Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Налага ми се да купувам принтер и имам нужда от помощ при избирането на такъв в многообразието на модели които се предлагат на пазара. Искам принтера да бъде лазерен с черно бял печат, като на месец печатам около 300-400 страници, понякога може и малко-повече. Бюджета ми е ограничен и затова не мога да си позволя скъпи модели. Консумативите му също не трябва да са скъпи. Половинката ми не иска втора употреба, затова търся нов принтер. От многото разглеждани съм се спрял на два : Xerox Phaser 3040 и BROTHER HL-1112E. Ако някой има познанията и наблюденията върху тези притнери, ще съм му благодарен да ги сподели. Отворен съм и аз други предложения.Благодаря предвалително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3040 ни става. На книга може да изглежда добре за малко натоварване - сменяш само тонера, барабана е вграден и за 100000 листа. Ама печата калпаво (май само при евтините Самсунги печата е по-зле) и дават доста дефекти 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам HP LaserJet P1102 Profesional. Цена на принтера около 160лв. Оригинален консуматив 85А - около 100лв. Съвместим консуматив СЕ 285 А от Плесио в София за 29лв. Хвалят го за 1200 копия, но според личен опит издържа не повече от 500 копия текст. Консумативът включва тонер и Барабан заедно за 29 лв. Буквално всичката вътрешност на принтера.

Има и нов модел Мастилено- струйни принтери цветни с цена около 250 лв. Бутилка черно мастило за 5 000 копия е 12 лв. Бутилка цвят за 2500 копия е 6 лв. в МОСТ Компютърс.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мастилено-струйните принтери трябва да се знае,че после ако се намокри напечатеното копие,се размазват буквите...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се. Търся задължително лазерен. Предлагат ми втора употреба Kyocera FS-1300D за 60 лв. Казват че главата е без чип и може да се презарежда без проблеми. За тези пари съм навит и на този принтер, но не зная дали е читав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)
преди 8 часа, TheMetal написа:

Благодаря на отзовалите се. Търся задължително лазерен. Предлагат ми втора употреба Kyocera FS-1300D за 60 лв. Казват че главата е без чип и може да се презарежда без проблеми. За тези пари съм навит и на този принтер, но не зная дали е читав.

Аз имам ето този модел - https://plasico.bg/kyocera-fs-2000dn-30593.html    (все още на промоция от 159 лева),също втора употреба от месец февруари и работи много добре и в мрежа, но трябва да знаете че кинематиката на моделите е твърде сложна и ако ви се счупи само едно колелце от него, отива на боклука. Едва ли като са ги докарали от Германия са помислили за резервни части за тях. Иначе фирмата продавач трябва да разваля цял принтер само заради вашата гаранция. Вярно е за касетата и чипъ. Още нещо. Тонера не е оригинален а е заместител. Доколко барабана ще изкара посочените копия, никой не знае заради това, че не се знае колко копия е напечатал до този момент в Германия. Иначе за обема работа ще ви задоволи напълно. Ако се насочите към тези модели спазвайте такава традиция. Купувайте по хубава хартия за печат и не я сменяйте с други модели. Ако приходите ви покриват месечните му разходи и сте на печалба, можете да си го поръчате. Гаранцията(малко ме съмнява) е една година. Ако на нов принтер ви е посочено че печата 2000 копия, то знайте че всеки от тях ще напечата добре - половината. Заради ограниченият бюджет не съм Ви посочил няколко модела. При мен принтерът работи много добре, но и му разбирам, както казват хората. Всичко останало е бош лаф работа. Желая ви успех!

Забравих да ви спомена -  В интернет има пълно описание, драйвери и начин на работа и на български език, на страницата на Kyosera. Фирмата присъства в България от много дълго време.

https://www.kyoceradocumentsolutions.eu/index/service/dlc.false.driver.FS1300D._.EN.html

http://cdn.kyostatics.net/dlc/eu/documentation/usermanual/fs-1100_fs-1300d_og2.-downloadcenteritem-Single-File.downloadcenteritem.tmp/FS-1100 FS-1300D Anwenderhandbuch.pdf

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите. Най-вероятно ще се спра на BROTHER-а. Това което разбрах за него е, че няма чип а се слага еднократно някаква зъбчатка, която позволява да се печата с презаредена касета. Самата касета също била пригодена за презареждане. Минусите тук са, че касетата е малка и ще трябва често презареждане, а барабана който е за до 10 000 копия струва около 80 лв. В един сервиз обаче ме казаха, че толкова е целия механизъм, а самия барабан е 36 лв. Освен това след регистрация на сайта гаранцията му е три години. Съвместима касета струва около 30 лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.