Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте искам да попитам някой вещ за предпочитане как стоят неща при следния казус . миналата седмица от мен  си купи един човек  захранване за компютър втора употреба което работеше перфектно ( имам човек свидетел който вида че при мен работеше) . Въпросния човек  ми писка съобщение в ОЛХ и почна да ми задава всякакви въпроси относно това  дали щяло да бъде съвместимо с компютъра му, след като го питах за основните  параметри на неговата машина и му обясних че би трябвало да е съвместимо . Обаче човекът продължи да ми задава въпроси как точно се поставяло някакви софтуерни драйвери дали не трябвало да се  теглят и инсталират за него и прочие неща от които си личи че нищо не разбира от компютри .  Аз му обясних че такива неща изобщо не са необходими и че просто трябва да бъде изключен компютърът при поставянето  и съответно да бъде направено достатъчно място в кутията  на компютъра където да се събере новото захранване и го посъветвах ако той не разбира да потърси помощта на специалист. Той ме увери че  може да се справи  сам защото не му било за първи път и така договорихме доставката по еконт аз му го изпратих с наложен платеж и възможност за преглед и тест преди заплащане . Той го взе и тук вече става интересното след като е отишъл в къщи да го монтира започна да ми звъни да ме пита защо броят на пиновете на моето захранване били повече от броя на пиновете  от неговото старо захранване  аз му обясних че моето е по нога генерация и по мощно 600  вата в сравнение с 450 той каза добре  и че сега щял да го включи . След няколко часа ми се обажда отново и ми казва че захранването неработело дало на късо нещо и почнало да миреше на пушек и съответно значи било дефектно да ми го връщал и аз да му връщам парите . Започнах да го разпитвам как точно е свързал захранването, че да се стигне до там да мирише на пушек но той не можа да ми обясни само ми повтаряше, че бил извадил някаква букса от една видеокарта и бил сложил друга видео карта и като го включил  и почнал да играе някаква игра компютърът изгаснал и почнало да миреше на изгоряло  Аз го попитах защо след като очевадно неразбира нищо от компютри не извикал някой да му помогне да го монтира  правилно , а той ми отговори кой съм бил аз да му давам акъл той не бил вчерашен можел и сам да се справи не бил той виновен захранването било дефектно . Аз най - възпитано му обясних че това което говори е абсурд , защото преди да му го пратя го бях пробвал на чисто ново сглобена конфигурация и захранването работеше без всякакви проблеми и беше тествано 24 ч . Той обаче продължи да повтаря неговата си плоча и само ръсеше заплахи закани обиди и каруцарски  псувни .  Аз му разясних че съм му го пратил с възможност  за преглед и тест и че той е можел да го тества в офиса на еконт  с ето такъв уред      http://magazinera.bg/Ново!!-тестер-за-компютърно-захранване-Atx-298178 или да е извикал някой с него който разбира за да се убеди че е работело  но той изобщо не разбра за какво му говоря и само  ръсеше обиди и псувни . След като разбрах  че този с човек не може да се води нормална комуникация прекратих разговора с него , но той се оказа изключително нахален и започна да ми звъни в  3 ч през нощта . На следващия ден опитах отново да му да му обясня най човешки че при мен захранването е работело съвсем нормално и че това нещо което говори за повреда може да се е случило единствено при него или по време на превоза от доставчика но той изобщо не  възприе това което му казах и каза че щял да пусне жалба до МВР , КЗП ,   Омбудсмана  и и щял да заведе дело за измама. Аз се вбесих защото очевадно този човек нищо не разбира от техника и имам сериозни съмнения че точно той е изгорил захранването при неуспешните си опити да го монтира и особено ако е включил  някаква видеокарта която изисква повече 600 вата  мощност колкото е  моето захранване.  Казах му че с него повече нямам повече нямам работа защото му изпращам нещо перфектно работещо той от некъдърност го е изгорил  но той той се оказа изключително нагъл и ми го изпрати като нова пратка с нов наложен платеж  колкото той е платил 75 лв , само че ми го връща изгоряло на мен   и ми даде срок в който ако не съм го вземел обратно щяло да стане страшно . 

Сега въпросът ми е какво да направя  ако взема захранването което стои вече няколко дни в еконт това означава да призная нещо което не е вярно и освен това аз вече не мога нито да го ползвам нито да го продам щом вече има проблем с него . Мисля да откажа пратката и да подам аз  жалба срещу  него в полицията за психически тормоз за  това че отправя заплахи и  клевети към мен  и че се опитва да ми пробута моето захранване което той е изгорил при незнайно какви обстоятелства , защото и той самият не може да обясни .   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве да се спасява, ако си му дал работещо захранване и той го е изгорил си е негов проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отсвирваш го, блокираш му телефона и толкова. Ако не спре - оплакване в полицията за обезспокоителни повиквания. Вероятно е имало опция за преглед и тест, като го е проверил, приел и платил няма какво да се жалва.

За другите - приятно четене http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/256207

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ха, та този сам се е похвалил, че го е изгорил! Да си гледа работата! Вече бяха дадени и други препоръки по - горе!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)
преди 8 часа, G. Folten написа:

Обаче човекът продължи да ми задава въпроси как точно се поставяло някакви софтуерни драйвери дали не трябвало да се  теглят и инсталират за него и прочие неща от които си личи че нищо не разбира от компютри

след като си разбрал, че нищо не разбира, защо си му пратил стоката?
според мен, сам си сложил таралеж в гащите си

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако иска и до Путин да се оплаче.

преди 8 часа, G. Folten написа:

само ми повтаряше, че бил извадил някаква букса от една видеокарта и бил сложил друга видео карта и като го включил  и почнал да играе някаква игра компютърът изгаснал и почнало да миреше на изгоряло  Аз го попитах защо след като очевадно неразбира нищо от компютри не извикал някой да му помогне да го монтира  правилно , а той ми отговори кой съм бил аз да му давам акъл той не бил вчерашен можел и сам да се справи не бил той виновен захранването било дефектно .

Тоя или е нечовешки тъп и нагъл, или е просто някой, дето нарочно го е повредил и ся се прави на мъжкар.Кажи му да си мие краката и да си ляга.Следващия път да си купи ново захранване.Щом е имал правото да го тества преди да го купи, ще те хване за чучура.Да се занимаваш с такива, просто не си е работа и ще си изгубиш времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво толкоз се притесняваш. Ако ще да пише на арменския поп все тая. Взел е стоката от ЕКОНТ при опцията проверка. От там нататък нито ти, нито Еконт носите отговорност за неговите действия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДА и аз така мисля аман вече от тарикати и селяндури дето се правят на бабаити . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, G. Folten написа:

ДА и аз така мисля аман вече от тарикати и селяндури дето се правят на бабаити . 

Бе кви бабаити! Предупреждаваш го, че опитал да те безпокои отново го даваш на прокуратурата за тормоз и изнудване и го отсвирваш тотално!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен авторът е наясно с всичко това, но събира подкрепа за да покаже после темата на досадника. Добра идея.

Ще стане интересно ако клиентът се включи и представи версия, която коренно се разминава с гореописаната. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, zemonti написа:

Според мен авторът е наясно с всичко това, но събира подкрепа за да покаже после темата на досадника. Добра идея.

Ще стане интересно ако клиентът се включи и представи версия, която коренно се разминава с гореописаната. 

Е, нищо ново! Съществува като вариант. Много пъти обаче е писано за това как се получава пратка и най - вече за опцията " Преглед и тест". Ако стоката е приета, то и двете страни остават без право на претенции т.е. да е гледано!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ChromaCat
      Здравейте, ако темата не е за тук, моля админ да я премести в подходящия раздел.
      Искам да предупредя хората да не се хващат да подобна схема, на която аз попаднах и за щастие понеже съм човек, който винаги проучва нещата не се хванах.
      Ето и случая на кратко:
      Пускам за продажба лаптоп. Веднага след това има няма и 5 минути, някои започва да ми пише по Viber, че иска да ми купи лаптопа. Личеше си че ползва google translate понеже беше на леко развален български. Каза, че живее в Англия и иска да му го пратя по Спииди, викам си "Ок значи е Англичанин, сигурно купуват ефтино техника от Бг и вероятно ги препродават там". Казах на човека, че предпочитам да го продам на някой от Бг, попитах го дали няма човек тук, да го продам на него, пък после те да се оправят. Не ми харесваше мисълта лаптопа ми да се разнася до Англия и обратно ако евентуално не му хареса като го види. 
      Той предложи да ми плати веднага цялата сума + разходите по транспорта. Направо се учудих супер много. Викам си "Извадих късмета тука сега още от раз стана сделката". Попитах го дали често си купува неща от Бг и от ОЛХ. Прати ми няколко снимки на стоки, които е разопаковал от Спииди. Стана ми любопитно, каза, че го бил вземал за сина си. (тука вкарваме малко психология, използва това, че е за детето му, стават лични нещата)
      След като питах в Спиди за условията,  стана ясно че общо с таксите трябва да ми преведе 760лв. 
      Той веднага още същия ден отиде до банката като ми прати снимка как чака на светофара, след това банката снимана отпред как е пред нея. Попита ме за ИБАН и Имена и мейл. След което получих меил от банката, че ми е пуснал парите.
      Викам си "Бре!" Егаси кефа, даже вече бях нагласила парите какво ще ги правя като ги получа. Казах му, че довечера ще подготвя лаптопа за изпращане и ще го пратя по Спиди като получа парите. Той искаше снимки как го подготвям за да ги прател на сина си. Търсих името му в нета да го намеря Stevry Howen ама нямаше такъв, още тогава ми светна нещо.
      Става върпос за HSBC банк. Та ето го и въпросния мейл. 

Първоначално всичко изглежда точно. Обаче след 10тина минути просто реших да Гуглъна мейл адреса, от който идва и веднага ми излезе резултат от форум за Scammers Warnings, абсолютно същия мейл, от същия човек със същото име и същото съдържание!! Само името беше мое, както и сумата, която бях казала. Всичко друго акаунт номер, мейл и т.н бяха публикувани и то от преди няколко седмици, значи схемата е нова.
      Да нищо не му писах повече. Той ми писа на следващия ден от друг номер, със стария му нещо станало. Гледам кода от Нигерия. Викам му как така от Нигерия сега ми пишеш? Той започна да ми обяснява как бил пастор в Африка и от там имал номера ала бала. Започна да ме притиска кога ще пращам лаптопа.
      Казах му, като получа парите. Той ми каза "е нали получи мейла от банката" . И след което му казах, че е попаднал на грешния човек и е скамер и съм го разкрила. След което той ми пейства ето това. (Не го написа ами направо го изтропа, т.е. има го подготвено, явно често му се случва да се обяснява на хората защо няма да си получат парите)
      На кратко в съобщението се казва, че банката е взела сумата от неговата сметка, но я задържа понеже става върпос за продажба на предмети, и тряба заедно с предмета да изпратите и това банково съобщение, и чак тогава когато той го получи, банката ще пусне парите към вашата сметка.

Бла бла и след още няколко реда започна да ми обяснява как аз съм го била излъгала, как съм можела да лъжа божии служител и тинтири минтири.
      Знам, че тук повечето хора са грамотни и не биха се хванали, но може да има и по-неопитни хора, които са доста на зор и пак могат да се подведат. В една от снимките, които ми беше изпратил, някой наистина си беше изпратил стоката заедно с изпринтиран този мейл, понеже отгоре имаше логото на АБВ поща.
      Мерси

• от Анита Христова Трифонова
      А.Х.Т sekirata cekupama   рецетира свой стих -  Измама
    • от Анита Христова Трифонова
      Измама - авторово поезия А.Х.Т.sekirata cekupama
  • Дарение

• Добави ново...