер каква температура и отчита?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Делчо Славов написа:

Може и без сарказъм , нали? Както и да е , извинете, че Ви попитах , уважаеми IT-та. 

Уважаеми с неадекватните си и некомпетентни действия е неизбежно да предизвикате сарказъм. Евентуално за да разберете защо ще ви го преведа. 

Не мога да си отворя багажника и вратите на колата. Преди няколко дни двигателя прегряваше. Измих колата, изтупах стелките, забърсах таблото, но пак продължи да прегрява за това смени предната половина на колата и сега .........

Това че сте почистили вентилатора не означава че сте премахнали всички причини. Свалихте ли охладителя, сменихте ли пастата? Да знаете и калпаво захранване може да причинява прегряване. 

Добре решили сте да си купите процесор ама той поддържа ли се от вашето дъно? Тръгнал ли е поне веднъж преди да справ да ви "реагират монитора ,мишката и клавиатурата"? И да знаете те вероятно не реагират защото самото ви РС не тръгва. 

И понеже твърдите, че работи щото усещате как харда работи и батерията на биоса се загрява, да ви кажа не не работи това РСАко работеше и проблема беше в нещата от заглавието ви то щяхте да чуете звуков сигнал от чека на системата и вероятно след това звук от зареждането на ОС в колонките. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стария процесор не че беше развален или нещо проблема е сигурен съм на 100 процента че си го отворил за почистване и си отворил радиатора и като си го затворил и като включиш изгасва защото не е направил контакт със сокета или не си го поставил както трябва или си го стегнал твърде много сигурен съм че от това ти е проблема на 10000% защото съм го срещал над 10 пътиии ако може 1 снимка на компютъра от вътре да погледна как са нещатата

Редактирано от Петър Чакъров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Петър Чакъров написа:

Стария процесор не че беше развален или нещо проблема е сигурен съм на 100 процента че си го отворил за почистване и си отворил радиатора и като си го затворил и като включиш изгасва защото не е направил контакт със сокета или не си го поставил както трябва или си го стегнал твърде много сигурен съм че от това ти е проблема на 10000% защото съм го срещал над 10 пътиии ако може 1 снимка на компютъра от вътре да погледна как са нещатата

И като погледнеш какво ще видиш?Не бил направил контакт със сокета.Глупости.Ако процесора не е поставен както трябва, шината няма да се затвори.Процесора не се завива, че да го е стегнал.Другия път като го срещнеш, поздрави го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.05.2017 г. в 19:15, Pamlea написа:

И като погледнеш какво ще видиш?Не бил направил контакт със сокета.Глупости.Ако процесора не е поставен както трябва, шината няма да се затвори.Процесора не се завива, че да го е стегнал.Другия път като го срещнеш, поздрави го.

Ако охлаждането му е от този тип помисли си пак :)  защото този тип охладител ако не си поставял такъв няма да успееш да го стегнеш както трябва първо помисли след това говори :)ALSEYE-AS-GH1156-i7-CPU-cooler-font-b-fa

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.05.2017 г. в 18:37, Петър Чакъров написа:

или си го стегнал твърде много

преди 6 минути, Петър Чакъров написа:

Ако охлаждането му е от този тип помисли си пак :)

И като как точно този тип радиатор може да се стегне повече отколкото трябва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, pconline написа:

И като как точно този тип радиатор може да се стегне повече отколкото трябва ?

Не може да се стегне колкото трябва но ако не го стегне равномерно от всички страни естествено че ще има този проблем 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D Ти сериозно ли ме цитира?Ти виждаш ли се кви ги пишеш?Това е най-обикновен радиатор 1 към 1 с тоя на боксовите на интел.Щраква се от 4-те страни и въпроса е приключен.Нищо не се стяга, нищо не се върти.Ако искаш да го махнеш просто ги завърташ и охладителчето изскача.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Pamlea написа:

:D Ти сериозно ли ме цитира?Ти виждаш ли се кви ги пишеш?Това е най-обикновен радиатор 1 към 1 с тоя на боксовите на интел.Щраква се от 4-те страни и въпроса е приключен.Нищо не се стяга, нищо не се върти.Ако искаш да го махнеш просто ги завърташ и охладителчето изскача.

има хора който не знаят как се закопчава .. за това 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.