Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, притежавам лаптоп Lenovo Legion Y520 и имам конкретен въпрос, възможно ли е да се смени матрицата на екрана с друга? В момента е с модел LG Philips LP156WF6-SPK3 (30 пинов.) Тъй като често се налага да се занимавам с фотообработка се нуждая от IPS екран с по-добро покритие на sRGB. Когато не съм вкъщи няма как да използвам външен монитор. Разбира се, избързах с покупката на лаптопа подмамен и от ниската цена, за това ви моля за съвет. Ясно, че ще кихна едно 150+ лева за нова матрица, но се надявам да си струва. Спрял съм се на тази LG LP156WF6-SPB5 в тестове на  ASUS GL552VW ѝ дават 91% sRGB. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрави, Не е само матрица, но и интерфейс, ТКон, подсветка. Насочи се към външен монитор. И друг път да гледаш преди да платиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, samuil. написа:

...

Да, възможно е. Въпрос на няколко минути демонтаж-монтаж. Откачаш куплунга на захранването. Сваляш батерията и напред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло съм гледал клипове в тубата как сменят по кофти TN матрици с IPS и от сорта. За това предположих, че е възможно да стане, но съм пишман разбирач и не мога да бъда сигурен, както и болести не се лекуват в гугъл, така и това не се учи от клипчета в Youtube :D Въпроса е да няма някаква несъвместимост и да пия една студена вода след това. За това питах във форума. А сега се обърках с различните коментари

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази която си си избрал е малко по-добра от сегашната ти, но са от една серия.

Редактирано от M.Николов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, M.Николов написа:

Тази която си си избрал е малко по-добра от сегашната ти, но са от една серия.

E 51% sRGB покритието на сегашната е далеч от 91% на другата, за още по-добра предполагам ще иска и по-голяма инвестиция, която просто не си струва. Все пак вкъщи използвам монитор. Желанието ми е да мога да го използвам за фотообработка, когато не съм около него. Друг е въпросът дали новата матрица е съвместима и дали няма да има някакъв проблем със смяната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре да се обърнеш към сервиз, за да по-сигурно.Ето ти сравнение между двете:

http://www.panelook.com/modelcompare.php?ids=28147,27138

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-глупаво нещо не бях чувал. Човек зорлен да си чупи нов работещ лаптоп и на всичкото отгоре се дават съвети да го носи по разни майстори, те да му го счупят. Хората дори и повреден лаптоп не щат да си поправят, а камоли за безсмислен ъпгрейд, отделно може и кабелите да не си паснат, управлението да не подаде максималната възможна резолюция и др. и крайният резултат да е незначително подобрение и изхвърлен нов дисплей на боклука. Ако не ти харесва лаптопа, купи си нов или върни този ако е в периода на 14 дневният срок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Hadjimehmed Shener
      Здравейте! Купих си лаптоп (Acer Nitro 5 NH.Q2QEX.016) преди 3 дни , вчера ми се появи една зелена точка на екрана върху лентата на задачите. Забелязах че след определено време точката лека полека намаля яркостта си и изчезва. Съжалявам ако има и друга тема по този въпрос , но за първи път ми се случва такова нещо и се притеснявам. На други места видях че пише , ако точката е всякакъв цвят освен черен щяла да изчезне след време, вярно ли е това? Благодаря Ви предварително за вниманието!
    • от Martin Mirazchiyski
      Здравейте!
      Ползвам лаптопа си повече от 5 години и с течение на времето от честото отваряне и затваряне екрана се клати при леко подбутване или местене на лаптопа. Имате ли идея дали държачите или скобите (не знам как се наричат), които държат екрана към основното тяло на преносимия компютър могат да се притегнат, така че екрана да не се клати?
      Надявам се да сте разбрали какво имам в предвид.
    • от mustafa bilgin
      Здравейте приятели! Искам да попитам има ли някакъв начин да се промени интерфейса на дадено андроид приложение, така че да му сменя името, логото, началната снимка (където му се исписва името)? Надявам се да съм бил разбран правилно.
    • от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
    • от Emiliq Boqnova
      Потърсих из сайта с търсачката, но не открих подобен казус. Ако модератора прецени, нека насочи темата в правилното направление. 
      Здравейте съфорумници, специалисти, знаещи.
      Моля за съдействието Ви, за компетентното Ви мнение, относно проблема. Имам тези данни, дано са достатъчни. Разполагам с телевизор Филипс-42PFL5008M/08 със счупена матрица. Имам и налична, здрава матрица с номер LC420EUF-PFF1 от Филипс-42PFL7108 K12. Въпроса е: дали ще бъдат съвместими, така че да сложа здравата матрица на мястото на счупената? Благодаря Ви предварително.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.