Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, дъното ми поддържа 1600mhz ram, но в характеристиките на процесора пише, че поддържа макс 1333(i5 2320) и на толкова си я чете и си работи на 1333. Трябва да се клокне процесора или дъното, за да я чете на 1600? Или да си купя нов процесор?!

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да купуваш нов процесор за едни 300mhz, ако сегашния те задоволява като производителност. Няма да усетиш особена разлика между 1333 и 1600.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако му се занимава с Прецаквалника що да не си купи?

i5 3470 е 180 лева, ако неговия успее да го пробута за 100 - за 80 ще има малко по-бърз процесор с 1600 MHz памет http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-3470-vs-Intel-Core-i5-2320

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение, че ще дадеш едни допълнителни пари и накрая ще си разочарован от резултата. Не каза защо ти трябват тия допълнителни честоти в паметта не ти достигат кадри в игрите ли или какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може просто да иска да ползва, максимума, който се позволява. И както е казал Мечо Пух - Колкото повече - толкова повече.
И аз смених B960 с 2030M (повече не се поддържа от чипсета) напук на всички, които казваха, че няма смисъл, Е, за около 30-ина лефа получих около 15-18% прираст в производителността. И тактът на паметта се промени от 1333 на 1600.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен от по-бърза памет винаги има смисъл. Повишава се производителността в игрите, а и в десктоп приложения и при браузване се усеща разлика. Ако няма възможност за смяна на процесора, задаването на по-агресивни тайминги в биос също е вариант. 

Редактирано от gagodrago (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ориентир за цена - US $77.00

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече съм го пуснал в олх за 100лв. и намерих 3470 за 130 лв... дано да успея да го продам. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.