Премини към съдържанието
ozic

Програма за създаване на анимационен герой

Препоръчан отговор

Повечето потребители са виждали във Фейсбук и интернет различни герои: Спиндерман, Българ, Адидас Бадка и т.н. Искам да направя един такъв персонаж, но да е по мой модел. Но не да е анимация, а само няколко снимки. Примерно снимка в профил, анфас, снимка как е вдигнал палец или ръка и още няколко. Общо 10-15 снимки в различни пози.

За целта ми трябва програма, с която да го направя или да ми кажете друг начин, защото реално не знам как го правят. Не мога да рисувам, затова ще ми трябва програма, ако изобщо има такава. Моля, за помощ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Без да можеш да рисуваш си тръгнал да правиш анимационен герой ? Е как мислиш става тя тази работа ? Сухо дупе риба не яде !

Редактирано от Azhen (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата между спиндерман и българ е огромна.Първия се прави на пейнт...Да не говориме, че едното са прости картинки, другото е цял сериал.Зад едното стоят малоумни кретени, зад другото талантливи хора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямаш визията и погледа към нещата никоя програма няма да ти свърши работа. Масова заблуда за обикновения човек е, че когато нещо се прави на компютър, то компютъра го прави и хората едва ли не само си седят и цъкат няколко бутона. Софтуерите дали за 2Д или 3Д анимация са си просто едни инструменти, а колко добър ще стане крайния резултат си зависи от майстора, който борави с тези инструменти. Сега ако ти дадем багери и кранове едва ли ще можеш да ми вдигнеш 10 етажна сграда... нали ;) . Същото е и тук. А и анимацията на един герой дали 2д или 3д е едно от най-сложните неща. Хората, които го правят в студията за такава позиция са наблюдавани под лупа и имат редица изисквания. Пиша ти ги тия неща, защото сигурно искаш нещата ти да изглеждат професионално като на анимация, но няма как да стане. 

Бтл... много от хората, които са аниматори на герой четат за анатомия на човека и други подобни литератури, защото за движението на една ръка стоят много двигателни функции.

Мисля, че бях изчерпателен, ако има нещо още, питай :) .

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такава програма, която да ти нарисува картинките а ти просто да цъкнеш 2-3 бутона. А да не си мислиш, че хората не рисуват щом е анимация ? Напротив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

само да допълня, че освен програма му трябва хардуер...ъ-ъ-ъ...тъй де, графичен таблет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да повторя: не ми трябва анимация, а да направя няколко картинки. Вижте ТУК как Мики маус има различни снимки. Искам нещо такова, просто да са няколко различни снимки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, ozic написа:

Да повторя: не ми трябва анимация, а да направя няколко картинки. Вижте ТУК как Мики маус има различни снимки. Искам нещо такова, просто да са няколко различни снимки.

тези са рисувани на хартия...днес рисуват с графични таблети

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.